Mourinho. Za kulisami zwycięstw

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: Sine Qua Non
LOS SECRETOS DE SU EXITO
978-83-63248-65-9
bandzior

Nie jest to zwykła książka o José Mourinho. Dowodem na to jest długa lista osób, które – oprócz niego samego – sprawiły, że napisanie jej stało się możliwe. Pinto da Costa, Massimo Moratti i Florentino Pérez pozwolają nam odkryć, w jaki sposób Mourinho nawiązuje relacje z prezesami klubów. Rui Faria, Silvino Louro, José Morais i Steve Clark wprowadzają nas za kulisy jego treningów. Wraz z sir Alexem Fergusonem i José Antonio Camacho patrzymy na niego z perspektywy przeciwników, a z Zico i Maradoną przekonujemy się o jego wielkiej charyzmie. Cristiano Ronaldo, John Terry, Didier Drogba, Jorge Costa, Vítor Baía, Javier Zanetti, Marco Materazzi, i wielu innych odkrywają przed nami prawdziwą twarz Mourinho.

Ta książka pozwala wejść do jego drużyn, otwiera drzwi do szatni i pokazuje kulisy zwycięstw, za które dotąd nie mieliśmy okazji zajrzeć. Dlatego podzieliliśmy opowieść o José Mourinho tak, jak dzielą się drużyny piłkarskie, na 11 elementów: Zorganizowany, Ambitny, Charyzmatyczny, Dyscyplinator, Motywator, Braterski, Komunikatywny, Bezpośredni, Podczas treningu, Podczas meczu i W Realu Madryt. Tych 11 części tworzy całego… José Mourinho

źródło opisu: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/mourinho-za-kulisami-zwyciestw/

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/mourinho-za-kulisami-zwyciestw/

setox | 2019-06-07

To moja pierwsza pozycja dotycząca piłki nożnej jaką przeczytałem. Był rok 2012, książki o tematyce piłki nożnej w Polsce dopiero raczkowały. Ta pozycja jedynie to potwierdziła. Książka jest jednym, wielkim (zeby nie powiedzieć OGROMNYM) wodpospadem pochwał rozlewającym się od 1 do ostatniej strony. Autorzy zachowują się jakby żyli w państwie Kim Dzong Una. Wszystko "naj, naj, naj". Zero zajęknięcia o jakiejkolwiek skazie pokazującej, ze Mourinho tez jest czlowiekiem i tez popelnia błędy! Nie czułem przyjemności z czytania tej książki. Jestem tylko ciekaw czy po średnio udanych przygodach Mou po 2012 roku dalej pisaliby to samo.. Szczerze powiedziawszy książka nie wniosła nic wartościowego do mojej wiedzy. Nie polecam!

Mateusz | 2017-11-15
Na półkach: Przeczytane, Piłka nożna, 2017

Tę książkę od początku szybko się czyta, ale mnie nie przekonała. Czułem się jakbym był w jakiejś cukierni, wszędzie słodko, kolorowo, cacy etc.. Piłkarze, znajomi trenerzy, przyjaciele itd mieli tylko w niej przedstawić jak najlepszą laurkę dla trenera Mourinho.

Dawid Woźniak | 2017-01-02

Książka pozwala poznać geniusza w pełni jego okazałości. Dla każdej osoby zainteresowanej piłką nożną - warto! Pokazuje zupełnie inny obraz tego jakże skomplikowanego z charakteru człowieka, i utwierdza w przekonaniu że jest geniuszem w tym co robi.

Hipcio | 2016-08-10
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Napiszę wprost - nie lubię Mourinho. Książka miała pozwolić mi poznać tego pana bliżej i zmienić moje zdanie o nim na plus. Utwierdziła mnie tylko w mojej opinii o nim.
Dodatkowo panowie autorzy wręcz rozpływają się z zachwytu na każdym kroku nad nim. Mourinho naj tu, naj tam, the special one, po prostu człowiek i trener ideał, lepszego na świecie nie ma.

Panowie obudźcie się i zejdźcie na ziemię. Mniej wazeliny!

| 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Futbol
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

„I'm the Special One.”

Książka – laurka.
Spodziewałem się czegoś więcej. Zwłaszcza, kiedy czytam książkę o jednej z najwybitniejszych postaci w historii futbolu.

Wprawdzie zawiera ona kilka ciekawych informacji, anegdot i zdjęć, ale dla mnie to zdecydowanie za mało. W trakcie czytania czułem, jakbym miał do czynienia tylko i wyłącznie z jakąś pieśnią pochwalną na cześć Jose Mourinho. A przecież nikt nie jest doskonały, nawet taki gigant w świecie futbolu jak Jose Mourinho.

Zastanawiałem się nad inną pozycją dostępną na rynku o „The Special One”. Żałuję trochę, że się na nią nie zdecydowałem. Uważam, że osoba o takich umiejętnościach, osiągnięciach i wyrobionej reputacji zasługuję na coś ambitniejszego. Nawet, jeśli rzekomo sam się pod tym podpisuje: „To jedyna prawdziwa książka o mnie.”

Może być – 4/10

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Ciekawa biografia ukazująca kilka interesujących faktów z życia jednego z najlepszych trenerów tych czasów. Może trochę zbyt stronniczo napisana, ale nadal dobra. Polecam.

zelo30 | 2016-03-09
Przeczytana: 2016 rok

Od początku do 60 % książki, bardzo ciężko mi się ją czytało, potem było już o wiele lżej pomimo, że tak naprawdę nic innego, niż w reszcie nie było.Język nie podobał mi się, czasami po prostu masło maślane.Poza tym tak naprawdę, to prawie nic nowego się nie dowiedziałem.Najpoważniejszy jednak błąd według mnie, to była monotonność.Czułem jakbym czytał ciągle to samo i do tego tak samo podane!Ciągłe wzbijanie Mourinho, który prywatnie jest moim ulubionym trenerem pod niebiosa było bardzo meczące i monotonne. Costinha, to chyba najwięcej dawał opinii.

Ramzes1988 | 2015-06-18

Biografia jednego z najwybitniejszych trenerów ostatnich lat (myślę że spokojnie TOP5) spisana przez dwóch portugalskich dziennikarzy. Sporo tu anegdot i ciekawostek z życia zawodowego The Special One, o jego obsesji na punkcie zwyciężania, jaki jest prywatnie. Książka zawiera wypowiedzi współpracowników-piłkarzy i trenerów. Odniosłem jednak wrażenie, że jest to laurka tej wybitnej jednostki, autorzy piszą,że nikt nie powie złego słowa o Mou, wydaje mi się , że Casillas ma inne zdanie na ten temat...

andydufresne | 2014-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2014

Bardzo dziwnie czyta się tą książkę. Autorzy od pierwszej do ostatniej strony usiłują udowodnić że opisywana postać jest połączeniem geniusza, niedoścignionego wzoru, autorytetu moralnego i wręcz mesjasza piłki nożnej. Czytając miałem skojarzenia z dawnymi utworami propagandowymi - w miejsce Mourinho można wstawić któregoś z np. wielkich dyktatorów. Struktura książki pasowałaby znakomicie. Osobiście uważam Mourinho za znakomitego trenera, ale od takiej książki wymagam minimum krytycznego, czy chociażby realistycznego spojrzenia.

Johnny91 | 2014-02-27

Właśnie takie książki o ludziach futbolu chcę czytać. Pokazują życie codzienne tych osób, opisują ich zachowania w poszczególnych sytuacjach... Jestem mega zadowolony, ta pozycja przybliża sylwetkę Mou jak nic innego!