Anastazja. Anasta

Okładka książki Anastazja. Anasta Władimir Megre
Okładka książki Anastazja. Anasta
Władimir Megre Wydawnictwo: WiS Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 10) literatura piękna
Dzwoniące Cedry Rosji (tom 10)
WiS
2010-01-01
2010-01-01
Anna Kreuschner
Anastazja Anasta Megre

Książka ma dwie główne części - tematy. Na początku obszernie rysuje życie Anasty w jej poprzednim wcieleniu, w epoce przedlodowcowej. Druga część - aż do końca to opis kolejnych odwiedzinn narratora u Anastazji. Obytwie części podobały mi się - powtarzały i rozszeżały widzenie poprzednich części, ale też miały niedomówienia. Zwłaszcza druga część pozostawiała wiele znaków zapytania, a była napisana w 2009 roku. Mamy 2019 a kolejnej książki chyba nie ma? Można jednak zignorować te niejasności związane z przyszłością i nieodkrytymi jeszcze możliwościami a skupić się na tym co da się z książki zrozumieć i wykorzystać dla siebie. Druga część przedstawia konkretne problemy przy planowaniu konkretnej siedziby i znajduje konkretne rozwiązanie - może to być inspirujący materiał. Wiele z tych pomysłów można obecjnie znaleźć rozwiniętych i urzywanych w permakultourowym podejściu do ogrodów, a w Anastazji oczywiście ma to szerszy kontekst filozoficzny i światopoglądowy. Ciekawe czy będzie następna część i co się dzieje dziś z Wołodnią, Anastą i Anatazją? Może Wołodnia żyje szczęśliwie w jednej z istaniejąych już przecież osad?

Anastazjo... Anastazjo... Co Ty uczyniłaś mojej duszy?

Nie będę opisywać każdej książki z osobna... Jest to cykl obowiązkowy dla każdego człowieka. Według mnie książki te powinny być obowiązkową lekturą w szkole. Może wtedy otaczający nas świat byłby odrobinę lepszy.

Książki jako cykl nie są równe. Momentami Megre lekko zanudzał (przynajmniej mnie). Zbytnio rozwleczone są niektóre wątki, w moim odczuciu mniej istotne, jak chociażby opisy obecnej Rosji, publikacje niektórych listów czy to czytelników, czy korespondencji do prezydenta Rosji.

Jednak, gdy tylko przychodzi do rozmów z Anastazją, wchodzi się w zupełnie inny świat. Opisy przeszłości, ale i wizje przyszłości są tak niesamowite, że aż zapierają dech. I chyba sporo prawdy jest w tym, że książka jest napisana właśnie przez nią rękoma Megre. Piękne historie wzruszają nie raz do łez. Wizje przyszłości wywołują marzenia o życiu według zasad przedstawionych w książkach.

U mnie pobudziły wyobraźnię. Wyobraźnię i nieodpartą potrzebę stworzenia własnej przestrzeni Miłości, własnego kawałka ziemi i życia z dala od cywilizacji. Kto wie, być może kiedyś uda się osiągnąć cel...

Wracając do samej książki. Trzeba ją przeczytać w skupieniu, ze zrozumieniem. Najlepiej na łonie przyrody, z dala od ludzi i wszelkich udogodnień cywilizacji. W książki te trzeba wejść całym sobą i dać się ponieść.

Anastazjo... Anastazjo... Co Ty uczyniłaś mojej duszy?

Jestem po lekturze wszystkich 10 tomów. Ten tekst trudno ocenić w kategorii "zwykłej książki".Stanowi niesamowity przekaz dla ludzi naszych czasów, przekaz wiedzy ale i motywacji do działania. Książka otwiera oczy, wyciąga czytelnika z Matrixa w którym żyjemy, skłania do myślenia oraz do zmiany życia- co wielu ludzi już zaczęło czynić budując rodowe osady. Najważniejsza książka w moim życiu. W mojej ocenie lektura obowiązkowa dla każdego mieszkańca Ziemi.

Książka stanowi niejako podsumowanie dotychczasowych informacji i jej rozszerzenie o kolejne, cenne wiadomości. Szczególnie urzekł mnie nacisk na wagę wiary w siebie w procesie poznania i odzyskiwania Wiedzy. Spełnia ona kluczową rolę. Seria "Dzwoniące Cedry Rosji" ofiarowała mi więcej szczęścia, Wiedzy i rozwoju duchowego, niż jakakolwiek inna książka. Lektura obowiązkowa na dzisiejsze czasy.

Jestem ciekawa, czy pojawi się kolejna część - zapowiadanych było dziesięć części, jednak autor pisał kilkakrotnie o rzeczach, o których chętnie wspomni w kolejnej książce. Pozostaje tylko czekać.

Kolejna cudowna i niestety już ostatnia część Dzwoniących cedrów Rosji, W tym tomie przypominane są niektóre ważne elementy z poprzednich części, ale znajduje się także masa nowych informacji. Piękna i inspirująca do działania opowieść, doskonale obnażająca rzeczywistość w jakiej żyjemy i pokazująca kierunek w którym ludzkość powinna podążać.

Ten tom również pozytywnie mnie zaskoczył. Na początku opowieści o córce autora, które czyta się niczym bajka dla małych dzieci. Jednak czytając dalej autor ukazuje to jak wygląda obecny świat, mówi o tym, że jest sztuczny i nie prawdziwy, a my sami jesteśmy nieszczęśliwi.
Świat ten oglądają dzieci w hologramie z przyszłości, który obrazuje sprzedawczynie w sklepie:
"Siedzi przed aparatem składającym się z mnóstwa śrubek i przewodów, ale sama jest mniej doskonała niż te śrubki. Aparat nie ma duszy, rozumu, działa zgodnie z programem. Istota siedzi przed nim dwanaście godzin, naciska klawisze i mówi do każdego "Dziękuję". Za co każdemu dziękuje? A za nic, po prostu też jest automatem. Powinna mieć rozum, a ona siedzi po dwanaście
godzin i tłucze po klawiszach. Będzie tak robić przez połowę życia, żeby w końcu trafić do betonowej komórki. Rozum nie pozwoliłby na coś takiego, a więc w niej siedzi wirus antyrozumu, a kobieta nie jest człowiekiem, lecz antyczłowiekiem i znajduje się w wymiarze antyrozumu. Jej narządy zostały
zaatakowane, ona nie dostarcza organizmowi dobrego pożywienia, w jej żyłach gęstnieje krew, zaburza się krążenie z powodu siedzenia po dwanaście godzin na dobę. Ona wygląda starzej niż powinna." (cytat który najbardziej utkwił mi w pamięci)
Człowiek popełnił olbrzymi błąd, gdyż nie tak miał wyglądać świat. Potrzebujemy wielkiej zmiany w sobie by wrócić na dobre tory! Ta zmiana to powrót do natury, Boga, rodziny.

• Sandra.rozwojownik
  • Marzenia do spełnienia