Okładka książki 1001 filmów, które musisz zobaczyć

kino, film
typ
papier
Liliowa
7,15 (80 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Kanon sztuki filmowej. Jak każdy wybór może wydawać się dyskusyjny. Jednak znajdują się tutaj omówienia najważniejszych filmów, które powinien zobaczyć każdy. Jest to kolejne, zaktualizowane wydanie książki, która cieszy się ogromnym powodzeniem u czytelników już od wielu lat. 1001 filmów, które musisz zobaczyć to wspaniały przewodnik po świecie kina. Po przeczytaniu zajmującego artykułu,...

1001 filmów, które musisz zobaczyć to wspaniały przewodnik po świecie kina. Po przeczytaniu zajmującego artykułu, dogłębnie omawiającego temat dzieła, którego się nie widziało, człowiek ma ochotę natychmiast biec do wypożyczalnie po ten film.
/Dallas Morning News/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Degamisz | 2014-04-15

Dla mnie - zapalonego kinomana i miłośnika filmu - jest do ważna pozycja. Zdaję sobie sprawę że opisy filmów czasem pozostawiają wiele do życzenia, ale tego typu leksykon to bardzo przydatna rzecz, o czym każdy prawdziwy miłośnik kina szybko się przekona

tequila175 | 2013-11-21

przeglądam na bieżąco i jest bardzo fajnie, uzupełniam swoje "oglądanie" dosyć sporadycznie, z tym leksykonem zdecydowanie lepiej mi idzie, piękne opisy i zdjęcia, no cudo! gorąco polecam

Przemek | 2013-06-11

Świetny leksykon. Filmy są fachowo opisane i w większości ładnie zilustrowane, chociaż niestety zawierają czasami spore spojlery, których można by uniknąć. Przed zakupem na aukcji warto dowiedzieć się, które to wydanie, ponieważ starsze zostało przetłumaczone na język polski w niewybaczalny, fatalny sposób, w którym roi się od błędów (głównie rzeczowych!)

Co do doboru filmów nie miałem prawie żadnych obiekcji, co jest olbrzymim sukcesem, gdy z ponad 100-letniej historii kinematografii wybiera się zaledwie nieco ponad 1000 filmów (1001 + aktualizacje). Nie zabrakło kina sensacyjnego, rozrywkowego a nawet klasyków "exploitation movie".

Polecam każdemu miłośnikowi filmów, który chciałby nadrobić braki w klasyce kina i szuka najlepszego, ogólnotematycznego przewodnika.

Dominika | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, Film

Super przewodnik po świecie filmów, ale nie wolno czytać opisu przed obejrzeniem, bo nieraz zdradza nam on całą fabułę, a co najmniej zakończenie. Niestety, w książce jest wiele błędów, zwłaszcza w tłumaczeniu tytułów, treść jest mocno nierówna. Czasem zdarzało się tak, że musiałam szukać znaczenia trudniejszych słów w słowniku. Warto mieć.

Wielkim minusem jest absolutnie cała masa literówek i zdań, które gramatycznie wołają o pomstę do nieba!

jasio88thc | 2013-03-17

Prawdziwa gratka dla fanów kina, doskonale zilustrowana i w miarę dokładnie przedstawiona encyklopedia filmów, w formie podręcznego ekwipunku. Mimo bardzo dużej ilości literówek i błędów w datach, dla mnie jedno z ważniejszych wydawnictw, które posiadam na półce.

Caleb | 2014-04-09

Ocenić tak kompleksowe dzieło jest bardzo trudno. Schneider z ekipą porwali się na duże wyzwanie w postaci skatalogowania i opisu zawrotnej liczby filmów. Ważne jest z pewnością to, co nadmienione jest we wstępie. Wybór nie jest absolutny, ani w pełni obiektywny. Z resztą, chyba nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej.

Niemniej można pokusić się na stwierdzenie, że samo zestawienie ważnych kulturowo filmów zostało dobrane z wyrachowaniem. Nie braknie "Wielkiego Kina" jak pierwsze, nieme superprodukcje, zaczątki kina dźwiękowego, legendarne musicale. Lektura książki to jednocześnie szansa na nadrobienie wielu ważnych tytułów. Z drugiej strony ujęto także kino bardziej niszowe, mniej oczywiste. Za przykład robi monument kiczu Pink Flamingos jak też eksperymentalne twory spod ręki Kuchara. Obejrzenie przynajmniej jednego filmu z danego roku to dla widza spory zastrzyk kulturalny.

Z opisami filmów jest już znacznie gorzej. W ogólnym zamyśle miały posiadać postać zwięzłych i...

Filmowe_Abecadło | 2013-01-17

Książka jest naprawdę pomocna, można wybrać naprawdę wiele ciekawych tytułów, chociaż przyznam, że niektóre filmy nie powinny się tam znaleźć. Niektóre recenzje zdradzają zakończenie produkcji, natomiast jeszcze inne są zbyt krótkie. Mimo to oceniam książkę bardzo wysoko, bo według mnie jest bardzo pomocna i powinna znaleźć się w biblioteczce każdego kinomana, czyli, np. w mojej :)

kRis | 2013-06-17

Dobór filmów miejscami może niektórym wydać się kontrowersyjny, ale tak po prawdzie to niemożliwe, aby wszystkim dogodzić. Połowa filmów to kino rodem z USA, reszta z innych państw świata (w tym kilka z Polski), kino ambitne, popularne, niszowe, superprodukcje, underground itd, itp. Znakomity przekrój historii światowej kinematografii. W dodatku, naprawdę ładna pod względem grafiki, z dużą ilością zdjęć. Minusem - sporo spojlerów i przede wszystkim sporo błędów rzeczowych, literówek itd (chociaż to wina chyba głównie polskich tłumaczy). Mimo wszystko, gorąco polecam.

Gosiarella | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Cała recenzja: http://www.wkrainiestron.pl/2014/01/1001-filmow-ktore-musisz-zobaczyc.html

Mnie książka się przydała i możecie być pewni, że kilka tytułów obejrzę w najbliższym czasie, a i może jakąś notkę o nich napiszę. Jednak wyjątkowo nie wystawiam oceny, nie polecam, ani nie odradzam. Sami musicie zdecydować, czy "1001 filmów..." jest czymś dla was, a ja swoje zadanie spełniłam, czyli przedstawiłam informację, które sama chciałabym znać przed zakupem, a teraz uciekam obejrzeć film!

Anuszka | 2012-08-24

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku