Most popiołów

Okładka książki Most popiołów Roger Zelazny
Okładka książki Most popiołów
Roger Zelazny Wydawnictwo: Alkazar Seria: Science Fiction (Alkazar) fantasy, science fiction
Science Fiction (Alkazar)
Bridge of Ashes
Alkazar
1994-01-01
1994-01-01
Filip Grzegorzewski

Okładka książki To, co najlepsze w SF 1 Stephen Baxter, Gregory Benford, Joe Haldeman, David G. Hartwell, James Patrick Kelly, Nancy Kress, Ursula K. Le Guin, Patricia A. McKillip, Robert Sheckley, Robert Silverberg, William Browning Spencer, Gene Wolfe, Roger Zelazny
To, co najleps... Stephen Baxter, Gre...
Okładka książki Donnerjack Jane Lindskold, Roger Zelazny
Donnerjack Jane Lindskold, Rog...
Okładka książki Farsa, z którą należy się liczyć Robert Sheckley, Roger Zelazny
Farsa, z którą... Robert Sheckley, Ro...
Okładka książki Czarny Tron Fred Thomas Saberhagen, Roger Zelazny
Czarny Tron Fred Thomas Saberha...

Dziwna jest to książka i trudna do oceny. Tematem przewodnim jest historia życia prawdopodobnie najsilniejszego telepaty na świecie. Potrafi wnikać w umyły ludzi bez względu na odległość, ale też ludzi już nieżyjących. Wybór umysłów jest intrygujący . W tle pojawiają się Obcy. Jaki mieli wpływ na rozwój ludzkość? Czego oczekują od ludzkości? Jak to spotkanie z Obcymi się skończy? Czym są tytułowe spalone mosty? W każdym stuleciu występują wybitne umysły, które łączą pokolenia jak mosty. Czy są jak spalone mosty, po których zostały tylko popioły. Może jednak tworzą otwartą drogę, dzięki której możemy badać i uczyć się od nich. Czy cała ludzkość zostanie spalonym mostem, a może inny ją czeka los.
Ciekawy temat i podejście, ale nie jest to lektura porywająca . Dopiero na końcu poznajemy sens tej opowieści

Książka jest strasznie chaotycznie napisana. Mętny styl opisu jest sam w sobie okropny a gdy dołączy się do tego dość nieciekawą fabułę i super nudne postacie otrzymujemy tego oto przeciętniaka.

• Sci-Fi
  • Science Fiction
  • 2015
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • L. amerykańska
  • (Lg) Fantastyka

Dodaj cytat z książki Most popiołów