1001 filmów, które musisz zobaczyć

1001 movies you must see before you die
kino, film
Liliowa

Inne wydania

Kanon sztuki filmowej. Jak każdy wybór może wydawać się dyskusyjny. Jednak znajdują się tutaj omówienia najważniejszych filmów, które powinien zobaczyć każdy. Jest to kolejne, zaktualizowane wydanie książki, która cieszy się ogromnym powodzeniem u czytelników już od wielu lat. 1001 filmów, które musisz zobaczyć to wspaniały przewodnik po świecie kina. Po przeczytaniu zajmującego artykułu,...

1001 filmów, które musisz zobaczyć to wspaniały przewodnik po świecie kina. Po przeczytaniu zajmującego artykułu, dogłębnie omawiającego temat dzieła, którego się nie widziało, człowiek ma ochotę natychmiast biec do wypożyczalnie po ten film.
/Dallas Morning News/

0 (0 ocen i opinii)
Klawisze
Drauzio Varella

8 (1 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

8,17 (12 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Wkp | 2016-05-23

1001 POWODÓW BY SIĘGNĄĆ PO TĘ KSIĄŻKĘ

Oto pozycja, którą powinien przeczytać każdy kinomaniak. Przepięknie wydana, kompleksowa wyprawa przez najważniejsze filmy, jakie powstały w całej historii istnienia ruchomych obrazów. Ponad tysiąc filmów, blisko tysiąc stron i dziesiątki tysięcy twórców i aktorów. Kochacie filmy? A więc usiądźcie, chwyćcie w dłonie tę publikację i dajcie się porwać w ich świat!

Od roku 1903 i słynnego obrazu „Podróż na księżyc”, przez rozkwit filmowego biznesu i złote lata tak całego kina, jak i poszczególnych jego gatunków, po czasy obecne, a dokładniej po rok 2014 i „Grand Budapest Hotel”. Ta książką jest jak „Baśnie tysiąca i jednej nocy”, przybliża piękne opowieści traktujące właściwie o wszystkim. Romantyczna miłość, odczłowieczający seks, relacja z codzienności czy wyprawa w kosmos. Daleka przyszłość, a może zamierzchła przeszłość. Wojna i pokój. Narodziny i śmierć. Dla dzieci czy dla dorosłych. To wszystko tu jest. Przypomniane, omówione, zilustrowane...

geena | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016

"1001 filmów, które musisz zobaczyć"* to kolejny po "1001 książkach, które musisz przeczytać" wspaniały przewodnik Wydawnictwa Elipsa - tym razem nie po świecie literatury, a kina! Niniejsza książka to znakomity przekrój historii światowej kinematografii. W dodatku, naprawdę ładny pod względem wizualnym. Uwierzycie, że to cacko liczy aż 960 stron?

Znajdują tu omówienia najważniejszych filmów, które - jak czytamy w opisie - powinien zobaczyć "każdy". Wiadomo, to "każdy" jest dość dyskusyjne, bo wszyscy mamy swoje gusta i upodobania. Tak i według mnie - niektóre filmy nie powinny się tu znaleźć, a niektórych zwyczajnie zabrakło... Co jednak nie zmienia faktu, że warto w taki leksykon zainwestować, chociażby po to, by móc się nim pochwalić wśród znajomych ;)

"1001 filmów, które musisz zobaczyć" to monumentalne dzieło pełne świetnych gatunków, kierunków, nurtów i wybitnych osobowości. Niestety, trzeba jednak przymknąć oko na jakość znaczącej ilości tekstów - w których aż roi się od...

Degamisz | 2014-04-15

Dla mnie - zapalonego kinomana i miłośnika filmu - jest do ważna pozycja. Zdaję sobie sprawę że opisy filmów czasem pozostawiają wiele do życzenia, ale tego typu leksykon to bardzo przydatna rzecz, o czym każdy prawdziwy miłośnik kina szybko się przekona

eR_ | 2016-06-23
Na półkach: Współpraca, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Seria "1001..." obejmuje takie zagadnienia jak "1001 książek, które musisz przeczytać", "1001 miejsc, które musisz odwiedzić" i wiele innych.

Kolejna propozycja, to zaktualizowana do roku 2015 książka"1001 filmów, które musisz zobaczyć".
Na prawie tysiącu stron, mamy tu wybór filmów, od czasów narodzin kinematografii, do czasów nam współczesnym.

Poczynając od filmu "Napad na dyliżans", poprzez"Obywatela Kane'a", do "Incepcji" i o wiele więcej, każdy znajdzie tu coś dla siebie.Oczywiście, jak sami autorzy zastrzegają, nie każdy musi się zgadzać z ich wyborem, ale każdy powinien przynajmniej zobaczyć, co go ominęło, w jakże olbrzymim wyborze"ruchomych obrazków".
W tym wydaniu, znalazło się także miejsce na filmy polskie, "Człowiek z żelaza", czy niedawna triumfatorka Oskarów "Ida".

Każdy z tych filmów zawiera krótkie streszczenie akcji, wymienia aktorów, którzy wzięli udział w produkcji, a także osoby, bez których film, nie byłby tym czym jest, tzn. operatorzy, muzycy, reżyser.Bo...

castagna | 2013-11-21

przeglądam na bieżąco i jest bardzo fajnie, uzupełniam swoje "oglądanie" dosyć sporadycznie, z tym leksykonem zdecydowanie lepiej mi idzie, piękne opisy i zdjęcia, no cudo! gorąco polecam

monweg | 2016-01-10

1001 filmów, które musisz zobaczyć to trochę taka książka gadżet dla maniaków. Nadaje się na prezent, jest ładnie wydana, możemy w niej znaleźć masę plakatów do filmów i ciekawych kadrów. Nie brakuje w niej także ciekawostek, dotyczących wielkich produkcji kinematograficznych. Już zeszłoroczne wydanie tej książki zostało poprawione i zaktualizowane, pojawiły się więc nowe pozycje, które trzeba zaliczyć przed śmiercią.

"Kanon sztuki filmowej. Jak każdy wybór może wydawać się dyskusyjny. Jednak znajdują się tutaj omówienia najważniejszych filmów, które powinien zobaczyć każdy. Jest to kolejne, zaktualizowane wydanie książki, która cieszy się ogromnym powodzeniem u czytelników już od wielu lat."

Nie uważam, że 1001 filmów, które musisz zobaczyć to pozycja obowiązkowa na waszych półkach, ale na pewno może stanowić niesamowitą gratkę dla każdego kinomaniaka. Ponad tysiąc filmów z okresu całej kinematografii. nie każdy będzie sądził, że te filmy są najlepsze, ale na pewno, że są warte...

Przemek Kasprzykowski | 2013-06-11

Świetny leksykon. Filmy są fachowo opisane i w większości ładnie zilustrowane, chociaż niestety zawierają czasami spore spojlery, których można by uniknąć. Przed zakupem na aukcji warto dowiedzieć się, które to wydanie, ponieważ starsze zostało przetłumaczone na język polski w niewybaczalny, fatalny sposób, w którym roi się od błędów (głównie rzeczowych!)

Co do doboru filmów nie miałem prawie żadnych obiekcji, co jest olbrzymim sukcesem, gdy z ponad 100-letniej historii kinematografii wybiera się zaledwie nieco ponad 1000 filmów (1001 + aktualizacje). Nie zabrakło kina sensacyjnego, rozrywkowego a nawet klasyków "exploitation movie".

Polecam każdemu miłośnikowi filmów, który chciałby nadrobić braki w klasyce kina i szuka najlepszego, ogólnotematycznego przewodnika.

Mylengrave | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Film

Super przewodnik po świecie filmów, ale nie wolno czytać opisu przed obejrzeniem, bo nieraz zdradza nam on całą fabułę, a co najmniej zakończenie. Niestety, w książce jest wiele błędów, zwłaszcza w tłumaczeniu tytułów, treść jest mocno nierówna. Czasem zdarzało się tak, że musiałam szukać znaczenia trudniejszych słów w słowniku. Warto mieć.

Wielkim minusem jest absolutnie cała masa literówek i zdań, które gramatycznie wołają o pomstę do nieba!

jasio88thc | 2013-03-17

Prawdziwa gratka dla fanów kina, doskonale zilustrowana i w miarę dokładnie przedstawiona encyklopedia filmów, w formie podręcznego ekwipunku. Mimo bardzo dużej ilości literówek i błędów w datach, dla mnie jedno z ważniejszych wydawnictw, które posiadam na półce.

Filmowe_Abecadło | 2013-01-17

Książka jest naprawdę pomocna, można wybrać naprawdę wiele ciekawych tytułów, chociaż przyznam, że niektóre filmy nie powinny się tam znaleźć. Niektóre recenzje zdradzają zakończenie produkcji, natomiast jeszcze inne są zbyt krótkie. Mimo to oceniam książkę bardzo wysoko, bo według mnie jest bardzo pomocna i powinna znaleźć się w biblioteczce każdego kinomana, czyli, np. w mojej :)