Kolekcjoner

Cykl: Splinter Cell (tom 1) | Seria: Świat Sensacji
Wydawnictwo: De Facto
Splinter Cell
terror, agent, niebezpieczeństwo

W odpowiedzi na nasilające się ataki grup terrorystycznych, wyposażonych w najnowsze zdobycze techniki wojskowej, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych powołała do życia trzeci wydział - tajną jednostkę, w ramach której działają agenci o niezwykłych umiejętnościach - kolekcjonerzy.

źródło opisu: [De Facto, 2006]

Piotrek | 2011-05-12
Przeczytana: maj 2010

Pozycja tylko dla fanów Clancy'ego i jego spiskowych teorii. Dokładność w opisie otoczenia i przedmiotów posiadanych przez głównego bohatera - Sama Fishera, przekracza wszelkie normy Unii Europejskiej. :)

grzecho | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Jak dla mnie dobra, trzymająca w napięciu sensacja z dokładnymi, sprecyzowanymi opisami sytuacji i otoczenia. Myślę, że pozycja przypadnie do gustu szczególnie fanom gry z serii Splinter Cell.

Aleksander | 2015-05-02

Narracja w pierwszej osobie liczby mnogiej czasu teraźniejszego nie pozwala o książce zapomnieć. Poza tym akcja świetna, ogólnie ciężko się zawieźć.

Andrew Vysotsky | 2010-11-13
Przeczytana: 18 sierpnia 2010

ŻAŁOSNY KOLEKCJONER

Tom Clancy był kiedyś dla mnie synonimem dobrej literatury sensacyjnej czy raczej techno-thrillera. Niestety, KOLEKCJONER (Splinter Cell) bardziej przypomina Hansa Klossa czy Czterech pancernych niż Polowanie na Czerwony Październik. O ile jednak Stawka większa niż życie i przygody Szarika w ramach swej konwencji są naprawdę niezłe, choć mało mają wspólnego z realiami historycznymi, to Kolekcjoner bije je infantylnością na głowę. Nie jest to też styl 007, bo trudno się w Splinter Cell doszukać humoru czy powiewu niewinnego erotyzmu. Tom Clancy zmienił się w tej powieści z wirtuoza w wyrobnika, o czym z żalem Was informuję i zachęcam do omijania tej powieści szerokim łukiem.

Wasz Andrew

recenzja opublikowana wcześniej na moim blogu

Yaggar | 2012-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka trochę powyżej średniej. Mamy (jak zwykle) amerykańskiego superagenta, który jeździ po świecie i zdobywa dane. Mamy grupę handlarzy bronią, której przewodniczą (a któż by inny) Rosjanie, poprzednio w mafii i wojsku. Mamy muzułmańską grupę terrorystyczną, której przewodniczy miliarder, którego fundacja pomaga ofiarom terroryzmu. I mamy szczęśliwe zakończenie, w którym wszyscy dobrzy żyją, a źli poszli do piachu lub więzienia. Fabuła prosta i przewidywalna, zero świeżości. Ale czyta się szybko i przyjemnie, dzięki czemu mamy nieskomplikowaną rozrywkę na jeden, góra dwa zimowe wieczory. Polecam, gdy nie ma się ochoty na nic ciężkiego, a chcemy po prostu przeczytać jakąś książkę.

ppiotrekk | 2012-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2012

Książka bardzo dobra, może troszkę zbyt przewidywalna, ale ciężko żeby Clancy zaskoczył wszystkich "uśmiercając" pół świata. Dzięki temu jest zgodna z rzeczywistością, a poznanie i opisanie stosunków panujących na Bliskim Wschodzie godne pochwały. Czytało się szybko, a na żadne kilometrowe opisy jakoś nie natrafiłem (polecam przeczytać np. Nad Niemnem i dopiero wtedy wysuwać wnioski co do długości opisów). Mimo iż to mój początek z twórczością Toma Clancy'ego, to na pewno na tym się nie skończy.

Magg0t | 2011-11-13

Tom Clancy, a właściwie jego ghostwriterzy, powodują, że szacunek do autora "polowania na Czerwony Październik" spada. Żenująco słaba książka, nieudolne wykorzystanie komputerowego bohatera Sama Fishera. Dno.

wojgolee Wojciech | 2011-08-02
Przeczytana: 2010 rok

Spodziewałem się o wiele, wiele więcej po tym autorze. To moja pierwsza jego książka, wcześniej przeczytałem kilka książek w podobnym klimacie autorstwa choćby Forsytha i przy nich ta książka jest naprawdę płytka na każdej możliwej płaszczyźnie. Nie polecam.

| 2013-05-22
Przeczytana: 21 lutego 2013

Jedynie, co mnie drażni w tej książce to tłumaczenie. Usilnie postanowiony wprowadzić, aby Sam Fisher nazywany był kolekcjonerem. Ponadto próbowano także przetłumaczyć zwrot "Splinter Cell". Uważam, że takie rzeczy powinny zostać w oryginalnej formie.

jawkami | 2013-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2013

Dużo przypadku, dużo o włos przelatujących kul i mimo, że nie jestem fanem tematyki Bliskiego Wschodu, książkę czyta sie rewelacyjnie. Po prostu dobre czytadło dla dużych chłopców ze świetnymi, szczegółowymi opisami wyposażenia agentów ABN ;)