Zrozumieć i leczyć dzieci nadpobudliwe. Poradnik dla rodziców

Wydawnictwo: WAM
poradniki

Zrozumieć i leczyć dzieci nadpobudliwe to poradnik skierowany do rodziców, u których dzieci zdiagnozowano ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Książka w przystępny sposób tłumaczy, czym w rzeczywistości jest ADHD i przedstawia odmienne od powszechnie spotykanego podejście do tego zaburzenia. Najważniejszą rzeczą według autora, doświadczonego terapeuty pracującego z dziećmi nadpobudliwymi metodą systemową, jest zrozumieć, znaleźć przyczynę i ją zlikwidować, a nie od razu sięgać po środki farmakologiczne. Rodzice dzieci nadpobudliwych z pewnością znajdą w tej książce wiele cennych informacji i porad, które pozwolą spojrzeć na ADHD z innej strony.

agape | 2014-03-09
Na półkach: Dla rodziców, Przeczytane