Rękopisy autobiograficzne

83-85401-99-8
święta Teresa
religia
Eldrieth

Rzeczywisty tekst zeszytów Teresy, nie poprawione przez matkę Agnieszkę od Jezusa.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nieprzeslodzona sw. Tereska - w tlumaczeniu powrot do jej oryginalnych tekstow (do tej pory wydawane byly "przerobki tematyczne" pod czytelnika). Wprawdzie Swieta pisala te teksty krotko przed smiercia w wieku 24 lat, ale wspominala czasy, kiedy miala lat 15, jak np. wyjazd z ojcem do Rzymu. Podziwiam, jak dojrzale miala juz wtedy poglady np. na prace i trudnosci ksiezy - i to w tym wieku! Kiedy pomysle, co ja mialam w glowie majac 15 lat... eeech ;-) Jej modlitwa za ksiezy do dzis jest moja ulubiona modlitwa- z jednej strony bardzo rzeczowa, z drugiej - bardzo spirytualna.
Ksiazke polecam goraco.

Anna | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Jedna Francuzka mieszkająca w Polsce poleciła mi przeczytać Rękopisy zamiast Dziejów Duszy. W Polsce Dzieje Duszy są bardziej popularne, jednak jest to przekład ugładzony i po śmierci św. Tereski poprawiony przez jej siostry, by wszystko było piękne i słodkie. Rękopisy mają być bardziej surowe, bezpośrednie, prawdziwe.
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus prowadzi czytelników swoją "małą drogą" do Jezusa. Teraz jednak już wiem, że ta jej małość wymaga heroicznej wiary, nadziei i miłości.

kawusiowa5 | 2012-08-19
Na półkach: Przeczytane, Religijne

Tereska nieprzesłodzona. To się da czytać :) No i można duuużo wynieść dla siebie.

Przeczytana: 17 lipca 2013

ta książka nie pozwala się oderwać nikomu kto po nią sięga
czytałam do rana
oczy mi się nawet nie potrafiły zamknąć
uspokaja, wycisza, daje do myślenia
pomaga w kontemplacji
nie jest łatwa w czytaniu ale warto się natrudzić
każdy dostaje mały prezent podczas czytania tej książki - oczywiście od świętej Tereski :)

pani_róża | 2015-02-13
Przeczytana: luty 2015

Książka doskonała pod każdym względem. Majstersztyk jeśli chodzi o przekład (do mnie trafia bardziej niż wydane również przez Karmelitów Dzieje duszy). Święta Teresa - przepiękny wzór do naśladowania.

justi | 2011-10-05
Na półkach: Przeczytane, Religia, Posiadam