Ci koszmarni Celtowie

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura dziecięca
The cut-throat Celts
literatura dziecięca
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
Anglia Szkocja Celtowie

Książeczka o Celtach, też warto wiedzieć.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Terry Deary zaraził mnie historią (tą w nieco krzywym zwierciadle). Seria wydana przez rodzimy Egmont stanowi dla mnie odskocznię od nudnych i niekiedy przydługich pozycji historycznych.

Widać, że to książka (oraz cała seria) dla trochę młodszych czytelników, mimo tego czyta się ją dobrze i można poznać trochę ciekawostek historycznych. A do tego nieraz się uśmiechnąć.

Bardzo dobra książka historyczna dla młodszych czytelników. Zawiera wiele ciekawych faktów i napisana jest w przystępny, często zabawny sposób.

Ogromna dawka wiedzy okraszona doskonałym humorem i ciekawostkami. Nie znoszę historii i źle wspominam ten przedmiot, ale książki z tej serii uwielbiam i zawsze czytałam je z ciekawością!

Bardzo podobał mi się ten tom. Czytając o Galach ciągle miałam przed oczami Asterixa, Obelixa i Panoramixa. Naprawdę się ubawiłam kiedy czytałam, że druidzi naprawdę robili wywar z jemioły (od razu w wyobraźni miałam magiczny napój), ale podawali go tylko osobom, które miały zostać złożone w ofierze, bo to była trucizna, albo jak najsilniejsi wojownicy musieli dostawać...

Z pewnością całą serię przeczytam. Autor w sposób humorystyczny ukazuje Celtów. Mamy więc kalendarium, legendy, wierzenia, jak chowano, świętych, wojny, potrawy, rolę kobiet, życie codzienne, kary, gry, Najważniejsze, ze czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy.

Jako ogromny fan serii nie mogłem przegapić tego tomiku. Szykujmy się, już niedługo będziemy obchodzić celtycki Nowy Rok!!

1992

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

Po co kupować jakieś naukowe książki o Celtach skoro masz to ;)

• Historia
  • Dzieciństwo