83-221-0256-9
surrealizm, malarstwo, wystawy, idee
sztuka
helensan

Książka jest ogólnym zarysem surrealizmu w sztuce, skupiając się głównie na malarstwie. W pozycji tej można znaleźć takie tematy jak: powstanie, idee i światopogląd grupy surrealistycznej, malarstwo i wystawy surrealistyczne oraz rozdziały traktujące o antymimetycznym nurcie sztuki surrealistycznej.

Łebski | 2017-06-05
Przeczytana: lipiec 2001

Jest to świetnie i zwięźle napisana książka, która opisuję historię powstania surrealizmu, idee, koncepcje i techniki stosowane przez czołowych, znanych i mniej znanych artystów związanych z surrealizmem. Zawarto również ciekawy i spory fragment o dadaizmie. Pomimo iż skupiono się głównie na malarstwie, sporo jest również ciekawych informacji o fotografii, poezji, czy performance.

GabrielL Kamiński | 2011-02-07
Przeczytana: 25 marca 1985

Popularnonaukowe opracowanie, rzetelnie przedstawia historię surrealizmu w kontekście działań pozamalarskich

Singring | 2012-10-25
Przeczytana: grudzień 2011

Napisana całkiem przejrzystym językiem, rzetelna. Malutka książka, więc można wziąć ze sobą i czytać, jak się ma chwilkę wolnego ;)

Icamna | 2013-10-22

super spostrzeżęnia o podświadomości,