Krucjata Bourne'a

Tłumaczenie: Zdzisław Nowicki
Cykl: Jason Bourne (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Bourne Supremacy
powieść, spisek, intryga, szpieg
kafka

Inne wydania

Jason Bourne znów wkracza do akcji. Wplątany wbrew swojej woli w zagadkową intrygę sięgającą mackami od Waszyngtonu do Pekinu, musi walczyć i zabijać, żeby ocalić ukochaną kobietę. W miarę jak zrywa kolejne zasłony fałszu, przekonuje się, że stawką w tej grze jest nie tylko utrzymanie politycznego status quo w Azji Południowo-Wschodniej, ale i kruchej równowagi sił w świecie. "Krucjata Bourne'a", druga część przygód chyba najpopularniejszego bohatera, jakiego stworzył R. Ludlum, oszałamia zawrotnym tempem akcji i zdumiewa wielowarstwowością intrygi. Osadzona w gorącej scenerii Hong-Kongu, przykuwa już od pierwszej strony uwagę czytelnika, pozwalając mu głębiej odetchnąć dopiero po zakończeniu lektury.

gwiazdka | 2015-08-07
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Pierwsze, co przychodzi do głowy, to stwierdzenie, że arogancja i pycha Amerykanów nie mają granic.
„Krucjata Bourne’a" to kawał świetnej sensacji, pochłaniającej od pierwszej do ostatniej kartki, a jest tego prawie sześćset stron drobnego druku. Za sprawą jednak niesamowicie barwnej narracji Ludluma czyta się lekko, a rodzaj literatury sprawia, że czytelnik nie do końca musi zagryzać wargi do krwi, jakiś happy end będzie na pewno. Co prawda chwilami nie do końca chce się wierzyć w każde wydarzenie tutaj opisane, ale dla dobra akcji mogłam na to przymknąć oko. I dodatkowa gwiazdka za umieszczenie akcji w Azji- autor naprawdę świetnie poradził sobie z opisami Chińczyków czy ulic Hongkongu. Ponieważ zaś ostatnio bardzo ciekawią mnie tamte okolice, ocenę podniosłam.
Czytało mi się więc „Krucjatę…" świetnie, jednak nie zdobyłabym się na lekturę nawet dwóch tytułów Ludluma pod rząd, pewien nastrój, napięcie i schematy zbyt mnie męczą, ale w odstępach bardzo cenię sobie taką...

Paco | 2015-03-11
Na półkach: LUDLUM, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

No cóż. Nad ,,tożsamością,,się rozpływałem.Nie uczynię tego z ,,krucjatą,,. Mimo to zdaję sobie sprawę,że utrzymanie poziomu z pierwszej części jest niemożliwe. Choćby ze względu na mistrzostwo tejże. Druga część jest równie zajmująca,choć można to było zrobić nieco krócej i tym samym nie kazać czytelnikowi czekać na to co tygrysy lubią najbardziej :)

Roman Dłużniewski | 2016-11-30

Bourne ciągle w natarciu, ciągle w poszukiwaniu prawdy. Wypuszcza się nawet do Chin. Można czytać!!

Ryan | 2014-12-09
Przeczytana: 2011 rok

Jason to nie James. Uwielbiam jego hardość, męskie zaangażowanie, a nie zaliczanie kolejnych "cip" w najnowszych brykach_to szczyt Bonda[pseudo agenta jej "kure#$kiej mości"

szpilka | 2016-08-27

Bardzo szybka akcja. Opisane ciekawie stosunki międzynarodowe. Zagadka. Polecam.

scatt | 2012-08-05
Przeczytana: 2011 rok

Godny następca pierwszej części przygód Bourne'a - oczekiwałam szybkich zwrotów akcji, braku przewidywalności, dreszczyku emocji i wszystko to otrzymałam w 100%. Jedna z tych książek, która sprawia, że nie możesz oprzeć się pokusie przeczytania choćby jednego zdania z kolejnej strony, by choć trochę zaspokoić ciekawość tego co się wydarzy. Polecam każdemu kto kocha akcję!

dzosefinn | 2010-10-08
Przeczytana: październik 2010

Jakim trzeba być człowiekiem, by w tak okrutny sposób rozdzielić dwoje ludzi przeznaczonych sobie? Zmusić - przez porwanie kochającej żony - Deltę - człowieka, który stracił pamięć i który za wszelką cenę chciał poznać własną tożsamość - do powstrzymania destrukcji świata.
Tyle emocji, negatywnych i pozytywnych przeplatających się między sobą. Oraz sprzymierzeńcy i przyjaciele, którzy staną przy twoim boku w razie kłopotów.
Może i się powtarzam, ale dla mnie Ludlum jest królem powieści sensacyjnych. (:

xlagoR | 2015-01-22

Bardzo dobra, choć znacznie słabsza od 1 i 3 części. Dobrze się czyta, jest interesująca, choć za każdym razem, gdy czytałem całą trylogię, to 2 część czytałem jak najszybciej, żeby prędko dojść do finału, czyli części 3 :)

PoCzytalna | 2013-06-30

Nie jestem fanką Ludluma i klimatów wojen, Rosyjskich szpiegów, etc. Pierwszą książkę przeczytałam z czystej ciekawości, gdyż według moich rodziców, książka różni się całkowicie od filmu z Mattem Damonem, którego ubóstwiam. Od samego początku nie spodobał mi się sposób opisywania całej historii przez Ludluma. Jednak sam pomysł na napisanie tej książki, moim zdaniem ... genialny.

Octopus | 2016-01-31
Przeczytana: lipiec 2010

książka zdecydowanie lepsza niż film, czyta się lekko, choć tematyka wcale do łatwych nie należy,
no cóż i taki scenariusz jest możliwy...