Nie do opisania

Okładka książki Nie do opisania Laura Griffin
Okładka książki Nie do opisania
Laura Griffin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Nie do wykrycia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Nie do wykrycia (tom 2)
Unspeakable
Prószyński i S-ka
2012-03-01
2012-03-01
Kinga Dobrowolska
kryminalny romans

“Nie do opisania” to drugi tom z trzech wydanych w Polsce kryminałów połączonych z romansem autorstwa Laury Griffin. Miałam nadzieję, że wciągnie mnie jeszcze bardziej niż poprzednia część lub będzie na tym samym poziomie. Chciałam, żeby tak było, bo opis podobał mi się bardziej niż ten w “Nie do wykrycia”.
Elaina McCord to agentka FBI na której ciąży ogromne brzemię. Jest córką jednego z lepszych agentów FBI w historii, a obecnie znanego pisarza. Jej marzeniem jest zostanie profilerem. To dlatego wstąpiła do Akademii i zależało jej na dostaniu przydziału pracy w wielkich miastach Stanów. Niestety dziwnym trafem zostało jej przydzielone Austin. Zostaje oddelegowana do śledztwa w sprawie serii zabójstw gdzie ofiarami są młode kobiety, otumanione narkotykami i brutalnie mordowane. W życiu Elainy pojawia się kolejny pisarz Troy Stockton, który ma reputację playboya i któremu bardzo zależy, aby zdobyć materiały do kolejnej książki. Kobieta stawia sobie za punkt honoru, aby trzymać się jak najdalej od Troy’a. Staje się to jednak trudne, ponieważ zabójca zaczął się kontaktować z Elainą. Jej życie jest zagrożone, a Troy sprawia wrażenie jakby naprawdę mu zależało…
Byłam bardzo ciekawa jak będzie wyglądał wątek kontaktu mordercy z Elainą. Jednak ta historia bardzo mocno mnie rozczarowała. Uważam, że można to było bardziej rozbudować, bo niestety, ale to było takie nijakie. Nawet powiem, że tego kontaktu na linii Elaina a morderca było za mało. To bardzo ciekawy motyw i miał potencjał, ale autorka zdecydowanie wolała postawić na wątek miłosny, który w tym tomie był zdecydowanie bardziej wyeksponowany. To trochę ostudziło mój zapał do czytania. Na dodatek bardzo szybko domyśliłam się kto jest seryjnym mordercą. To też było trochę rozczarowujące, ponieważ autorka podała to jak na tacy i każdy czytelnik powinien na to wpaść po tym jednym rozdziale. W kryminałach najbardziej sobie cenię możliwość tropienie mordercy wraz z głównym bohaterem, a tu to zostało mi zabrane.
Główni bohaterowie podobali mi się. Elaina to druga mocna bohaterka tego cyklu. Mocno stąpająca po ziemi, co prawda podejmując się pracy w bardzo męskiej organizacji jaką jest FBI musiała być twarda. Na dodatek obciążona jest legendą ojca, więc to było to dla niej dodatkowe utrudnienie. Uważam jednak, że miała dobre predyspozycje do tego, aby być agentką FBI, a w przyszłości profilerką. Na dodatek umiała dobrze łączyć kropki podczas badania sprawy. Jeśli zaś chodzi o Troy’a to nie mama do niego żadnych uczuć czy emocji. Był typową męską postacią, którą łatwo znaleźć w książkach, więc pewnie szybko o nim zapomnę.
Trochę rozczarowała mnie ta część, bo spodziewałam się dużo więcej na linii kontaktów Elaina - morderca. Jednak dobrze mi się czytało, więc w zasadzie książka spełniła swoje zadanie, ale sama fabuła miała zdecydowanie większy potencjał, który nie został wykorzystany.

Elaina McCord to agentka FBI na której ciąży ogromne brzemię. Jest...

Powieść Laury Griffin "Nie do opisania" to romans kryminalny. Jak dla mnie to książka bardziej dla miłośników romansów, aniżeli dla miłośników kryminałów. Polecam ją także tym, którzy chcą przeczytać "lżejszy" kryminał. Powieść nie wzbudza wielkich emocji, ale można ją przeczytać w przerwie pomiędzy ambitnymi lekturami.

To moje pierwsze spotkanie z Laurą Griffin. Nie zachwyciła mnie ta pozycja. I nie mogę się zdecydować, czy to kryminał z romansem w tle , czy może jednak romans z elementami kryminału. Oba wątki, czyli romans i kryminał, wzajemnie się uzupełniają ale wszystko jest jakieś przewidywalne i mimo odrażających morderstw brakuje mi tu narastającego napięcia. Czyta się szybko ale bez rewelacji.

Lubię polaczenie romansu i kriminalu. Bohaterka daje sie polubic. Końcówke ksiazki czyta się najlepiej. Szalu nie mq ale jednak podobala mi sie.

W tej części pojawia się agentka FBI Elaina McCord, która przyjeżdża na wyspę by pomóc z rozwiązaniu sprawy brutalnych morderstw. Niestety już pierwszego dnia, gdy wyjawia swoją teorię, zostaje poddana próbie, co nie ułatwia jej w prowadzeniu śledztwa. Dodatkowo morderca zaczyna bawić się z nią w kotka i myszkę, dzwoni do niej... Elaina poznaje Troya Stocktona (który pojawił się też w 1 części) autora książek o prawdziwych zbrodniach, który postanawia jej pomóc. I choć agentka nie ufa nikomu zwłaszcza jemu, przyjmuje jego pomoc a między nimi zaczyna się rodzić coś więcej niż pościg za tajemnicą.

Agentka Elaina McCord prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw. Ofiarami są młode kobiety, otumaniane narkotykami i brutalnie mordowane. Elaina musi zaufać Troyowi.Mordercę nazwali Zabójcą z Raju.Wdała się w romans z Troyem.
Wszystkie ofiary,były odurzone ketaminą.Z kilku komórek otrzymali profil zabójcy.
Strzeliła do zabójcy,gdy chciał zabić kolejną osobę.Tym mordercą był Etheridge.Został ranny.Nawet ciekawa książka.

Strzeliła do zabójcy,gdy chciał zabić kolejną osobę.Tym mordercą...

Wybrałam ją bez większego przekonania jak buszowałam w bibliotece, ale ku mojeju zdumieniu i zadowoleniu, była to jedna z lepszych książek kryminalnych, które przeczytałam. Polecam, to dobra ksiązka, którą przyjemnie się czyta.
Plus dla autorki za bohaterkę w kryminale, która jest nieustępliwa, ale ma też swoje słabości.

Seryjny morderca, młoda agentka, która nie dawno skończyła Akademię i mały, aczolwiek bardzo subtelny wątek miłosny. Bardzo fajnie się czyta, wartka akcja i zagadka do samego końca.. Polecam!

Lekka, ale wciągająca historia. Nie sposób nie polubić Troya oraz Elainy. Obowiązkowa lektura dla fanów pewnej gry :)

Dobrze sie czyta,morderstwa się przewijają z wątikem miłosnym.

Dobrze sie czyta,morderstwa się przewijają z wątikem miłosnym.

• Literatura amerykańska
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Nie do opisania