Przewodnik po trudnościach wiary

Wydawnictwo: M
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
darekolsztyn

Jakie jest znaczenie cudów dla naszej wiary? Czy naprawdę trzeba wierzyć w zmartwychwstanie, w diabła i piekło? A może warto uwierzyć raczej w reinkarnację? ? to tylko niektóre z zagadnień poruszanych przez Autora.Książka przedstawia problem cudów w chrześcijaństwie i dotyka tajemnicy największego z nich ? Zmartwychwstania Chrystusa.Pierre Descouvemont - kapłan, teolog, przewodnik duchowy ? dzieli się cennymi radami i ma nadzieję, że czytelnicy odkryją i zachwycą się spójnością chrześcijańskiego przesłania.Z serii Przewodnik po trudnościach wiary polecamy także książkę Tajemnica grzechu.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/803/przewodnik-po-trudnościach-wiary

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/803/przewodnik-po-trudnościach-wiary

darekolsztyn | 2013-04-05

Któż z nas nie poszukiwał odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wiary :
- Czy Bóg kocha wszystkich jednakowo?
- Dlaczego w świecie obok dobra istnieje także zło?

Któż z nas chrześcijan nie słyszał zarzutów ateistów w stosunku do naszej wiary:
- Dlaczego Bóg chrześcijan jest okrutny, w ST bierze udział w wojnach, zezwala na mordowanie niewinnych?
- Dlaczego nigdy Boga nie spotkałem, jeśli istnieje?

Są to pytania trudne, które wydają pozostawać się bez odpowiedzi. Często przeciętny chrześcijanin czuje się bezradny, nie umiejąc sobie poradzić z zarzutami niewierzących czy przedstawicieli innych wyznań.

- Jak się przekonać o prawdziwości Zmartwychwstania Chrystusa?
- W jakim stopniu Ewangelie są historyczne?
- Dlaczego Bóg uzdrawia tylko nielicznych?

„Przewodnik po trudnościach wiary” księdza Pierre’a Descouvemonta jest bardzo interesującą, obszerną książką (ponad 700 stron), która próbuje odpowiedzieć na te pytania.

„Dołożylismy wszelkich starań, by przedstawić możliwie...

Vanyaquetta | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016