Tęcza sześć

Wydawnictwo: Buchmann
Rainbow Six
terroryzm, clancy, nato, tęcza
Ag2S

Terroryzm to najpoważniejsze zagrożenie współczesnego świata. Aby je zwalczyć, zostaje powołana do życia supertajna międzynarodowa jednostka antyterrorystyczna o nazwie Tęcza, w skład której wchodzą przedstawiciele jednostek specjalnych państw NATO. Głównym dowódcą zostaje John Clark, znany z wcześniejszych książek Toma Clancy’ego, doskonały agent i wykwalifikowany komandos. Dowódcą jednej z...

Terroryzm to najpoważniejsze zagrożenie współczesnego świata. Aby je zwalczyć,
NATO. Głównym dowódcą zostaje John Clark, znany z wcześniejszych książek Toma
Clancy’ego, doskonały agent i wykwalifikowany komandos. Dowódcą jednej z grup
szturmowych jest Domingo Chavez, w cywilu zięć Clarka.
Tuż po uformowaniu oddziałów Tęczy światem wstrząsa seria krwawych zamachów. Czy to
seria przypadkowych działań, czy zaplanowany atak na demokrację? Komu może zależeć na
wytworzeniu atmosfery paniki?
Okazuje się, że z pozoru przypadkowe akty terroru są wyreżyserowane, a stawką w grze
jest życie całej planety. Niebywały plan ma na celu unicestwienie milionów istnień
ludzkich. Przeludniona planeta odetchnie, odrodzą się zanikające gatunki zwierząt, na
amerykańskich preriach na nowo pojawią się bizony. Witajcie w utopii szalonych
ekologów – o ile przeżyjecie atak Sziwy...

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Northman | 2014-05-02
Przeczytana: 04 sierpnia 2005

Solidna powieść sensacyjna z wartką akcją i naprawdę ciekawym, a niekiedy zaskakującym rozwojem wydarzeń. Tom Clancy słynie ze znakomitej znajomości terminologii wojskowej, a także zachwyca wiedzą na temat istnienia i zastosowania wojskowych gadżetów wszelkiego możliwego autoramentu i myślę, że - przynajmniej według mnie - w tej książce widać to być może najlepiej na tle Jego pozostałych powieści. Jest to pod tym kątem bardzo fachowo napisana książka. Fabule w zasadzie też nie mam nic do zarzucenia. Jedyne czego mogę się przyczepić, to brak... no właśnie, czego? Sam nie wiem. Ale jakoś nie czytało mi się tej książki z takim zacięciem jak innych powieści tego autora. Być może chodzi o to, że "Tęcza sześć" to już nie te zimnowojenne realia, w czasie których rozgrywa się akcja Jego najlepszych książek? Prawdopodobnie właśnie o to chodzi. Ale i tak polecam.

| 2014-04-29

„Tęcza sześć” ma dwa osobne życia. Jedno to bardzo sympatyczna i fajna gra na PC, która miała kilka odsłon a drugie to książka. Oba produkty to dzieła Toma Clancyego. I co ciekawe jak dla mnie lepiej prezentuje się gra komputerowa. Nie jestem tego pewien ale w przypadku tej powieści jak i kilku innych Clancy miał pomocników. Ile zatem tu samego Clancyego tego nie wiem. Fabuła jest bardzo prosta co w przypadku tego autora jest raczej rzadkie. Ot zostaje stworzona specjalna międzynarodowa jednostka antyterrorystyczna z najlepszych komandosów na świecie. Panowie pod dowództwem doświadczonego w bojach weterana z Wietnamu Johna Clarka oraz Dingo Chaveza jeżdżą po europie i biorą udział w wielu akcjach przeciw zamachowcom, porywaczom oraz terrorystom. Nie jest to jak widać porywającą fabuła a czytając powieść miałem wrażenie jakbym czytał scenariusz do gry komputerowej. Przeciwnicy byli w tej historii raczej tarczami strzelniczymi i epizodami na drodze do opisu kolejnej akcji i kolejnej...

radek | 2012-11-15
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Denerwuje mnie product placement, który powoduje, że już sam nie wiem w jakich czasach dzieje się książka. Niby wydano ją w 1998 r. ale bohaterowie posługują się komputerami, konkretnych marek, które weszły do produkcji po 2000, używają telefonów komórkowych z aparatem o których nikt nic nie wiedział przed 2002 ale wciąż używają marek niemieckich, związek radziecki dopiero co się rozpadł! Czytać się tego nie da bo ja już nie wiem co się dzieje i kiedy.

„:Czerwony Sztorm” był dobry, dopracowany i ogólnie fanie się czytało. „Przeciw wszystkim wrogą”- jakoś przebrnąłem mimo, pewnych nieścisłości, drobnego product placemntu i amerykańskiego supermacho jako bochatera ale przez to co teraz czytam to w ogóle trudno mi przebrnąć, nigdy więcej tego autora, bo z każdym kolejnym tytułem to coraz gorzej!

Greyy | 2013-06-07
Na półkach: Przeczytane, Clancy
Przeczytana: 2011 rok

Książkę przeczytałem - jak pewnie wielu - po przygodzie z grą Rainbow Six. Z tego powodu skupiłem się na opisach akcji tej grupy. Muszę przyznać, że autor zadowolił mnie, jeśli chodzi o ten aspekt. Jednakże brakuje mi tajemnic. Zanim jeszcze zacznie się myśleć nad rozwiązaniem problemu, autor daje odpowiedź. Do pewnego momentu była dosyć ciekawa, ale końcówkę czytałem już z trudem...

Mario_7 | 2013-08-04
Przeczytana: 28 lipca 2013

Mistrzostwo. Tom Clancy po raz kolejny mnie zaskoczył. Książka wydawałoby się przeciętna, jak każda inna. Nic bardziej mylnego. Nieraz łapałem się za głowę, i mówiłem "O stary..", bo konkretnie mnie zdumiał rozwój jakiejś sytuacji. Książka długa, taka jakie lubię, żeby się za szybko nie skończyła.

Tomek G | 2017-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 listopada 2017

Sensacja na dobrym poziomie. Wciągająca fabuła, wielowątkowość - jak zwykle Tom Clancy nie zawodzi. Tym razem książka skupia się na bezpośredniej walce z terroryzmem, trochę mniej mamy szpiegostwa - nie szkodzi. Co tu więcej pisać, pozycja warta polecenia.

Ireth | 2016-08-12
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu

Nie jestem fanką tego typu literatury, dlatego początek męczyłam dość długu, zwłaszcza, że Clancy lubi pomału rozwijać akcję i budować napięcie. Jednak nawet nie będąc fanką Clancy'ego muszę przyznać, że intryga świetnie przemyślana. Jako, że było to dla mnie pierwsze zetknięcie się z twórczością tego Autora ciekawym zabiegiem było dla mnie przedstawianie akcji nie tylko z punktu widzenia głównych bohaterów, ale także wrogiego obozu.

marchewa79 | 2013-08-10
Przeczytana: 2001 rok

Ostatnia książka rzeczywiście napisana przez Toma Clancy'ego. Technothriller czasów sprzed 9/11 z bondowską wręcz globalną intrygą i akcją która zagęszcza się ze strony na stronę. Nie zestarzał się dalej należycie edukuje i straszy. Drażnić może antyekologiczny i pro-republikański odchył autora ale nie psuje przyjemności z lektury. Polecam.

sivy | 2014-05-09
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Książka fajna, ale byłaby duużo lepsza, gdyby autor skrócił ją o 100-200 stron.
Miałem czasami wrażenie, że zbyt szczegółowo opisywane są rzeczy niemające żadnego znaczenia dla historii, czy klimatu jaki został wykreowany.
Tak, czy siak - jest to pierwsza książka Toma Clancy, którą przeczytałem i na pewno nie ostatnia.

| 2012-01-20
Przeczytana: 08 stycznia 2012