Pomiędzy nami góry

The Mountain Between Us
góry, śnieżyca, mróz, przetrwanie
literatura piękna
Ag2S

Nadciągające śnieżyce i silny mróz paraliżują ruch na lotnisku w Salt Lake City. Perspektywa wielogodzinnego oczekiwania na poprawę pogody zmusza dwoje przygodnych znajomych do wynajęcia awionetki. Ashley spieszy się na własny ślub, a Ben następnego dnia ma przeprowadzić ważną operację na Florydzie. Niestety samolot rozbija się na pustkowiu. Ashley i Ben muszą stoczyć wspólną walkę o przetrwanie. Czy pośród bólu, głodu, lęku i słabości zdołają pokonać góry odcinające ich od świata i te, które wyrastają pomiędzy nimi?

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

JaMajka | 2019-09-09
Przeczytana: 09 września 2019

Zapierająca w piersi opowieść o ludziach zagubionych pośród gór.
Katastroficzny w skutkach wybór i chęć dotarcia na umówione spotkania odbija się w skutkach na życiu dwójki ocalonych ludzi.
Zmaganie się w lodowej głuszy z niebezpieczeństwem i własną- ludzką naturą ułomności i braku sił jest opisane naprawdę dobrze.
Po książkę sięgałam bardzo chętnie w każdej wolnej chwili.
Śmiało polecam każdemu.

Natalia | 2019-08-31
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Początek powieści kompletnie mnie nie porwał, męczyłam się czytając go. Później rzeczywiście książka wciągnęła na tyle że czytałam z wypiekami na twarzy tylko po to żeby dobrnąć do słabego zakończenia.

Elise | 2019-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Już sam tytuł książki zdradza nam miejsce akcji , Góry , a okładka pokazuje rozbitą awionetkę. I wydaje się nam, że już wiemy o czym będzie książka, ale nic bardziej mylnego. Bo to co przeżyją nasi bohaterowie to się nie da wyobrazić na podstawie ilustracji.

Ben i Ashley poznają się na lotnisku w Salt Lake City. Nadciągająca śnieżyca i goniące terminy , zbyt ważne sprawy, których nie da się odłożyć zmuszają naszych bohaterów do wynajęcia maleńkiej awionetki, która ma przybliżyć ich do realizacji wytyczonych celów. Ale jak to w życiu- plany planami a życie życiem. Podczas lotu starszy Pan Grover, który pilotuje samolot dostaje zawału serca, ale jakimś cudem udaje mu się posadzić samolot na zboczu góry. Oczywiście nie obeszło się bez dachowania, wirowania, oderwanych skrzydeł i ogona.

Rozbity samolot, wysokość ponad 3000m, padający śnieg, przeraźliwe zimno, dookoła skały, nieżyjący pilot, skamlący piesek. ON - ból w klatce piersiowej trudności z oddychaniem. ONA- opuchnięta ,...

Ema | 2019-08-07

Uwielbiam góry, więc skusił mnie zarówno tytuł, jak i okładka powieści. Sądziłam jednak, że będzie to przede wszystkim kolejna książka o miłości i perypetiach uczuciowych głównych bohaterów. Myliłam się! Książka zawiera elementy survivalowe tak świetnie nakreślone, że chwilami mogłaby nawet posłużyć jako podręcznik pt. „Jak przetrwać w górach?” :-)
Na uwagę zasługuje przede wszystkim warstwa literacka powieści. Język, jakim posługuje się Charles Martin jest niepowtarzalny. Z jednej strony chce się pochłaniać kolejne strony, by przekonać się, co wydarzy się dalej, a z drugiej ma się ochotę delektować każdym zdaniem. Sposób, w jaki autor pisze o miłości, emocjach i uczuciach głównych bohaterów wzbudza podziw i chwilami aż trudno uwierzyć, że tak pisze mężczyzna.
Ben i Ashley poznają się przypadkowo. Wskutek kilku nieprzewidywalnych zdarzeń znajdują się obydwoje w dramatycznych okolicznościach, a ich przeżycie stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Są zdani wyłącznie na siebie i przez...

książek: 1908
Tomek | 2019-07-23
Na półkach: Przeczytane, E-book, Posiadam
Przeczytana: 11 lipca 2019

Czytelniku, jeśli kochasz góry, niebezpieczne sytuacje, wzruszające historie, to koniecznie sięgnij po Pomiędzy nami góry.

Pewnie dobrze się stało, że przed przeczytaniem książki nie obejrzałem wcześniej filmu. Lepiej jest przeżywać taką historię, nie mając przed oczyma, tego, co ukazał na swoim obrazie reżyser. Lepiej jest stworzyć swoje portrety bohaterów i przemyśleć, czy tacy jak Ben Payne, w dzisiejszych czasach jeszcze istnieją?

Przyznam, że trochę obawiałem się tej opowieści. Stwierdziłem jednak, że w sumie nie przeszkadzała mi jej cukierkowość i wszechstronność bohatera Bena Payna. Ważniejsze od tego były momenty wzruszenia, którymi ta opowieść jest nasycona. Być może jest to historia „na raz”? Niekoniecznie trzeba do niej wracać. Jednak, wiele mówi o miłości, motywuje do przemyśleń i szerszego spojrzenia na pobudki, którymi kieruje się człowiek, nie tylko w codziennym postępowaniu, ale też w czasie ekstremalnych sytuacji. Przy stanie obecnej znieczulicy, to książka,...

Miko | 2019-07-18

Byłam dość sceptycznie nastawiona do tej pozycji.
Sama nie wiem dlaczego, tak bardzo długo zwlekałam z decyzją o jej przeczytaniu.

Jak bardzo pozory mylą.
Odnalazłam w tej książce wszystko czego szukam, a tak rzadko odnajduje czytając inne książki.
Zaliczam ją do tych pozycji, do których chętnie wrócę pamięcią.
I polecam ją każdej kobiecie

los477 | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

Wspaniała, wzruszająca, wciągająca opowieść przygodowa. Refleksyjna, pouczająca. Polecam

Freja78 | 2019-06-17
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 14 czerwca 2019

Opowieść wielowymiarowa, nie tylko o zmaganiach z przeszkodami zewnętrznymi, ale – przede wszystkim – o zmaganiach z samym sobą i własnymi ograniczeniami. Ben kryje w sercu tajemnicę, której odkrycie jest prawdziwym zaskoczeniem, a przy tym wzruszającym zakończeniem książki. Zarówno on, jak i Ashley, paradoksalnie, stają się silniejsi, kiedy ich podstawowym celem staje się wyłącznie przetrwanie. Powieść, w którą wkomponowane zostały nagrania Bena, jest również wzruszającym obrazem miłości, akceptacji, ale i otwarcia się na drugiego człowieka i otoczenie. Jest lekcją, z której można wiele wynieść, oprócz samej przyjemności oddania się lekturze…

kama84 | 2019-05-11

Para głównych bohaterów w wyniku katastrofy lotniczej zostaje uwięziona w górach wysokich, z daleka od cywilizacji. Bez jedzenia, pozbawieni możliwości wezwania pomocy skazani są na siebie. Muszą pokonać czyhające na nich niebezpieczeństwa i wydostać się ze zdradliwego pasma gór. Z upływem czasu stają się sobie coraz bliżsi. Jest to opowieść o zaufaniu, miłości, przyjaźni i tęsknocie.

zaczytana-kociara | 2019-05-09
Przeczytana: 09 maja 2019

Charles Martin - jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i mogę powiedzieć,że Charles Martin potrafi wzruszać.

Jest to przygodowa opowieść o przetrwaniu, dwoje ludzi zupełnie sobie obcych musi przetrwać w fatalnych warunkach, podejmować odpowiednie i nagłe dezycje, lekka,przyjemna i wzruszająca historia o przetrwaniu, napędzanym nadzieją oraz miłością,która jest silniejsza niż śmierć.Momentami niewiarygodna.

Ben to taki idealny bohater w książce,który jest troskliwy,opiekuńczy, złota rączka i jak to wszystko potrafi - niezbyt wierzę w istnienie takich mężczyzn jak Ben, Rachel za to wysportowana, wygadana -momentami irytowała mnie ciągłymi pytaniami o życie prywatne Bena, ale mimo wszystko książka zachwyca, umacnia czytelnika w przekonaniu, że można stać się silniejszym dzięki potędze miłości.