Szczęśliwe wariactwo. Medytacje biblijne

Wydawnictwo: Znak
religia
Mariusz

Zastanawiałeś się kiedyś, jak najłatwiej odróżnić człowieka szczęśliwego od tego, który uważa swoje życie za przegrane? Co widział Jezus w oczach Judasza, słysząc jednocześnie brzęk srebrników w jego trzosie? Kogo chciałbyś bardziej przypominać: roztropnego rządcę czy gnuśnego sługę? Kochałeś kiedyś bez wzajemności? Szczęśliwe wariactwo to zbiór medytacji biblijnych autorstwa znanego...

Zastanawiałeś się kiedyś, jak najłatwiej odróżnić człowieka szczęśliwego od
tego, który uważa swoje życie za przegrane? Co widział Jezus w oczach Judasza, słysząc jednocześnie brzęk srebrników w jego trzosie? Kogo chciałbyś bardziej przypominać: roztropnego rządcę czy gnuśnego sługę? Kochałeś kiedyś bez wzajemności? Szczęśliwe wariactwo to zbiór medytacji biblijnych autorstwa znanego poznańskiego dominikanina Pawła Kozackiego. Głębokie, wzruszające i bardzo osobiste teksty są doskonałym przewodnikiem po roku liturgicznym i czytaniach na poszczególne niedziele i święta. Medytacje te były regularnie publikowane na łamach „Tygodnika Powszechnego” i cieszyły się ogromnym uznaniem czytelników. Ojciec Kozacki pokazuje, że prawdziwa żywa wiara to tytułowe „szczęśliwe wariactwo”, a naśladowanie Jezusa to zgoda na nieustanne zaskoczenia, przekraczanie przyzwyczajeń, łamanie schematów.

źródło opisu: Znak, 2009.

źródło okładki: www.znak.com.pl

Mateusz | 2016-04-20
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Kapitalna książka.Bardzo ciekawe rozważania.Podobają mi się porównania,przykłady i język o.Pawła.Lubię duchownych którzy w swoich kazaniach idą pod rękę z Biblią.Tak robi autor tej książki.Moja wiara na pewno zyskała na lekturze tej publikacji i będę do niej wracał.

Krzysztof Kaźmierczyk | 2015-11-27
Przeczytana: 24 listopada 2016