Ci koszmarni Celtowie

Seria: Strrraszna Historia
Wydawnictwo: Egmont Polska
The cut-throat Celts
Anglia, Szkocja, Celtowie

Z książki Ci koszmarni Celtowie dowiesz się przerażającej prawdy o dzikim i wojowniczym narodzie, który nie bał się skoczyć do gardła Rzymianom, a ponadto miał uroczy zwyczaj kolekcjonowania ludzkich głów...

źródło opisu: Egmont, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PABLOPAN | 2012-09-02

Świetna seria przedstawiająca historię z przymrużeniem oka. Polecam każdemu, kto lubi historię, a nie wkuwanie suchych dat!

loobeensky | 2012-03-19

Obie serie, zarówno "Strrraszna Historia", jak i "Monstrrrualna Erudycja", dostają ode mnie taką samą ocenę, jak "Ryszard III" Shakespeare'a. Te książeczki to moja wielka miłość od ponad 10 lat (a mam 22). I nadal do nich wracam. Cudo, cudo, cudo.

Silaqui | 2011-07-27
Na półkach: Posiadam, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Mamy tutaj niebanalny podręcznik o tym, kim na prawdę byli Celtowie. W 127 stronicowej książce przeczytamy między innymi o "Wstrętnych legendach", "Dziwacznych wierzeniach", "Wrednych wojnach", o tym , że "Kobietom biada!" i o "Zwariowanym życiu Celtó". Całość kojarzy mi się z komiksową serią "Historia świata w obrazkach", którą to namiętnie się zaczytywałam jako naprawdę mała dziewczynka.
Co mnie urzekło w tej na pozór lichej i ( no właśnie!) niepozornej książecze? Otóż fakt, że nie ma tutaj nudy, tak dobrze znanej z większości lekcji historii. Nie ma też wielu przekłamań (choć dopiero pod konieć jest "napomknięte", dlaczego Celtowie ie spisywali swych wierzeń, podań, legend itp...), a są za to krótkie mini-komiksy rozbijające powagę największego nawet ponuraka.
Oczywicie, jako źródło wiedzy historycznej książka Terrego Dearego na pewno by się nie spełniła, ale za to mogłaby ona nieźle ożywić smętne lekcje historii :)

opinia opublikowa na moim blogu http://adanbareth.blogspot.com/

Monika Michalczewska | 2012-06-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Przeczytane wieki temu, ale wciąż ją (i inne książeczki z tej serii) posiadam w swojej biblioteczce :) dowcipna i ciekawa, polecam szczególnie tym, którym suche fakty historyczne nie koniecznie podchodzą ;)

mary2000 | 2012-02-28
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Z mężem historykiem-histerykiem(jedno i drugie zgodne z prawdą) powinnam o historii wiedzieć wszystko,ale niestety tak nie jest,a już Wielka Brytania to dla mnie mglisty koszmar lat szkolnych.Książka w zabawny sposób pokazała mi drogę do historii

żabka | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Ciekawych informacji z tej książki można się dowiedzieć na temat Celtów i ich życia, choć niewiele o nich wiemy. Większość informacji mamy przez historyków Rzymskich i z wykopalisk. Polecam

adgam_b | 2015-04-06
michel_pl | 2011-10-16
Przeczytana: 1998 rok

Pierwsza przeczytana przeze mnie książka z cyklu. Teraz widząc ją w tym serwisie, powracają sentymentalne wspomnienia :)

pieczarr | 2014-07-20

Jak na literature dziecieca ksiazka jest swietna i wiele uczy w prosty sposob :D

Po prostu wspaniała książka tak jak reszta z serii. Historia z przymrużeniem oka, z poczuciem humoru. Kiedy byłam w podstawówce przeczytałam chyba każdą książkę z tej serii, dzięki temu lubiłam historię. Niestety pozostałe książki historyczne (z poza serii) nie są tak rewelacyjne- szkoda. Bardzo dobra dla dzieci, aby polubiły historię. Sama jestem przykładem, że można. Bardziej lubie historię starożytną i średniowieczną - może dlatego, że czytałam tą serię :D. Nienawidzę historię od pierwszej wojny światowej, bo moja wiedza opierała się wyłacznie na lekcjach i innych książkach (z poza serii), które były poprostu nudne i brakowało mi czegoś (może angielskiego poczucia humoru). :D