Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
sport

Inne wydania

Żywienie w sporcie to książka niezbędna każdemu, kogo interesuje zwiększenie wydolności sportowej własnej lub podopiecznych. W niniejszym wydaniu znajdziemy przydatne informacje, oparte na najnowszych badaniach. Przewodnik ten pomoże ci: zwiększyć wytrzymałość, siłę i wydolność. Obliczyć własne zapotrzebowanie kaloryczne, węglowodanowe oraz białkowe. Poprawić nawodnienie organizmu i sylwetkę. Ocenić i znaleźć odpowiednie suplementy, odżywki i środki podwyższające sprawność organizmu, dające dodatkowe wspomaganie, poprawiające wydolność. Stworzyć codzienne plany żywieniowe, dzięki którym (zależnie od twoich potrzeb) stracisz na wadze, zredukujesz tkankę tłuszczową, zyskasz masę mięśniową lub lepiej przygotujesz się do zawodów. Podręcznik pomoże ci tez znaleźć odpowiedzi na pytania związane z żywieniem sportsmenek, aktywnych ruchowo dzieci oraz sportowców wegetarian.

Meggie | 2014-08-10

Ciekawy przewodnik po tak ważnym temacie jakim jest prawidłowe odżywianie w sporcie. Poszerza wiedzę na temat żywienia, diet, treningów, suplementów i wielu innych aspektów ze sportem związanych. Myślę, że książka może stanowić dobrą bazę dla osób rozpoczynających treningi, ale także dla osób już ćwiczących.

Zapraszam do przeczytania całej opinii:

Cezar Kolcz | 2015-09-10
Na półkach: Sport, Dieta, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2015

Książka przydatna do tworzenia indywidualnej diety sportowca . Miejscami czyta się niestety jak podręcznik od biologii. Dużym plusem są przykładowe przepisy i jadłospisy. Książka jak w tytule jest "kompletna" - nie ma tam nieomówionych (moim zdaniem) zagadnień. Czy polecam? Jasne. Książka jest napisana prostym , zrozumiałym językiem a każde nowe zagadnienie jest tłumaczone wcześniej. Jako laik w tematach dietetyczno-biologicznych nie miałem w większości problemu ze zrozumieniem tego dzieła.

Piotr | 2015-09-06

Książka jest rewelacyjna jeżeli jakiś sportowiec, chciałby dowiedzieć się jak dobrze się odżywiać. Autorka w bardzo jasny sposób opisuje jakie procesy biologiczne przechodzą podczas trawienia. Polecam dla poszukujących dogłębnej wiedzy o odżywaniu. Uwaga: tutaj nie będzie przepisów, ani proponowanych diet, po przeczytaniu tej książki sam możesz ułożyć sobie dietę.

Adam | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Polecam wszystkim, nie tylko sportowcom! Żeby prawidłowo się odżywiać wystarczą podstawy wiedzy na temat tego z czego składają się produkty, które na codzień widzimy na półkach sklepowych i straganach, tudzież w naszym ogródku. Do tego kilka nieskomplikowanych wzorów matematycznych i dużo zdrowego rozsądku!

Pawel94 | 2016-03-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 marca 2016

Zacznę od minusów:
- powielanie mitów typu - jedz 5, 6 posiłków, a zwiększysz metabolizm, szybciej schudniesz.
- białka maksymalnie 30g na porcję, bo więcej nie wchłoniesz.
- wręcz rozbawiło mnie zdanie, w którym dosłownie było napisane, że tłuszcze trans MOGĄ być bardziej szkodliwe niż tłuszcze nasycone (chodzi o tłuszcz naturalnie występujący np. w tłustym mięsie)
- kwestia omega 3, autorka twierdzi, że wystarczy np. łyżka oleju lnianego, żeby je organizmowi zapewnić. Zapomina niestety w tym momencie, że omega 3 zawarte w oleju lnianym to głównie o3. ALA, a nam zależy na EPA i DHA (ALA konwertuje do EPA i DHA, ale w małym procencie)
- rozbijanie niektórych zagadnień na drobnostki, poświęcanie uwagi na nieistotne tematy.

plusy
- wskazówki żywienia podczas ciąży
- rozdział poświęcony wegetarianizmowi
- trochę przepisów (w jednym jest m.in. 400g płatków owsianych i 200g CUKRU stołowego - kolejna wielka wtopa)
- ładna szata graficzna

Książka raczej dla osoby raczkującej w tematyce...

Anita Walkowska | 2011-11-10
Przeczytana: listopad 2011

Lepiej darować sobie kolorowe pisemka doradzające nam na temat diety i sylwetki, jeśli można posiłkować się książką polecaną także na AWF w Poznaniu ;) Całość napisana przystępnym językiem, bez sztywnego naukowego bełkotu i typowego przesładzania spotykanego w większości gazet, np."zrób tak i tak, a na pewno zobaczysz efekty już w ciągu (góra) miesiąca! nie musisz rezygnować z fast food'ów i żywić się tylko zieleniną!".
Autorka radzi nam jak układać dietę i dobierać składniki posiłków,a także jak dbać o ciało wykonując odpowiednie ćwiczenia fizyczne. To niezbędna wiedza w pigułce dla każdego, kto chce ćwiczyć lepiej oraz mieć bardziej wydajny organizm, aby osiągać wymarzone wyniki sportowe, zgubić zbędny tłuszcz lub po prostu dbać o zdrowie.

lillithu | 2014-08-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

No cóż, to faktycznie całkowicie kompletny przewodnik, niesamowicie konkretny i bogaty. Wszystko jest w nim wyjaśnione od deski do deski, dość przystępnym językiem, mimo to jednak określiłabym jego lekturę jako ciężką i męczącą ;) co nie znaczy że nieprzydatną- po prostu chyba nie jestem odpowiednim odbiorcą tej książki, serdecznie i szczerze polecam jednak wszelkiej maści sportowcom niezależnie od uprawianej dyscypliny. Naprawdę bardzo obiektywna i dokładna książka, oby powstawało więcej takich.

Ziber | 2015-07-14

Biblia dla każdego zainteresowanego sportem, małego i dużego, koksa i maratończyka, warto mieć coś takiego na półce w zalewie sprzecznych informacji zalewających internet.

Uwaga dla bardziej zaawansowanych- książka proponuje i omawia wyłącznie dietę zbilansowaną, z 60% energii pochodzącej z węglowodanów zarówno w okresach masowych i redukcyjnych, nie ma tu nic na temat diet np. ketogenicznych.

Mikołaj | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, 06 Sport
Przeczytana: 20 lutego 2015

Tak jak tytuł głosi: kompletny przewodnik. Każdy dla siebie coś znajdzie: biegacze, kolarze, kulturyści, zapaśnicy, mięsożerni i wegetarianie. Polecam

pomidorowytoster | 2015-07-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2015

Pozycja obowiązkowa dla każdego sportowca, a dla ludzi nieaktywnych i preferujących śmieciowe jedzenie - ponadobowiązkowa. Doskonale uświadamia, jak dieta jest ważna w życiu każdego człowieka. Motywuje do zmian.