DorotaKa 
coprzeczytalam.pl
Czytam bo lubię;)
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 3 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-15 14:44:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/11/kilka-sow-o-to-o-nas.html

 
2018-11-13 12:20:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/11/shari-lapena-niechciany-gosc.html?m=1

 
2018-11-09 13:08:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Mania Skłodowska to druga część z cyklu "Wciągające książki o wielkich Polakach", mającego przybliżyć młodszym czytelnikom znaczące postacie historyczne w zachęcający i atrakcyjny sposób. Czy tak faktycznie jest? Chyba wystarczy jak napiszę, że po przeczytaniu historii Mani, pierwszą część opowiadającą o Adasiu Mickiewiczu kupiłam bez wahania. Czym przekonał mnie do swoich książek Jakub... Mania Skłodowska to druga część z cyklu "Wciągające książki o wielkich Polakach", mającego przybliżyć młodszym czytelnikom znaczące postacie historyczne w zachęcający i atrakcyjny sposób. Czy tak faktycznie jest? Chyba wystarczy jak napiszę, że po przeczytaniu historii Mani, pierwszą część opowiadającą o Adasiu Mickiewiczu kupiłam bez wahania. Czym przekonał mnie do swoich książek Jakub Skworz?

Cała opinia na www.coprzeczytalam.pl

pokaż więcej

 
2018-11-05 08:44:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/11/beata-zdziarska-szepty-sumienia.html

 
2018-10-31 18:20:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/10/jakub-cwiek-adam-bigaj-bezpanski.html?m=1

 
2018-10-29 11:39:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/10/af-brady-na-krawedzi-mocne-2-na-10.html?m=1

 
2018-10-18 12:38:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/10/karolina-klimkiewicz-wybacz-mi-kiedy.html?m=1

 
2018-10-14 15:50:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/10/daniel-odija-przezroczyste-gowy.html

 
2018-10-10 11:04:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Inspektor Armand Gamache (tom 2)

http://www.coprzeczytalam.pl/2018/10/louise-penny-zabojczy-mroz.html

 
2018-10-05 11:36:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Na czym polega plan opracowany przez autorów? Skupia się on na pięciu obszarach: odżywianiu, ćwiczeniach, relaksie, regeneracji i optymalizacji. Krótko mówiąc, to, jak żyjemy, ma ogromny wpływ na to, jak pracował będzie nasz mózg na starość. Książka nie ogranicza się do sloganów "jedz zdrowo i ćwicz więcej", od których może ścierpnąć skóra. Poza konkretnymi przykładami, tygodniowymi planami i... Na czym polega plan opracowany przez autorów? Skupia się on na pięciu obszarach: odżywianiu, ćwiczeniach, relaksie, regeneracji i optymalizacji. Krótko mówiąc, to, jak żyjemy, ma ogromny wpływ na to, jak pracował będzie nasz mózg na starość. Książka nie ogranicza się do sloganów "jedz zdrowo i ćwicz więcej", od których może ścierpnąć skóra. Poza konkretnymi przykładami, tygodniowymi planami i praktycznymi wskazówkami, w każdym rozdziale dostajemy coś więcej, coś jak dla mnie najistotniejszego z punktu widzenia człowieka nie do końca przekonanego do zmiany stylu życia. Przeczytamy w niej konkretne, podparte badaniami i klarowne wyjaśnienia, dlaczego zła dieta, brak stymulacji czy aktywności fizycznej źle wpływa na mózg, i te wyjaśnienia naprawdę trafiają do przekonania.

Cała opinia na www.coprzeczytalam.pl

pokaż więcej

 
2018-10-01 11:25:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-09-18 07:46:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Inspektor Armand Gamache (tom 1)

Martwa natura to początek serii o inspektorze Gamache'u, który wbrew aktualnym trendom w tym gatunku ma żonę, z którą się świetnie dogaduje, nieprzyćmione używkami zmysły, nerwy na wodzy i cierpliwość nawet dla najbardziej irytujących podwładnych. Nie jest też nadczłowiekiem rozwiązującym zagadkę od pierwszego spojrzenia na denata - jest ludzki, a przy tym po prostu bardzo dobry w swojej... Martwa natura to początek serii o inspektorze Gamache'u, który wbrew aktualnym trendom w tym gatunku ma żonę, z którą się świetnie dogaduje, nieprzyćmione używkami zmysły, nerwy na wodzy i cierpliwość nawet dla najbardziej irytujących podwładnych. Nie jest też nadczłowiekiem rozwiązującym zagadkę od pierwszego spojrzenia na denata - jest ludzki, a przy tym po prostu bardzo dobry w swojej pracy. Do tego powiedziałabym, że nie jest on gwiazdą tej książki, nie wysuwa się na pierwszy plan - on w Three Pines jest po to, by obserwować, i można odnieść wrażenie, że Armand w każdej scenie, nawet tej, która go nie dotyczy, gdzieś tam przewija się w tle, dając bohaterom możliwość zaprezentowania siebie, a nam wytypowania zabójcy.
Cała opinia na www.coprzeczytalam.pl

pokaż więcej

 
2018-09-12 10:15:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Mamy w tej książce Reżysera, czyli naszą postać z samego dna piekieł, czyste zło szukające zaspokojenia tam, gdzie normalni ludzie nigdy nie zapuszczają się nawet w najbardziej napędzanej nienawiścią wyobraźni. Mamy też Aktorów, ofiary chorej wyobraźni, które muszą robić rzeczy straszne - Reżyser nie przebiera w środkach, by zmusić ich do posłuszeństwa, i nie inaczej jest w przypadku Wiktora.... Mamy w tej książce Reżysera, czyli naszą postać z samego dna piekieł, czyste zło szukające zaspokojenia tam, gdzie normalni ludzie nigdy nie zapuszczają się nawet w najbardziej napędzanej nienawiścią wyobraźni. Mamy też Aktorów, ofiary chorej wyobraźni, które muszą robić rzeczy straszne - Reżyser nie przebiera w środkach, by zmusić ich do posłuszeństwa, i nie inaczej jest w przypadku Wiktora. Nad powieścią unosi się lekko duch Sobańskiego, więc spragnieni mocniejszych scen czytelnicy powinni być usatysfakcjonowani. Nie o krew jednak w tej historii chodzi, a o ludzką naturę.

W Skazanym... autor rysuje mocną kreską granicę ludzkiej wytrzymałości, po przekroczeniu której już nie można po prostu wrócić i być tym samym człowiekiem co wcześniej. Widzimy destrukcyjną siłę zła budzącego się w człowieku za sprawą jednej błędnej decyzji. Jeden błąd, który tak naprawdę mógł popełnić każdy z nas. Raczej niewielkie są szanse na to, że nasze życie wziął w swoje ręce jakiś psychopata z Krakowa (na szczęście!), co nie zmienia faktu, że i bez Reżysera możemy sobie nieźle namieszać w życiorysie. Przykład Wiktora dobitnie nam to uzmysławia.
Cała opinia na www.coprzeczytalam.pl

pokaż więcej

 
2018-09-06 12:30:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Zmierzch Jagiellonów (tom 1)

Początek XVI wieku to okres, który w całej Europie można określić jako pełen zmian, przełomów i po prostu emocji, dość wspomnieć o działalności Lutra elektryzującej kościół katolicki, czy rozkwit renesansu i działalności artystów z da Vinci na czele. W takiej Europie rządzili Jagiellonowie i to rządzili sporą jej częścią, choć bez wątpienia była to część różniąca się od zachodu i to nie tylko... Początek XVI wieku to okres, który w całej Europie można określić jako pełen zmian, przełomów i po prostu emocji, dość wspomnieć o działalności Lutra elektryzującej kościół katolicki, czy rozkwit renesansu i działalności artystów z da Vinci na czele. W takiej Europie rządzili Jagiellonowie i to rządzili sporą jej częścią, choć bez wątpienia była to część różniąca się od zachodu i to nie tylko kulturowo. Wychowywana w całkiem innym niż polskie wysoko urodzone kobiety środowisku Bona Sforza była młoda, piękna, wykształcona i ambitna. O ile dwie pierwsze cechy były mile widziane, trzecią dałoby się przełknąć, tak ostatniej polska szlachta nie mogła nowej królowej darować. Ale Bona nie była z tych, które łatwo odpuszczają. Polityka nie była według niej domeną mężczyzn, a ta naszego kraju ewidentnie przeżywała kryzys. Tylko czy smoczyca z Wawelu jak ją nazywano miała jakiekolwiek szanse coś w niej zmienić?
Cała opinia na www.coprzeczytalam.pl

pokaż więcej

 
2018-08-31 09:49:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Gdybym miała wymienić tylko jeden powód, dla którego warto sięgnąć po tę książkę, nie byłabym w stanie. Ciężko byłoby mi się zdecydować, czy bardziej podobała mi się ta wspaniałe angażująca czytelnika narracja, czy większe wrażenie zrobiły na mnie niesamowite charakterystyki postaci, a może to jednak ta pełna symboliki i odniesień do ludzkiej natury fabuła zasługuje na największe uznanie? W Do... Gdybym miała wymienić tylko jeden powód, dla którego warto sięgnąć po tę książkę, nie byłabym w stanie. Ciężko byłoby mi się zdecydować, czy bardziej podobała mi się ta wspaniałe angażująca czytelnika narracja, czy większe wrażenie zrobiły na mnie niesamowite charakterystyki postaci, a może to jednak ta pełna symboliki i odniesień do ludzkiej natury fabuła zasługuje na największe uznanie? W Do zobaczenia w zaświatach nie brakuje humoru, ale nie da się przy niej uśmiechać inaczej niż tylko gorzko. Bywa smutno, ale nie będzie przy niej potrzebna paczka chusteczek, bo autor nie zamierza nas wzruszać. Od początku mamy tu podany czarny charakter, ale z tymi dobrymi sprawa nie będzie do końca taka prosta. Jak widzicie, nie da się tej opowieści w żaden konkretny sposób sklasyfikować, ani ująć jej przesłania w prostych słowach. Trzeba ją po prostu przeczytać.
cała opinia na www.coprzeczytalam.pl

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
255 180 3053
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (58)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd