Chłopak za milion dolarów

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
poradniki

Randy Pope jest pastorem w Duluth w stanie Georgia (USA). Często wygłasza kazania w środowisku studenckim. Chłopak za milion dolarów jest prezentacją jednej z jego najbardziej popularnych nauk, które głosi od ponad dwudziestu lat. To idealna książka dla singli, którzy nie chcą po prostu wejść w związek małżeński, ale pragną dojrzałego małżeństwa na całe życie.

| 2012-11-08
Przeczytana: 2008 rok

Książka miała mi udowodnić, przez pożyczającą osobę, jak trzeba kochać i kogo w życiu szukać. Niestety, obawiam się, że autor do końca życia nie znajdzie swego szczęścia. Fanatyczna nieco opowieść, o tym, jak to trzeba szukać swojego tak zwanego chodzącego ideała. Niestety, jeśli nie pojmie się, że człowiek jest TYLKO - ale też AŻ - człowiekiem, to będzie się nosiło zawsze jakieś tam roszczenia.
Dużo więcej o miłości nauczyłem się od uważanego za ateistę, Edwarda Stachury, niż z tej fanatyzującej, protestantyzującej książki.
Ocenę zmieniam na dwa, ze względu na jedną cenną wskazówkę w niej zawartą - że patrzeć trzeba wgłąb człowieka, w najbardziej skrytą i fundamentalną istotę jego osobowości - serce, to, jaki jest w samej swej naturze, każdy z osobna. :)

ElZa | 2013-12-20
wodniczek | 2013-04-01