Justyna

Ucho, dynia, 125! to zabawna i pouczająca historia Jacka Kosmali - znanego w całej okolicy łobuziaka i przywódcy Bandy Silniaków. Pewnego dnia za dokuczanie słabszym i zwierzętom Jacek zostaje zamieniony przez tajemniczego sprzedawcę balonów w... jamnika! Po uwięzieniu w psiej skórze przekonuje się, jak to jest być źle traktowanym i bezbronnym. Czy te doświadczenia sprawią, że zrozumie swoje błędy i poprawi zachowanie, gdy na powrót stanie się chłopcem?

źródło opisu: Wydawnictwo Edpiresse Polska S.A., 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Profesorek | 2014-07-19

Och... odżyły wspomnienia z podstawówki.
Superksiążka!
Pamiętam doskonale jeden moment, kiedy Jacek obsikiwał jedną z latarni.
Nie wiem, dlaczego akurat ten :)
Pamiętam, że śmiałem się wtedy na cały głos - aj te dziecięce czasy!

Kochalam ta ksiazke, Maria Kruger ma talent! Koniecznie musze przeczytac ponownie!

julka | 2015-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Lektury

Mój brat zaczął tak:,,To jest dobra książka,ale nie pouczająca''.Hmmm,no właśnie,ja się z tym nie zgadzam,dobra jest,ale pouczająca również.Balonikarz nie dał się Jackowi wrobić w grę ucho,dynia,Jacek pewny,że to kolega z klasy wykrzyknął największe wyzwanie,czyli:ucho,dynaia 125.Już tłumaczę:ucho-chwyć się za ucho,dynia-za nos,cyfra-skacz na jednej nodze tyle razy.Jacek za karę został zamieniony w jamnika.Kara za zachowanie,mimo wszysko był jednak poszukiwany przez kolegów i koleżanki,których w szkole prześladował.Czar prysł,ale Jacek doświadzczył jako jamnik tego wsystkiego, czego on dostarczał innym stworzeniom,nie tylko ludziom,ale i zwierzętom.Oto nauka:,,,Nie czyń drugiemu,co Tobie niemiłe'':-)

Bilbo | 2016-10-11
Przeczytana: 06 października 2016

Zajrzałam do tej książki trochę z obowiązku, ale miło cofnąć się w czasie i przenieść się do dzieciństwa, kiedy wszystko było proste, łatwe i takie oczywiste. Niezła historia dla dzieci, która ma uczyć - dobrego zachowania, empatii i odpowiedniego traktowania zwierząt.

Heyova | 2011-02-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Wspaniała książka.
Kiedyś czytana w każde wakacje.
Polecam.

Maria Tarczyńska | 2015-06-06

Fajna książka dla dzieciaków. Ciekawa przygoda, lekki język - dobrze się czyta. Walory edukacyjne ciekawie przedstawione - nie są zbyt nachalne czy pretensjonalne. Polecam młodszym czytelnikom i tym starszym też - dla przypomnienia sobie czasów naszego dzieciństwa :)

Ervisha | 2015-07-26

Książkę przeczytałam jako dziecko i pamiętam, że mi się spodobała. Jest lekka, przyjemna a czasem i zabawna. Niezwykła historia z mądrym morałem:)

Jola | 2010-07-20
Przeczytana: 1994 rok

Bardzo sympatyczna opowieść. Polecam!

Karolina | 2011-08-30
Przeczytana: 1987 rok

Moja pierwsza książka

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 26 grudnia 1979

Lektura z przeszłości. Dziś też może bawić młodszaków. Humor przedni, pomysł się broni, ale feler - realia odstają za bardzo.