Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1407-1
religia
Snoopy

W maju 2009 roku podczas mszy świętej, tuż przed komunią, ojciec Joachim Badeni usłyszał głos od Boga. Miał przypomnieć współczesnym ludziom o końcu świata, o Apokalipsie, która niebawem nadejdzie. Uwierzcie w koniec świata! to książka-wezwanie, ostatnie proroctwo charyzmatycznego dominikanina. Powodzie, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Kto z nas nie zastanawiał się, czy to nie zapowiedź...

Powodzie, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Kto z nas nie zastanawiał się, czy to nie zapowiedź czasów ostatecznych i powtórnego przyjścia Chrystusa? O końcu świata i o tym, jak można się do niego przygotować, o swoich mistycznych wizjach, diabelskich pokusach, Antychryście i największych grzechach kościoła ojciec Badeni opowiada Judycie Syrek. To ostatnia książka zakonnika, który w marcu 2010 roku zmarł w opinii świętości.

„Ta książka jest niebezpieczna, gwałtowna, dla niektórych - co ja mówię, dla wszystkich! - boleśnie dotkliwa.” (Jan Andrzej Kłoczowski OP)

macierzanka | 2014-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Ta niepozorna książeczka jest moim pierwszym i niezwykle udanym spotkaniem z osobą ojca Badeniego, niestety nieżyjącego już zakonnika dominikanina, charyzmatyka i mistyka.

W moim czytaniu cenię sobie chwile, kiedy jestem zaskakiwana przez książkę i tak było w tym przypadku. Tytuł "Uwierzcie w koniec świata" przwijał się wiele razy przed moim oczami przy okazji przeglądania książek w różnych miejscach. Książka z bliżej nieokreślonych powodów wydawała mi się "cienka" i nie chodzi mi w tej chwili o objetość, ale o zawartość. Dopiero przypadek zrządził, że książkę zamówiłam i zaczęłam ją z tzw. mety czytać. Proporcjonalnie czyli wraz z poznawaną treścią rosło moje zainteresowanie wypowiedziami zakonnika. O. Badeni miał autentyczny dar mówienie o Bogu w wyjątkowy sposób, ekspresyjny i zajmujący. Jego słowa sprawiają, że Bóg jawi się nie jako wielki nieobecny konstruktor świata i człowieka, ale jak ktoś wyjątkowo bliski, piękny, dobry, pomysłowy, niezwykle nowoczesny. Całość książki to...

Melody | 2010-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2010

Koniec świata to temat bliski i ciekawiący wszystkich, bez względu na wyznanie. Publikacje i filmy opisujące apokalisę cieszą się dziś dużą popularnością. ''Uwierzcie w koniec świata'' to kolejna książka opisująca to nieznane nam zjawisko. Bardzo się jednak od nich różni.

Kto spodziewa się, że znajdzie w tej książce konkretne daty i opisy kataklizmów może się nieco rozczarować. Nie ma tu również mowy o straszeniu ludzi typu: ''jak się nie poprawisz to w dniu sądu popamiętasz''. Jest tu raczej mowa o miłosierdziu, które łagodzi gniew Boga, o Jego niesamotitej ojcowskiej miłości. Zawsze kiedy myślałam o końcu świata ogarniał mnie lęk i strach. Myślę, że tak jest z większością ludzi. Natomiast to co przeczytałam uspokoiło mnie i napełniło nadzieją. Apokalipsa choć rozpoczyna się gniewem Boga, kończy się zwycięstwem dobra nad złem i wybawieniem spraiwedliwych. Dla wszystkich którzy żyli dobrze, według woli Bożej czeka wieczne szczęście u Jego boku.

Publikacja wiele razy mnie...

Anna | 2010-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

Książka o miłości Bożej. Ojciec Badeni pisze: Miłość Boga jest pewna, miłość ludzka niepewna. Ta pierwsza obejmuje wszystko, a ta druga jest wycinkowa: do żony, męża, dzieci...Miłość Boga będzie zawsze dana, a miłość człowieka będzie zależała od różnych czynników. Miłość Boga ciągle daje.
Zbyt kontrowensyjny tytuł , ale bardzo ciepła, wartościowa książka.

BIETKA | 2011-04-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 marca 2011

Niewielka książka, a tyle w sobie mieści treści! To perełka z teologii duchowości. Przeczytałam ją jednym tchem. Fabuła ujęta w formę wywiadu prowadzonego przez kilka miesięcy, niemal do końca życia niezwyczajnego Autora. Pani Judyta Syrek, autorka pytań przyznaje :" Pierwsze rozmowy budziły we mnie bunt, sprzeciw i ciekawość. Ostanie obudziły wiarę".
Tytuł książki nie jest kontrowersyjny lecz inspirujący. Inspiracją do jej napisania, było osobiste, mistyczne przeżycie słynnego dominikanina, Ojca Joachima. Inspiracja autorska jest również inspiracją dla potencjalnego czytelnika dla ożywienia wiary i powrotu do jej żródła.
Autorowi zaś, stojącemu nad grobem, trzeba i powinno się uwierzyć, że to wszystko, co nam przekazał jest Prawdą. Ci stojący nad grobem jak i poeci, widzą i czują podwójnie:))

Ania | 2015-02-18

Pozycję tę, podobnie jak dwie inne książeczki o nim obecne w mojej biblioteczce, rozgryzłam w przeciągu tygodnia. Być może wpłynęło na to kilka faktów:
Po pierwsze jest to pozycja spisana w formie wywiadu, co sprawia jej łatwą przyswajalność.
Pod drugie czytałam ja w trakcie ferii akademickich tuż po sesji egzaminacyjnej, co oznacza trochę więcej czasu na to by się w niej zatracić.
Po trzecie zaś jest tu wiele odwołań do filozofii a tę od pewnego czasu bardzo cenie i wyszukuję w różnych dziełach literackich jakie mi wpadną w ręce.
W zasadzie każda z pozycji o Joachimie Badenim lub przez niego (lub częściowo) napisana, przy kolejnej lekturze czegoś nas uczy i pokazuje nam otaczający nas świat na nowo.

poznanianka | 2011-12-30
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Pierwsze moje wrażenie było takie, że nie ma się czego bać. Drugie wrażenie dotyczyło dotkliwości pozycji. Z mojego punktu widzenia nie ma w niej nic co mogło by mnie boleśnie dotknąć, przestraszyć, zaszokować w takim sensie, że pierwszy raz bym o czymś usłyszała i przeraziła się nie na żarty.
Ale nie ma tu miejsca na żarty. Bo sprawa jest poważna. A waga tego co ma przyjść wzrasta tym bardziej, że zasadniczo nie potrafimy nic o nim powiedzieć, od konkretnej daty począwszy na szczegółach wydarzenia skończywszy.
A wartość książki wrasta tym bardziej, że im dłużej czytamy zdajemy sobie sprawę, że nic nie wiemy. I że to w sumie dobrze. Bo nie to jest najważniejsze. Bo rozchodzi się o dobro i zło. A konkretnie o dobro i zło w naszym życiu, co (jak możemy się dowiedzieć z książki) ma jednak jakiś wpływ na losy tego świata. Bóg może wstrzymać swój gniew ze względu na kilku sprawiedliwych i to my możemy nimi być.
I o złu też ojciec Badeni mówi, o szatanie, który działa i stwarza pozory...

Sanna | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Bardzo ciekawa książka, zachęciła mnie, żeby sięgnąć po inne dzieła ojca Badeniego. Co do głównego tematu, czyli Paruzji: spodobało mi się przede wszystkim, że książka nie straszy, nie serwuje apokaliptycznych wizji, tylko raczej dodaje otuchy – koniec świata to przecież ostateczny tryumf dobra nad złem! Nie zgadzam się zatem z opinią z okładki, że to książka "niebezpieczna" czy "boleśnie dotkliwa".

Paruzja to nie jedyny temat poruszony w wywiadzie – przewija się w nim tak dużo luźno powiązanych ze sobą wątków, że jest to w zasadzie bardziej rozmowa z ojcem o tym i owym, niż stricte przekaz proroctwa. W dodatku wiele wątków pozostaje zaledwie muśniętych – nieraz jakaś kwestia mnie zaciekawiła, ale kolejne pytanie dotyczy już czegoś zupełnie innego.

Tematykę miłości ludzkiej i ogólnie związków małżeńskich uważam za najsłabszy punkt tej książki (która, nawiasem mówiąc, miała dotyczyć Paruzji). Przymknęłam na to oko i – w ogólnym rozrachunku – szczerze polecam! Sama też będę na...

Lenkaite | 2013-01-26
Przeczytana: wrzesień 2011

Książkę tę dostałam od mojej najlepszej przyjaciółki na urodziny - koniec świata, taki optymistyczny akcent przy życzeniach:D... cóż, okazało się, że pisząc o rzeczach ostatecznych o. Badeni w niezwykle mądry i pozytywny :) sposób porusza przede wszystkim kwestie dotyczące postrzegania naszych ludzkich codzienności. Fakt, nie pamiętam już całego wywiadu i każdego poruszonego tematu, ale jest kilka rzeczy - jak np. to że jeżeli kogoś naprawdę kochamy, to nie możemy wahać się, by prosić o pomoc i oczekiwać jej w trudnej chwili - które utkwiły mi w głowie; mam nadzieję, że na całe życie. To chyba niemało jak na książkę.

Aru | 2013-11-05
Przeczytana: lipiec 2012

W końcu porządna książka o paruzji. Mimo, że O. Badeni przedstawia w niej trudną wizję pojmowania świata i boskiej rzeczywistości to książka napełniła mnie spokojem i nadzieją, że ponowne spotkanie z Jezusem będzie wspaniałym wydarzeniem, na które warto czekać z utęsknieniem, a nie kolejną hollywoodzką wizją zagłady. Polecam!

eFKa | 2012-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Bardzo dobra książka. Dzięki niej można uporządkować wszystko, co do tej pory było niejasne. Bardzo dużo przemawiających (do mnie) fragmentów o miłości, tej Absolutnej i tej ludzkiej. Jeśli ktoś się spodziewa opisu czy kolejnej apokaliptycznej wizji, to na pewno nie jest tekst dla niego.