Widzimy tylko znaki. O wierze chrześcijańskiej

Okładka książki Widzimy tylko znaki. O wierze chrześcijańskiej Jan Sochoń
2011-05-01
2011-05-01
978-83-7505-720-1
chrześcijaństwo wiara

Okładka książki Album styczniowe Józef Baran, Tadeusz Dąbrowski, Bogusław Kierc, Jan Maria Kłoczowski, Krzysztof Koehler, Tomasz Łubieński, Piotr Matywiecki, Anna Piwkowska, Karol Samsel, Jan Sochoń, Adriana Szymańska, Piotr Wojciechowski
Album styczniowe Józef Baran, Tadeus...
Okładka książki Arcana nr 161 Andrzej Babuchowski, Marek Jan Chodakiewicz, Tomasz Gabiś, Jerzy Gizella, Marta Kwaśnicka, Jan Lechoń, Józef Mackiewicz, Olga Płaszczewska, Krzysztof Polechoński, Jan Sochoń, Andrzej Waśko, Wojciech Wencel, Marek Zieliński, Przemysław Żurawski vel Grajewski
Arcana nr 161 Andrzej Babuchowski...
Okładka książki Nowe Książki nr 4, 2021 Grzegorz Filip, Jerzy Franczak, Maciej Libich, Anna Nasiłowska, Marek Paryż, Piotr Prachnio, Jan Sochoń, Maria Sokołowska, Danuta Ulicka, praca zbiorowa
Nowe Książki n... Grzegorz Filip, Jer...

„Samo przeżywanie życia nie wystarczy. Musimy wiedzieć, co przeżywamy. Życie, nad którym się nie zastanawiamy, nie jest warte, by je przeżywać.”

Książka zapowiadała się dla mnie rewelacyjnie, niestety nie spełniła moich oczekiwań. Przede wszystkim utrzymana jest bardziej w klimacie filozoficzno-teologicznym, co jest dla mnie dużą wadą. Nie jest to lektura do szybkiego przeczytania, wręcz przeciwnie, trzeba przez nią przejść powoli i wnikliwie. Sam język książki jest w porządku, często za to ciężko było mi stwierdzić o czym był świeżo przeczytany przeze mnie rozdział, często także zmagałam się z brakiem zainteresowania tym co czytam. Czytelnicy spodziewający się szczegółowych opisów okresów liturgicznych, sposobów ich przeżywania nie znajdą tego, czego szukają. Ta książka to raczej rozważania dotyczące wiary, symboliki chrześcijańskiej, autor odwołuje się często do sztuki, historii, wypowiedzi różnych osób. Książka niewątpliwie jest mądra i skłania do refleksji, niestety nie jest w moim klimacie, oczekiwałam czegoś innego.

• Chrześcijaństwo