Kocioł

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Cauldron
political fiction, wojenne, sensacja,
TAGROS

Jest rok 1998. Unia Europejska i NATO ulegają rozpadowi. Po przywództwo w Europie sięgają Francja i Niemcy, połączone sojuszem przeciwko Europie Wschodniej. Na ich drodze do dominacji na kontynencie staje Polska. Konflikt z politycznego przeradza się w zbrojny. Po stronie Polski stają Siły Szybkiego Reagowania Stanów Zjednoczonych Ameryki.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marta Godzisz | 2011-10-02
Na półkach: 2011, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 02 października 2011

Z czym kojarzy się Wam słowo „polityka”? Jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy nasz kraj, bez wątpienia reakcją będzie skrzywienie się na myśl o przedwyborczej szopce, jaką odstawiają nasi polscy politycy. Jeśli zaś spojrzymy bardziej globalnie, zobaczymy zagmatwaną plątaninę zależności, wzajemnych podchodów i wiecznie przewijających się w tle terminów w stylu „gospodarka”, „równowaga sił” i „kryzys”. Jednych to interesuje, innych nudzi, jeszcze inni utrzymują, że mają ten cały bajzel gdzieś. Ja natomiast popatruję sobie kątem oka, cierpliwie oczekując czegoś, co w znaczny sposób wpłynie na obecną sytuację na świecie. Stanowisko pokrętne, ale skłaniającego do sięgania po literaturę podpadającą pod „political fiction”.

Fabularnie „Kocioł” autorstwa Laryy'ego Bonda nie sprawia wrażenia skomplikowanego. Otóż dwie europejskie potęgi militarne i gospodarcze, Francja oraz Niemcy, postanawiają utworzyć Konfederację, do której wciągną całą Europę, podporządkowując sobie wszystkie...

Heros | 2012-11-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Udane political fiction w stylu Toma Clancy. Ciekawostka: akcja książki toczy się głównie w Polsce. Czyż nie jest fajnie poczytać jak Polacy i Amerykanie wspólnie leją Francuzów i Niemców?

Qon | 2013-09-07
Przeczytana: 2013 rok

Sprawnie napisane, gładko się czyta, mile łechce dumę narodową. Fajnie byłoby obejrzeć ekranizację, choć Niemcy, a zwłaszcza Francja, mogłyby lobbować za wstrzymaniem produkcji :P

Adaam | 2014-01-28

Miejsce akcji: Europa. Przenosimy się lekko w przyszłość. Po Unii Europejskiej zostały tylko zgliszcza. Kontynentem targają niepokoje społeczne wywołane kryzysem gospodarczym i w konsekwencji rekordowym bezrobociem. Dawne idee równości, braterstwa, swobód i otwartych granic zastępowane są izolacjonizmem, ksenofobią i radykalizowaniem się postaw. Bezpardonowa wojna gospodarcza za chwilę przerodzi się w otwarty konflikt militarny, który rozleje się po całym świecie w postaci trzeciej wojny światowej.

Od pierwszych stron powieści wiadomo czym jest tytułowy "Kocioł". Dalej jest równie ciekawie. Dwa mocarstwa Francja i Niemcy bezpardonowo próbują na nowo, pod własne dyktando, ustanowić porządek i strefy wpływów na starym kontynencie. Akcja toczy się często w gabinetach na najwyższych sferach władzy. Jest Rosja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania. Oprócz gabinetów prezydenckich autor wprowadza czytelnika w meandry gry wywiadowczej. Są więc szpiedzy, podwójni szpiedzy, wywiady i...

Hanau | 2013-06-19

Czytałem ten tytuł niedługo po "Czerwonym Sztormie" i w pewnym sensie jest to wariancja poprzedniego tytułu -mniejszy rozmach fabuły ale za to konflikt dotyczy bezpośrednio Polski i Europy.

Wojtek Kuśmirek | 2015-01-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeden z moich ulubionych "techno-thilerów" jak kiedyś ten styl był nazwyany :-)
Bardzo lubię książki Larry Bonda a tą uważam za jedną z najlepszych w jego wydaniu.
Polacy wraz jednostkami amerykańskimi pokonują Niemców i Francuzów, którzy dążą do zawładnięcia Europy. Najpierw przez ekonomiczną konkwistę a następnie przez fizyczną agresję.
Świetnie opisane szczegóły konfliktu, bardzo dobre umocowanie akcji w realiach współczesnej Europy (tej z czasu przemian w latach 90-tych).

kurdek83 | 2015-03-18
Na półkach: 2015, S-F, fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2015

Książkę świetnie się czyta i można znaleźć w niej wszystko, intrygi szpiegowskie, opisy bitew i prawdziwą wojnę, mimo że jest pisana przez dwóch autorów, nie widać różnicy stylów pisania. Po drugie autorzy przyłożyli się do opisywania geograficznych terenów, chociażby Wrocławia, skąd pochodzę:)

Warto zabrać się za lekturę!

Elvis7 | 2016-10-19
Przeczytana: wrzesień 2016

Uwielbiam takie książki! Prezentuje ona scenariusz, który jest tak realistyczny, że aż strach pomyśleć co będzie kiedy wejdzie w życie. Wielkie brawa dla autora za tak profesjonalne podejście do tematu i bardzo merytoryczne podejście do tematu.

Vlad_Palownik | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016

Najlepszy techno-thriller, który przeczytałem. Serio. Trzyma w napięciu do końca.

Kembrowski | 2015-03-16

Dużo wojny, akcji i nawet trochę humoru. Naprawdę fajna.