Anastazja. Nowa cywilizacja

Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 8.1)
Wydawnictwo: WiS
Anastazja, Megre, cedry
Luna

W ósmej książce „ Nowa cywilizacja” - jak i w wielu poprzednich - autor przekazuje nam, słowami Anastazji, jej dziadka oraz młodego Wołodi, jak odwrócić ten stan rzeczy, o którym mowa w tomie siódmym i poprzednich. Wołodia pokazuje ojcu swoje kontakty z przyrodą, zwierzętami, jak odciążyć ludzi mieszkających w rodowych siedliskach, od ich codziennej pracy, aby mieli czas rozmyślać. I to...

I to jest możliwe, powiada, jeśli poznać zamysł Boga naszego stwórcy, a jest to najważniejszą nauka i to ją koniecznie trzeba poznawać, aby dochodzić do mądrości.
Pokazuje procedury uzdrawiania i odmładzania, aby przygotować człowieka, do stworzenia nowego, zdrowego potomka. Anastazja natomiast wyjaśnia; co to jest demokracja? Jak niewolnicza praca, przedłuża się od 1000-leci do dzisiaj, gdzie jej strażników zamienił dziś pieniądz.

źródło opisu: WiS, 2007

źródło okładki: http://anastazja.com.pl/

Roman | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Koniec tomu 8 zachęca czytelnika do jak najszybszego sięgnięcia po następną część, ale w sumie tak jest zawsze. PIĘKNE i dosyć wzruszające opowieści Anastazji, które skłaniają do zastanowienia się nad swoim życiem. Można uznać to wszystko za bajki, ale morał z nich płynący jest genialny i trafny. Pieniądze i rzeczy materialne dają nam radość tylko na krótką chwilę. Prawdziwe szczęście może nam zapewnić tylko druga osoba.
Ocena byłaby wyższa ale sporo rozdziałów ma charakter nieco polityczny z dodatkiem przemyśleń autora i jak dla mnie jest to mniej ciekawy fragment książki. Prawdziwe piękno tkwi w tym co przekazuje Anastazja

Alcaria | 2017-09-25
Przeczytana: 22 września 2017

Kolejna dawka cennych informacji, pochłonięta przeze mnie jednym tchem. Wartościowa kolekcja informacji potrzebnych do ratowania świata :) Nieco męczyły mnie przemyślenia polityczne autora, zwłaszcza jego lekko naiwne podejście do kwestii żydowskiej. Przywykłam jednak, by wybaczać mu błądzenie - on również się uczy, razem z czytelnikami.

Ire33 | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Opisy i organizacja osad rodowych to jest to co mnie najbardziej interesuje i pochłania czytając te książki. Niestety ta część jak na razie jest jedną ze słabszych, jednak ocenę wystawiam wysoką ze względu na całą sagę, którą można porównać do dużej układanki i każda książka odgrywa tutaj ważną rolę.

pf1284 | 2019-02-06
Jasia Sławianka | 2019-01-06