Arsènal. The Making of a Modern Superclub

Okładka książki Arsènal. The Making of a Modern Superclub Alex Fynn, Kevin Whitcher
Okładka książki Arsènal. The Making of a Modern Superclub
Alex FynnKevin Whitcher Wydawnictwo: Vision Sports Publishing sport
sport
Vision Sports Publishing
2011-08-18
2011-08-18
9781907637315
arsenal wenger football piłka nożna kanonierzy gunners the gunners wenger arsene wenger

Okładka książki Arsène & Arsenal: The Quest to Rediscover Past Glories Alex Fynn, Kevin Whitcher
Arsène & Arsen... Alex Fynn, Kevin Wh...
Okładka książki Arsènal. Jak powstawał nowoczesny superklub Alex Fynn, Kevin Whitcher
Arsènal. Jak p... Alex Fynn, Kevin Wh...

Jestem kibicem Arsenalu od prawie 20 lat i książkę po prostu musiałem przeczytać. Łatwe to nie było, przyjemne też tylko momentami. Oczywiście jako wierny kibic bardzo doceniam treść książki, ale forma i przyswajalność tej treści pozostawia wiele do życzenia. Brakuje jej polotu...tak jak drużynie Arsenalu ostatnio.

To książka przede wszystkim dla fanów Arsenalu. W rewelacyjny sposób przedstawia całą organizację tego klubu i to jak go zmienił Arsen Wenger. Autorzy nie skupiają się przy tym tylko na kwestiach czysto sportowych, a więc związanych bezpośrednio z pierwszym składem, lecz pokazują również otoczenie ekonomiczne, jak zapadają najważniejsze decyzje i kto na nie ma realny wpływ. Dlaczego prowadzona jest taka, a nie inna polityka w kwestiach transferowych, szkoleniowych itp. Jednak pozycja ta jest godna uwagi również i dla fanów innych zespołów, gdyż wiele wnosi do wiedzy na temat funkcjonowania nowoczesnego klubu piłkarskiego i Premiership jako całości. Pokazane jest to wszystko bez stronniczości i w bardzo przystępny sposób. Warto przeczytać.

w 2002 roku w wieku 7 lat zacząłem się interesować Piłką. Dwa lata temu pokochałem, stałem się fanatykiem tego Pięknego Sportu i Arsenalu Londyn. Miłość do Kobiety opisałbym, ale do Tego nie ma opcji. Zobaczyłem, poczułem to, styl, harmonia, pomysł, piękno. Oczywiście musiałem sięgnąć po tą książkę. Jeżeli mogę się czegoś dowiedzieć o Ukochanej Ekipie zawsze warto sięgnąć po tą wiedze, inaczej, ignorancją jest tego nie zrobić. Fajnie się czytało, była mowa o wielu meczach, zawodnikach, których pamiętam, których widziałem na własne oczy. Fajnie powrócić myślami do przeszłości. Książka głównie skupia się na zarządzie klubu, na finansach, na trenerze i ogólnym funkcjonowaniu. Po przeczytaniu jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że zarządowi Arsenalu zależy tylko na inwestycji, nie na sukcesu klubu. Czemu tak myślę? Skąpią na zawodników, najdroższe bilety na Wyspach, za 7-8 zawodników w okresie 2000-2007 dali za zawodników 35 mln, sprzedali Ich za 240. Boli mnie to jako całożyciowy Fanatyk Tej Ekipy, ale cóż, trzeba czekać na zmiany. Jaki zarząd w jednym z najlepszych klubów świata trzyma człowieka, który przez 9 lat nic nie zdobywa. Wielu ludzi z Arsenalu się śmieje, ale mam to w nosie, karta się kiedyś odwróci, ze Swoja Ekipą jest się do końca. Pozdrawiam Prawdziwców. I oczywiście Kibiców Arsenalu. Pozycja dla fanów obowiązkowa. Jeszcze przyjdzie Nasz Czas. Tylko Arsenal. COYG!!!!

Jako kibic Arsenalu, parokrotnie namawiany byłem przez innych fanów, że ta książka to pozycja obowiązkowa dla kibica The Gunners. Książkę wiele razy chciałem kupić, przeczytać, okazja naszła dopiero teraz.

Ciężko się ją czyta, opisy szkolenia młodzieży, rozdziały poświęcone władzom Arsenalu były niekiedy bardzo nudne i z trudem przez nie przechodziłem. Po tej książce spodziewałem się więcej wydarzeń z życia drużyny, więcej opisów meczy a mniej suchych faktów dotyczących metod szkolenia, którym poświęcono w tej książce wiele rozdziałów.

Książkę polecam fanom Arsenalu, dla zwykłych czytelników książka może okazać się zbyt nudna.

Fani Arsenalu pewnie już dawno książkę przeczytali, więc ich nawet nie ma sensu zachęcać do lektury. Ale tak naprawdę po tą publikację powinni sięgnąć wszyscy, którzy udzielają się lub zamierzają udzielać w jakimkolwiek klubie sportowym. Pewnie, że w Anglii są inne realia biznesowe i mentalne, ale dobrych wzorców nigdy dość.

Książka "Arsenal. Jak powstał nowoczesny superklub" autorstwa Alexa Fynna i Kevina Whitchera to książka zdecydowanie godna polecenia dla wszystkich kibiców Arsenalu Londyn.

Książka pisana jest od deski do deski, bez spisu treści, kończąc na ostatniej stronie przed okładką. Rozpoczyna się od podziękowań dla osób bez których napisanie jej nie byłoby możliwe. Następnie znajdziemy wstęp oraz uaktualniony wstęp do wydania z 2011 roku oraz prolog.

Lektura liczy prawie czterysta stron, którą jednak czyta się dość szybko. Wzbogacona w wiele wydarzeń zza kulis, "od szatni do sali posiedzeń zarządu", a także licznych rozmów i wypowiedzi wplatanych przy omawianiu każdego tematu.

Książka opowiada jak w dawnych czasach nudno grający Arsenal stał się obecnym, widowiskowo grającym nowoczesnym klubem. Historia jak kilku oddanych wpływowych ludzi, którzy byli także kibicami oraz jednego wyjątkowego szkoleniowca zmienili klub.

Uaktualniona wersja książki zawiera części dotyczące polityki wobec młodzieży, skautingu, rozwoju komercyjnego, rozbudowy nowego stadionu, umów sponsorskich, piłkarzach oraz wielu innych sprawach.

Lektura ukazuje jak świetnym szkoleniowcem jest Wenger. Pokazuje jak zaczął zmieniać klub, jak wdrożył swoją politykę, jak przyczynił się do oszczędzania i dochodów. Nie skupiał się tylko na finansach, ale na ludziach, na wychowaniu i szkoleniu młodych piłkarzy, a nie wydawaniu setek milionów na gwiazdy światowego formatu.

Arsenal ukazany jest jako firma. W związku z tym książka godna jest polecenia dla ludzi zarządzających klubami. W książce ukazanych jest wiele aspektów biznesowego działania klubu.

Książka w bardzo ciekawy i różnorodny sposób opisuje najnowsze dzieje Arsenalu (głównie za czasów Wengera, co zresztą sugeruje tytuł). Opisane jest w niej wiele aspektów pracy klubu, co tak naprawdę w pełni pozwoliło mi zrozumieć, jak wielką instytucją jest klub z The Emirates. Niektóre fragmenty (zwłaszcza dotyczące biznesowych szczegółów) jak dla mnie są omówione zbyt dokładnie, aczkolwiek te poświęcone sportowi czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Myślę, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Arsenalu i angielskiej piłki.

Książka dla fana Arsenalu niemal obowiązkowa. Z mojego punktu widzenia ciekawa głównie ze względu na obiektywizm i krytyczne podejście do spraw związanych z klubem.

Dla fanów Arsenalu, Ligi Angielskiej, jak i piłki nożnej.

Dla fanów Arsenalu, Ligi Angielskiej, jak i piłki nożnej.

Książa oczywiście dla fanów zespołu. Przedstawia jak wyglądał klub za czasów obecnego trenera A. Wenger'a .

• Futbol
  • Sport