The Tenth Insight. Holding the Vision
poradniki

Dzięki doświadczeniu Dziewięciu Wtajemniczeń z Niebiańskiej Przepowiedni wielkiego przeboju wydawniczego w dziesiątkach krajów świata miliony ludzi ujrzały nowo powstający obraz świata, który one opisują. Tamta książka pozwoliła ludziom otworzyć się na fenomen zbiegów okoliczności, umożliwiający odmienne pojmowanie osobistego przeznaczenia i życiowej misji. W równie fascynującej części drugiej rozpoczyna się przygoda poszukiwania Dziesiątego Wtajemniczenia. Jest to zarazem podróż zabiera

źródło okładki: zdjęcie własne

orchideaidea | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Co zrobić, żeby ludzie zaczęli wierzyć w lepszy świat, by życie nie sprowadzało się wyłącznie do szarej egzystencji, w której głównym celem jest walka o przetrwanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w tej właśnie książce. Przyznam, że pomysł na rozwiązanie naszych bolączek przedstawiony przez James'a Redfield'a jest dość ciekawy i wydaje się nawet być wykonalny, jednak nawet ja w chwili obecnej podchodzę do niego sceptycznie.

Podobnie jak w "Niebiańskiej przepowiedni" (część I) autor w zasadzie na każdym kroku podkreśla znaczenie otaczającej nas energii. Jest dużo nawiązań do poprzednich wtajemniczeń.
Mimo mojego sceptycznego nastawienia do przedstawionego przepisu na osiągnięcie utopii na świecie, twierdzę, że wiele ze wskazówek wynikających z rozwoju akcji ma odniesienie do naszego życia codziennego.
Najbardziej jednak jestem przekonana do kwesti lęku, która jest jak dla mnie głównym przesłaniem tej książki.
Zapewne wielu z nas zdaje sobie sprawę jak wielką rolę odgrywają...

korcia | 2013-03-01

Czytałam tą książkę już jakiś czas temu, jednak zrobiła na mnie duże wrażenie. Jest to bardzo uduchawiająca lektura. Polecam.

syrenia2233 | 2017-02-19
Przeczytana: 13 lutego 2017

Z całą pewnością jest to pozycja dla osób którym pojęcie wszechobecnej energii i jej przepływu nie jest obce. Wspaniale została przedstawiona synchronicznosc. Tak więc pozycja która będzie przyjemnością dla osób które wierzą i dostrzegają prawo przyciągania,natomiast osoby które nie podzielają tej opinii egzystencji świata powinny zdecydowanie ją omijać. Dla mnie bomba ❤

Shatterfly | 2014-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 marca 2014

Inspirująca opowieść, szerokie spectrum tematów od ezoterycznych, duchowych, poprzez ekonomię i politykę, na ochronie środowiska kończąc.

Książka daje duzondo myślenia na człowiekiem, jego rolą i sensem istnienia, daje alternatywne spojrzenie na wiarę, nie skreślając żadnej z religii, wskazuje jak ważne jest kierowanie się miłością w życiu i zwalczenie lęku.

Klimat opowiesci momentami przypominał mi ''Świat Zofii'' :-)

czerwiec7 | 2018-06-14
Przeczytana: 12 czerwca 2018