1001 filmów, które musisz zobaczyć

Seria: 1001...
Wydawnictwo: Elipsa
7,23 (86 ocen i 12 opinii)
tłumaczenie
Jerzy Nowak
1001 movies you must see before you die
kino, film
Liliowa

Kanon sztuki filmowej. Jak każdy wybór może wydawać się dyskusyjny. Jednak znajdują się tutaj omówienia najważniejszych filmów, które powinien zobaczyć każdy. Jest to kolejne, zaktualizowane wydanie książki, która cieszy się ogromnym powodzeniem u czytelników już od wielu lat. 1001 filmów, które musisz zobaczyć to wspaniały przewodnik po świecie kina. Po przeczytaniu zajmującego artykułu,...

1001 filmów, które musisz zobaczyć to wspaniały przewodnik po świecie kina. Po przeczytaniu zajmującego artykułu, dogłębnie omawiającego temat dzieła, którego się nie widziało, człowiek ma ochotę natychmiast biec do wypożyczalnie po ten film.
/Dallas Morning News/

źródło opisu: http://publicat.pl/elipsa/oferta/albumy-inne/1001-...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/elipsa/oferta/albumy-inne/1001-...»

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Szturmując niebo
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Sekret Sonji
  • Inna dusza
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,29 (7 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8,07 (30 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Degamisz | 2014-04-15

Dla mnie - zapalonego kinomana i miłośnika filmu - jest do ważna pozycja. Zdaję sobie sprawę że opisy filmów czasem pozostawiają wiele do życzenia, ale tego typu leksykon to bardzo przydatna rzecz, o czym każdy prawdziwy miłośnik kina szybko się przekona

tequila175 | 2013-11-21

przeglądam na bieżąco i jest bardzo fajnie, uzupełniam swoje "oglądanie" dosyć sporadycznie, z tym leksykonem zdecydowanie lepiej mi idzie, piękne opisy i zdjęcia, no cudo! gorąco polecam

Irydowy | 2013-06-11

Świetny leksykon. Filmy są fachowo opisane i w większości ładnie zilustrowane, chociaż niestety zawierają czasami spore spojlery, których można by uniknąć. Przed zakupem na aukcji warto dowiedzieć się, które to wydanie, ponieważ starsze zostało przetłumaczone na język polski w niewybaczalny, fatalny sposób, w którym roi się od błędów (głównie rzeczowych!)

Co do doboru filmów nie miałem prawie żadnych obiekcji, co jest olbrzymim sukcesem, gdy z ponad 100-letniej historii kinematografii wybiera się zaledwie nieco ponad 1000 filmów (1001 + aktualizacje). Nie zabrakło kina sensacyjnego, rozrywkowego a nawet klasyków "exploitation movie".

Polecam każdemu miłośnikowi filmów, który chciałby nadrobić braki w klasyce kina i szuka najlepszego, ogólnotematycznego przewodnika.

Mylengrave | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, Film

Super przewodnik po świecie filmów, ale nie wolno czytać opisu przed obejrzeniem, bo nieraz zdradza nam on całą fabułę, a co najmniej zakończenie. Niestety, w książce jest wiele błędów, zwłaszcza w tłumaczeniu tytułów, treść jest mocno nierówna. Czasem zdarzało się tak, że musiałam szukać znaczenia trudniejszych słów w słowniku. Warto mieć.

Wielkim minusem jest absolutnie cała masa literówek i zdań, które gramatycznie wołają o pomstę do nieba!

jasio88thc | 2013-03-17

Prawdziwa gratka dla fanów kina, doskonale zilustrowana i w miarę dokładnie przedstawiona encyklopedia filmów, w formie podręcznego ekwipunku. Mimo bardzo dużej ilości literówek i błędów w datach, dla mnie jedno z ważniejszych wydawnictw, które posiadam na półce.

Caleb | 2014-04-09

Ocenić tak kompleksowe dzieło jest bardzo trudno. Schneider z ekipą porwali się na duże wyzwanie w postaci skatalogowania i opisu zawrotnej liczby filmów. Ważne jest z pewnością to, co nadmienione jest we wstępie. Wybór nie jest absolutny, ani w pełni obiektywny. Z resztą, chyba nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej.

Niemniej można pokusić się na stwierdzenie, że samo zestawienie ważnych kulturowo filmów zostało dobrane z wyrachowaniem. Nie braknie "Wielkiego Kina" jak pierwsze, nieme superprodukcje, zaczątki kina dźwiękowego, legendarne musicale. Lektura książki to jednocześnie szansa na nadrobienie wielu ważnych tytułów. Z drugiej strony ujęto także kino bardziej niszowe, mniej oczywiste. Za przykład robi monument kiczu Pink Flamingos jak też eksperymentalne twory spod ręki Kuchara. Obejrzenie przynajmniej jednego filmu z danego roku to dla widza spory zastrzyk kulturalny.

Z opisami filmów jest już znacznie gorzej. W ogólnym zamyśle miały posiadać postać zwięzłych i...

Filmowe_Abecadło | 2013-01-17

Książka jest naprawdę pomocna, można wybrać naprawdę wiele ciekawych tytułów, chociaż przyznam, że niektóre filmy nie powinny się tam znaleźć. Niektóre recenzje zdradzają zakończenie produkcji, natomiast jeszcze inne są zbyt krótkie. Mimo to oceniam książkę bardzo wysoko, bo według mnie jest bardzo pomocna i powinna znaleźć się w biblioteczce każdego kinomana, czyli, np. w mojej :)

kRis | 2013-06-17

Dobór filmów miejscami może niektórym wydać się kontrowersyjny, ale tak po prawdzie to niemożliwe, aby wszystkim dogodzić. Połowa filmów to kino rodem z USA, reszta z innych państw świata (w tym kilka z Polski), kino ambitne, popularne, niszowe, superprodukcje, underground itd, itp. Znakomity przekrój historii światowej kinematografii. W dodatku, naprawdę ładna pod względem grafiki, z dużą ilością zdjęć. Minusem - sporo spojlerów i przede wszystkim sporo błędów rzeczowych, literówek itd (chociaż to wina chyba głównie polskich tłumaczy). Mimo wszystko, gorąco polecam.

Gosiarella | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Cała recenzja: http://www.wkrainiestron.pl/2014/01/1001-filmow-ktore-musisz-zobaczyc.html

Mnie książka się przydała i możecie być pewni, że kilka tytułów obejrzę w najbliższym czasie, a i może jakąś notkę o nich napiszę. Jednak wyjątkowo nie wystawiam oceny, nie polecam, ani nie odradzam. Sami musicie zdecydować, czy "1001 filmów..." jest czymś dla was, a ja swoje zadanie spełniłam, czyli przedstawiłam informację, które sama chciałabym znać przed zakupem, a teraz uciekam obejrzeć film!

Anuszka | 2012-08-24
Przeczytana: 16 czerwca 2008