Dom na krawędzi

Cykl: Daria (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
7,03 (995 ocen i 150 opinii) Zobacz oceny
10
61
9
55
8
210
7
360
6
198
5
82
4
17
3
6
2
4
1
2
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
978-83-240-2177-2
liczba stron
272
język
polski
dodała
malineczka74

Kontynuacja bestsellerowej powieści Drzwi do piekła Daria po wyjściu na wolność ucieka do Zakopanego, nie chce już być pisarką, zmienia imię i uczy się życia od nowa. Jednak wkrótce więzienna przeszłość upomni się o nią w bardzo nietypowy sposób. Za pieniądze odziedziczone w spadku Daria buduje pensjonat, w którym pewnego dnia zjawia się Iza, by bez skrupułów podrzucić jej na wychowanie swoją...

Kontynuacja bestsellerowej powieści Drzwi do piekła

Daria po wyjściu na wolność ucieka do Zakopanego, nie chce już być pisarką, zmienia imię i uczy się życia od nowa. Jednak wkrótce więzienna przeszłość upomni się o nią w bardzo nietypowy sposób. Za pieniądze odziedziczone w spadku Daria buduje pensjonat, w którym pewnego dnia zjawia się Iza, by bez skrupułów podrzucić jej na wychowanie swoją córkę Olę. Daria, stając się w zasadzie matką dziewczynki, odzyskuje dzięki niej wiarę w siebie i wiarę w drugiego człowieka. Wkrótce też spotyka miłość swojego życia, Pawła, przy którym wreszcie staje się spełnioną kobietą. Z czasem Daria odkrywa, jak trudne jest macierzyństwo, ale dzięki temu postanawia podjąć próbę zbudowania relacji z własną matką.

W pensjonacie Darii pojawi się również Agata, Kochanka i Zuzanna. Każda z nich, choć bardzo związana z przeszłością, na swój sposób pomoże Darii w tworzeniu nowej siebie, a Agata stanie się nawet jej oddaną przyjaciółką i powierniczką.

Po latach Iza upomni się jednak o względy swojej córki i uczyni to w sposób bezpardonowy. W odpowiedzi na jej słowa Daria postanawia napisać swoje ostatnie dzieło - list, w którym opisze, jak bardzo zasłużyła na miłość Oli.

Ale Dom na krawędzi, to nie tylko opowieść o matkach i córkach, to przede wszystkim piękna i przejmująca historia odkrywania i budowania kobiecości.

 

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (1872)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 218
Marlena | 2013-10-04
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2013

Książka została mi praktycznie "wciśnięta na siłę" przez bibliotekarkę. Nie podobała mi się pierwsza część "Drzwi do piekła", nie polubiłam jej głównej bohaterki Darii, nie miałam ochoty czytać drugiej części...
Jednak forma narracji - długi list do Izy, która swego czasu jako pracownik więzienia, bardzo jej pomogła, okazała się dla mnie miłą niespodzianką. Daria po wyjściu z więzienia ucieka w góry, gdzie stara się zmienić swoje życie zaczynając od zmiany imienia. I tą nowa Darię bardzo polubiłam. Daria buduje pensjonat, gdzie Iza, podrzuca jej na wychowanie swoją córkę Olę. Daria, staje się praktycznie matką dziewczynki, spotyka też miłość swojego życia. Odzyskuje wiarę w siebie i wiarę w drugiego człowieka.

książek: 3066
Gosia | 2014-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Dom na krawędzi" Marii Nurowskiej jest kontynuacją historii opisanej w "Drzwiach do piekła". Z kontynuacjami bywa różnie, ale muszę stwierdzić,że w tym wypadku druga część podobała mi się znacznie bardziej niż pierwsza.
Książka ma formę intymnego listu Marty (takie imię przyjęła Daria po wyjściu z więzienia) skierowanego do Izy, wychowawczyni z więzienia, przyjaciółki, kobiety, która nadal ma ogromny wpływ na jej życie.
Okazuje się, że Marta na wolności to zupełnie inna kobieta niż Daria w więzieniu. Ma ona w sobie hart ducha i siłę do walki. Pełna wytrwałości odnajduje swoje miejsce na ziemi. Podejmuje decyzję o przeniesieniu się na Podhale i budowie domu. Wydaje się, że zaczyna życie na nowo, ale przeszłość więzienna jeszcze kilkakrotnie daje Darii o sobie znać pod postacią towarzyszek z celi, których losy różnie się ułożyły i często splatają się z życiem Marty.
Duże wrażenie zrobiła na mnie metamorfoza Agaty, choć w moim odczuciu osoba ta jest zbyt idealna w odniesieniu do...

książek: 6265
kajsa | 2012-09-20
Przeczytana: 20 września 2012

Poszłam za ciosem i zaraz po przeczytaniu "Drzwi do piekła"sięgnęłam po kontynuację losów Darii-Marty,takie imię przyjęła bohaterka po wyjściu z więzienia.
Od pierwszej strony miałam wrażenie,że wdzieram się w czyjąś prywatność.Książka ma formę listu skierowanego do Izy,wychowawczyni,przyjaciółki,kobiety,która w dalszym ciągu ma ogromny wpływ na życie swej podopiecznej.

Marta na wolności to dla mnie zupełnie inna kobieta niż Daria.Po chwilowych rozterkach i wahaniach dotyczących własnej przyszłości podejmuje decyzję o przeniesieniu się na Podhale i wyremontowaniu niemalże od podstaw starej,góralskiej chałupy. Już w tym momencie widać jej zdecydowanie,samodzielność i wiarę we własne możliwości.Zniknęły gdzieś zależność i podporządkowanie wobec Edwarda. Można przypuszczać,że sześcioletni okres izolacji był dla niej znakomitą formą wyzwolenia od przeszłości.Jednak nie do końca...
Bo oto pewnego dnia w jej drzwiach staje Iza z kilkuletnią córką,o której istnieniu Daria nie miała...

książek: 31390
Książkowa-Fantazja | 2013-03-19
Przeczytana: 04 marca 2013

"Dom na krawędzi" jest kontynuacją "Drzwi do piekła", gdzie poznajemy Darię, która za zabicie męża została skazana na 12 lat więzienia, jednak po odsiedzeniu 6 lat za dobre sprawowanie wychodzi na wolność. Jak jej życie się potoczy na wolności i jak je sobie ułoży? Czy przeszłość o niej zapomni?

Maria Nurowska jedna z najpłodniejszych polskich autorek. Studiowała filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka powieści, opowiadań, słuchowisk i sztuk teatralnych. Zadebiutowała na łamach miesięcznika "Literatura", a popularność i uznanie krytyki przyniosły jej już pierwsze książki: zbiór opowiadań "Nie strzelać do organisty" oraz powieść " Moje życie z Marlonem Brando". Najnowszymi powieściami są: "Drzwi do piekła" i "Dom na krawędzi". Jej książki cieszą się niesłabnącym powodzeniem zarówno wśród polskich czytelników, jak i na świecie.

Każdy człowiek, który wychodzi na wolność powinien się cieszy, że ma szansę zbudować swoje życie od postaw. Ale nie Daria,...

książek: 2638
Monika | 2013-11-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Dom na krawędzi" jest kontynuacją historii opisanych w "Drzwiach do piekła". Ta kontynuacja podobała mi się znacznie bardziej niż część pierwsza!
Powieść pani Marii pokazuje świat, który nie jest czarno-biały, górują w nim odcieni szarości, a stwierdzenie "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień" chyba najlepiej i najtreściwiej opisuje to, co w książce jest zawarte.
Autorka w swojej powieści opowiada nam przede wszystkim o grzechach i odkupieniu, o tym, co w życiu ważne i o nocnych lękach.
Polecam, bo naprawdę warto przeczytać.

książek: 1071
Joanna | 2012-12-21
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spisane w formie listu do Izy, byłej więziennej psycholog wyznania Darii, która odbyła karę więzienia i pragnie całkowicie odciąć się od przeszłości. Daria zmienia miejsce zamieszkania, wyprowadza się do Zakopanego, zakłada mały pensjonat dla turystów, zmienia imię. Jednak nie wystarcza to, aby zerwać z przeszłością. Iza zajęta karierą zawodową podrzuca jej na wychowanie swoją sześcioletnią córkę Olę, Marta staje przed wyzwaniem roli matki w jej wychowaniu. Jednocześnie zbieg okoliczności powoduje, że współlokatorki celi spotykają się w życiu ponownie.
Nurowska porusza trudne problemy adaptacji do życia społecznego po wyjściu z więzienia, gdzie egzystencja podporządkowana była określonym normom i wymaganiom. Poruszany jest również problem macierzyństwa, roli matki biologicznej oraz tej, wychowującej i darzącej uczuciami dziecko na co dzień. A nade wszystko jest problem prawdy o minionej przeszłości, czy można tak całkowicie odciąć się od niej? Bardzo ciekawa książka...

książek: 615
talia44 | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

"Dom na krawedzi" to dalsze losy bohaterki powieści "Drzwi do piekła".
Daria wychodzi z więzienia i nie potrafi się odnależć w życiu na wolności.Zmienia swoją tożsamość,sprzedaje mieszkanie i buduje dom w górach w którym zakłada pensjonat.
Jednak przeszłość ciągle powraca i nie daje o sobie zapomnieć......

książek: 4942
Książkowo_czyta | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012, *!!
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Książka ta jest kontynuacją losów Darii, która obecnie przybiera imię Marta, bohaterki "Drzwi do piekła"...

Życie kobiety poza więziennymi murami opisane zostało w formie listu skierowanego do Izabeli, która jak wiemy z poprzedniego tomu była więzienną fascynacją bohaterki...

"Dom na krawędzi" jest opowieścią o niełatwym powrocie do życia i społeczeństwa, o odkrywaniu powoli i wciąż na nowo siebie, własnych uczuć i pragnień oraz o mozolnym staraniu się o to by zostawić za sobą traumatyczną przeszłość...

Spotykamy się także ponownie z postaciami kobiet, które pojawiły się w tomie "Drzwi do piekła" Czy udało im się wyjść na prostą, jak teraz żyją? Wszystkiego tego dowiecie się czytając tę pełną emocji, dramatów i ludzkich nadziei historię, w której zaobserwować można także zaskakującą zamianę ról... lecz by nie psuć Wam przyjemności czytania po rozwikłanie tego, co mam na myśli jeszcze raz odsyłam Was na karty powieści...

Książka choć porusza wiele trudnych tematów czyta się...

książek: 1406
boziaczek | 2012-11-02
Na półkach: Przeczytane

Bardzo udana kontynuacja losu bohaterek "Drzwi do piekła" Nurowskiej. Pisarka znowu zachwyca, książkę się wręcz "połyka":) Jest to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, poszukiwania zrozumienia oraz celu i wartości w życiu, które nigdy nie rozpieszczało. Główne bohaterki takie miejsce znajdują w pensjonacie prowadzonym przez Darię. Kobiety, które tak wiele przeszły, próbują ułożyć sobie życie na nowo, pogodzić się z przeszłością, która nie daje o sobie nigdy zapomnieć... Natomiast sama Daria staje się przed ważnym wyzwaniem, które na zawsze odmieni jej świat.
Powieść Nurowskiej to jej następna książka, która czyta się z bardzo dużą przyjemnością. Nie jest ona na pewno prosta w odbiorze, zdecydowanie skłania do przemyśleń i zostaje z czytelnikiem na długo. O ile pierwszą częścią byłam zachwycona, to "Dom na krawędzi" to rewelacja. Naprawdę warto przeczytać!

książek: 7304

Główna bohaterka Daria po 6 latach więzienia za zamordowanie swojego męża w afekcie wychodzi na wolność chce daleko uciec od wszystkiego ucieka do pięknego Zakopanego już nie chce być dłużej pisarką zmienia swe imię i uczy się od nowa życia.
Lecz jej więzienna przeszłość daje o sobie znać i się upomina wciąż o nią w bardzo nietypowy sposób. Za te pieniądze, które odziedziczyła w spadku Daria buduje swój pensjonat w, którym pewnego dnia tam się pojawia Iza, żeby bez żadnych skrupułów,pozbawionych uczuć podrzucić jej na wychowanie swoją jedyną córkę Olę. Daria staje się dla dziewczynki oddaną, kochającą matką i w końcu odzyskuje tę wiarę w siebie i również wiarę w drugiego człowieka. Potem spotyka swą wymarzoną, prawdziwą miłość swojego życia Pawła mężczyznę przy, którym czuje się bardzo szczęśliwą i spełnioną kobietą wreszcie. Po pewnym czasie Daria odkrywa w sobie jak trudne może być macierzyństwo bycie mamą. Chce podjąć próbę zbudowania dobrej relacji z własną matką.
W pensjonacie...

zobacz kolejne z 1862 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
Powiązane treści
Napisz list do matki lub córki i wygraj weekend w Zakopanem!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z najnowszą powieścią Marii Nurowskiej "Dom na krawędzi". Napisz list do matki lub córki i wygraj atrakcyjne nagrody!


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd