Między dogmatem a herezją

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Więzi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Więź
83-88032-54-2
religia
Snoopy

Nie lubię się kłócić, ale cenię sobie zasadny spór. O co? Przede wszystkim o Boga, a raczej o kształt relacji pomiędzy Nim a człowiekiem. Zarzucano mi, że jestem paskudnym liberałem, bo chcę Komunii na rękę. Również podjęcie tematu możliwości spowiedzi przez internet wywołało głosy oburzenia i oskarżenia o herezję, że o kwestii duszy nieśmiertelnej u zwierząt nie wspomnę... To właśnie te i inne spory sprowokowały mnie do napisania tej książki. (Z Wprowadzenia)

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: www.poczytaj.pl