Kobieta, której nikt nie znał

Okładka książki Kobieta, której nikt nie znał Chris Pavone Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kobieta, której nikt nie znał
Chris Pavone Wydawnictwo: Muza kryminał, sensacja, thriller
The Expats
Muza
2013-09-11
2013-09-11
Jędrzej Polak
literatura amerykańska

Samotność w sieci kłamstw

Myślałam że książka zebrała lepsze opinie bo jest nieszablonowa. Wolno rozkręca się akcja i toczy też niespiesznie ale wciąga i napięcie oraz ciekawość zakończenia są obecne.. Mnie skojarzyła się z "Igłą" Folleta być może właśnie z powodu szpiegowskiej tematyki. Wydaje mi się, że temat jest trudny w odbiorze bo nieznany ale mnie się podobała i to nawet bardzo.

Bawiłam się umiarkowanie podczas czytania tej książki.
Jednak mam więcej minusów do podsumowania niż plusów.
Kompletnie nie kibicuję bohaterom, nie polubiłam żadnego. Główna postać jest, hmm, zwyczajnie nieinteresująca, jej jedyną cechą jest to, że jest agentką CIA.
Nie potrafię uwierzyć w tę fabułę i motywację bohaterów. Nie wiem po co robią to co robią, bardzo to naciągane.
I największy minus - fatalne tłumaczenie bądź już na stracie tragiczne budowanie zdań. Ciągnące się zdania podrzędnie złożone, z którym ciężko coś zrozumieć. Może to tylko ja, ale przeszkadzała mi taka forma w czytaniu.
Właściwie to nie wiem na czym opierało się te 500 stron...

Bawiłam się umiarkowanie podczas czytania tej książki.
Jednak mam więcej minusów do podsumowania niż plusów.

W tej książce nikt nie jest tym, za kogo się podaje.
Kate Moore nie jest jedynie wzorową panią domu, jak postrzega ją otoczenie. Ma pewną tajemnicę, która determinuje jej życie. Jednakże okazuje się, że nie ona jedna...Przyjaciele tak na prawdę są zupełnie obcymi ludźmi a mąż prowadzi równolegle drugie życie.
Bogactwo zachodnich europejskich miast, wystawne "proszone" obiady czy kolacje ich mieszkańców uwidaczniają ogromną samotność w tłumie.

W tej książce nikt nie jest tym, za kogo się podaje.
Bogactwo zachodnich europejskich miast, wystawne "proszone"...

Żeby zrozumieć ta książkę trzeba znać francuski. Masa francuskich textow fo ktorych nie ma słowa wyjaśnień. Poza tym czyta się ciężko, końcówka nie zaskakuje specjalnie.

Kobieta, której nikt nie znał” to bardzo dobra powieść sensacyjna. To jest książka skupiona na sztuce manipulacji i mistyfikacji, sieci kłamstw, która jednocześnie łączy i dzieli wszystkich bohaterów. Każdy z nich ma coś do ukrycia i każdy jednocześnie jest oszukiwany. Kto jest kim i jaki jest cel jego działań?

Dobra fabuła, realnie stworzeni bohaterowie, niezwykle wciągająca akcja – atrybuty dobrej książki sensacyjnej zachowane, mankamenty to zbyt szczegółowe opisy , które przeciągają treść nieistotną, a spowalniają akcję, – ponieważ jest to debiut – czepiać się nie będę. Bardzo mi się podobało i czekam na więcej.

Dobra fabuła, realnie stworzeni bohaterowie, niezwykle...

Powieść doskonale sprawdzi się w kręgach znudzonych gospodyń wiejskich, i to jeszcze tych, które notorycznie nie mają zajęcia. Nie wiem właściwie co pchało mnie do brnięcia przez strony tej książki? Jak sam dobrze wiem, nie lubię powieści o szpiegach, więc nie mam pojęcia czemu zabrałem się za Kobietę, której nikt nie znał? Akcji w tej książce, mniej więcej tyle jak podczas grzybobrania. Głowna bohaterka niby taka super agentka CIA a popełnia beznadziejnie głupie błędy. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Zakończenie przynajmniej trochę mnie zaskoczyło, ale i tak ucieszyłem się kiedy zamknąłem ostatnią stronę.
Szkoda czasu, jest tyle o wiele lepszych książek.

Kate Moore i jej mąż Dexter Moore tworzą nietypową parę. Każde z nich ma jakieś własne tajemnice, które odbiegają od tajemnic standardowego małżeństwa. Ona - agentka CIA, on - podejrzany o potężną kradzież. Jak rozwinie się cała sytuacja? Czy FBI dowiedzie, że Dexter jest złodziejem?

Interesująca powieść, która jest ogromnie pogmatwana. Muszę od niej trochę odpocząć, żeby ze świeżym umysłem wejść w ten świat jeszcze raz. Przede wszystkim, żeby zrozumieć co autor chce przekazać, trzeba się skupić, bo jesteśmy przerzucani w miejscu i czasie. Trzeba się trochę nagimnastykować, żeby połapać się co kiedy się dzieje. Zwiedzimy Luksemburg, Paryż, a nawet Alpy :-)
Do samego końca nie miałam bladego pojęcia jak to się skończy. Praktycznie zero wskazówek, które jasno nakierowałyby mnie jak może skończyć się ta historia. W momencie rozwikłania problemu wyszło milion innych sytuacji, gdzie czytając wywód Kate dopiero zaczęłam rozumieć, jak wszystko łączy się w logiczną całość.

Nagromadzenie wątków, miejsc, sytuacji - gigantyczne. Nie jest to jakiś tani romans na samotne wieczory. Jest to książka, w którą naprawdę trzeba się zaangażować.

Mogę ją szczerze polecić - trzeba się trochę namyśleć, ale z pewnością się nie zawiedziecie :D

Świetna powieść. Pełna intryg i zwrotów akcji. Do końca nie można przewidzieć, co się wydarzy.

Fajna książka,był tu Luksemburg.Sympatyczny kraj,mały ale z klasą.
Fabuła,dawno nie czytałem nic tak dobrego.
Dużo,tajemnic i niedopowiedzeń.
Kate,ma dwa oblicza.Jej mąż,też coś tam,coś tam ukrywa.
No i dobrze,że w Alpach byli.
Bo to ładne miejsce jest.

Fajna książka,był tu Luksemburg.Sympatyczny kraj,mały ale z klasą.
Fabuła,dawno nie czytałem nic tak dobrego.
Dużo,tajemnic i niedopowiedzeń.
Kate,ma dwa oblicza.Jej mąż,też coś tam,coś tam ukrywa.
No i dobrze,że w Alpach byli.
Bo to ładne miejsce jest.

Książka miała potencjał: fabuła jest bardzo ciekawa a zwroty akcji dobrze skonstruowane. Moim zdaniem zabrakło dobrej edycji i wycięcia ze 20 stron opisów. Rozumiem też zamysł odejścia od chronologicznego pokazywania zdarzeń ale czasem było to irytujące że czas zmienia się co 2-3 strony.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Przeczytane w 2014