Płomienne Olimpiady

Seria: Monstrrrualna Erudycja
Wydawnictwo: Egmont Polska
Flaming Olympics
olimpiada, sport

Z tej książki można się dowiedzieć wszystkiego, co warto wiedzieć o płomiennych olimpiadach. O zawodnikach, którzy trenowali tak, że aż się przepalili. O rozgorączkowanych widzach, gorącej atmosferze i olimpijskich sporach, od których wrzało.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

| 2012-06-06
Przeczytana: 04 maja 2012

Igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami (jaka szkoda, że nie zobaczymy w nich naszych siatkarek... Na szczęście emocje w tej dyscyplinie zafundują nam panowie ^^). Już niedługo w Londynie zapłonie znicz olimpijski i zaczną się emocje związane z rozgrywkami. Ale jako że nie wszystko kręci się dookoła bieżni, po której biegają zawodnicy, proponuję, żebyśmy poznali historię igrzysk olimpijskich...

... a pomoże nam w tym ta oto książka. Zaczynamy od olimpiad rozgrywanych w starożytności - pięciodniowych zawodów, w których mogli brać udział tylko i wyłącznie mężczyźni. Konkurencji było kilka: pięciobój, wyścigi rydwanów, boks, biegi, zapasy... W dyscyplinie zwanej pankrationem panowała jasna zasada: wszystkie chwyty dozwolone! Na szczęście z biegiem lat i dyscypliny, i normy uległy zmianom. Dziś mamy wiele konkurencji z określonymi regułami, kobiety mogą brać w nich udział, a zwycięzców nagradza się nie wieńcem laurowym, lecz medalem.

Płomienne olimpiady to książka świetnie...

Andrew | 2014-06-22
Przeczytana: luty 2014

Ta książka jest dla dorosłych dzieci, okładka jest bardzo śmieszna, bo jeden człowiek mówi: "a tego sprzedamy do NBA". W książce są quizy z wiedzy o olimpiadach. Głównym bohaterem jest Zeus.

Karolina | 2013-11-05
Przeczytana: 02 listopada 2013

Ksiązka rewelacyjna jak cała reszta z serii. Wiele nowych ciekawych faktów, śmieszne historie i możliwość wczucia się w mitologicznego olimpijczyka. Tego nie dowiecie się na historii

zaba | 2011-05-10
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Można się nabawić niejakiej kontuzji!

tasyfa | 2016-11-19
Daguchna | 2016-10-06