Kościół organiczny. Wiara wzrasta tam, gdzie toczy się życie.

Tłumaczenie: Anna Cebula
Wydawnictwo: Wydawnictwo Jakub
Organic Church. Growing Faith Where Life Happens.
religia
Pendragon

Kościoły próbują różnorodnych sposobów na przyciągnięcie nowych, młodych członków: zmieniają swoje statuty, uwspółcześniają uwielbienia, ulepszają muzykę, ożywiają kazania, budują większe i wygodniejsze budynki. Jednak wciąż jest wiele osób, których nie udało się pozyskać i które nie chcą przyjść do kościoła. A nawet jeśli przyjdą, to prawda jest taka, że cotygodniowa obecność w kościele niekoniecznie przemienia życie; Boża obecność w sercach jest tym, co nas zmienia. Wszędzie – duchowni i osoby świeckie – zaczynają sobie uświadamiać, że potrzebują nowych, skuteczniejszych sposobów na rozpowszechnianie Słowa Bożego.

Neil Cole, pastor zakładający Kościoły w różnych częściach świata, uważa że, jeśli chcemy nawiązać kontakt z młodymi ludźmi oraz z tymi, którzy nie chodzą do kościoła, musimy iść tam, gdzie oni się gromadzą. Cole pokazuje czytelnikowi, jak zasiać ziarna Królestwa Bożego w miejscach, gdzie toczy się życie i gdzie formuje się kultura – w restauracjach, pubach, kawiarniach, parkach, szatniach i sąsiedztwach. Kościół organiczny to przewodnik, który wyjaśnia czym jest nowy typ Kościoła i pokazuje praktyczne aspekty wprowadzania go w życie.

Choć to może wydawać się rewolucyjne, to ten model Kościoła – polegający na niesieniu Ewangelii tam, gdzie są ludzie, a nie na oczekiwaniu, że przyjdą oni do Kościoła – trzyma się przesłania Jezusa, który żył pośród ludzi swoich czasów. Kościół organiczny pokazuje, jak możemy powrócić do tych korzeni, pozwalając Kościołowi na bycie żywym, organicznym, wzrastającym i rozwijającym się zarówno w miejscach oczywistych, jak i nietypowych.

NEIL COLE zakłada Kościoły i jest pastorem oraz założycielem i dyrektorem wykonawczym Church Multiplicaion Associates (Stowarzyszenia pomnożenia Kościoła), które pomogło w powstaniu ponad 700 Kościołów w trzydziestu dwóch stanach USA i dwudziestu trzech krajach świata, w ciągu sześciu lat. Neil jest międzynarodowym mówcą i autorem Cultivating a Life For God.

źródło opisu: http://www.jakubwydawnictwo.com/?page_id=33

źródło okładki: http://www.jakubwydawnictwo.com/?page_id=33