Uprowadzenie

Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Cykl: Theodore Boone (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Abduction
Ag2S

Jego rodzice są prawnikami. Przyjaciele rodziców są prawnikami. Jego przyjaciele są prawnikami. Jego pies wabi się Sędzia, a on marzy, żeby zostać prawnikiem. Jego marzenie spełniło się szybciej niż to możliwe. W pierwszej części nowej serii Johna Grishama Theodore Boone. Młody prawnik Theo został wciągnięty w sam środek sensacyjnego procesu o zabójstwo. Tym razem dramatyczne wydarzenia...

Jego marzenie spełniło się szybciej niż to możliwe.

Tym razem dramatyczne wydarzenia rozgrywają się bliżej jego domu…

Przyjaciółka Theo, April, zostaje uprowadzona. Theo wie coś, co mogłoby pomóc policji, lecz nie może tego zdradzić.Postanawia sam odnaleźć April. Ale musi użyć całej swojej prawniczej wiedzy (i paru prawniczych sztuczek wujka Ike’a, czarnej owcy rodu Boone’ów), żeby odkryć zaskakującą prawdę... i nie złamać prawa.

Uprowadzenie to klasyczny thriller prawniczy Grishama wypełniony akcją, suspensem i napięciem, z klasycznym Grishamowskim bohaterem… tylko znacznie młodszym. Theo to przenikliwy i bezkompromisowy młody pasjonat, który szanuje prawo, walczy o sprawiedliwość i który – jak Mitch McDeere z Firmy – zostaje postawiony w sytuacji pozornie bez wyjścia.

Theo Boone zafascynował miliony fanów Johna Grishama w każdym wieku w 2010 roku.

Theodore Boone. Młody prawnik trafił na szczyt światowych list bestsellerów, a Theo stał się nowym bohaterem nowego pokolenia czytelników i nową ikoną literatury młodzieżowej.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Eli1605 | 2017-01-26
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Prosta intryga, mało zwrotów akcji. Przewidywalne zakończenie. Sa dużo lepsze książki Grishama.

mroźny_poranek | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Jak na powieść sensacyjną, książka kompletnie nie trzymała mnie w napięciu.
Przeczytałam ot tak "lajtowo".
Według mnie autor nie zbudował atmosfery napięcia.
Wszystko toczyło się spokojnym rytmem, aż do ostatniej strony.
Cóż, przeczytałam i odłożyłam na półkę.

"Młody prawnik" był dobry, choć nie najlepszy, ale mnie wciągnął. Co do drugiej części była nudna, bez napięcia.

Ika | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Porażka.. Książka ta niewiele ma wspólnego z kryminałem. Myślę, że autor napisał ją raczej z myślą o nieco starszych dzieciach - przywodzi na myśl przygodowe książki dla dzieci..

Nitager | 2018-02-08

Tę powieść autor zaadresował do starszych dzieci, mniej więcej rówieśników głównego bohatera. Stąd też akcja dzieje się w ich świecie i opisana jest z dbałością o młode umysły. Nie ma tu scen opisujących seks, okrucieństwo czy przemoc, ale też nie są potrzebne. Świetnie wykreowana atmosfera niepewności w wystarczającym stopniu wytwarza sporą dawkę napięcia.

Główny bohater, choć nie jest prawnikiem, bo ma zaledwie trzynaście lat, robi wszystko, aby stać się nim w przyszłości. Interesują go prawo, przepisy, procesy sądowe i marzy on o tym, że któregoś dnia sam poprowadzi prawdziwą rozprawę. Na razie ogranicza się do prostych porad kolegom i buszowaniu w sądzie, gdzie wszyscy go znają i uważają za kogoś w rodzaju syna palestry. Wyżywa się w na pół formalnych sprawach, dotyczących zwierząt. Tam nie trzeba mieć licencji prawnika, aby reprezentować kolegę, którego papuga trochę nabroiła.

I nagle jego poukładany świat doznaje wstrząsu, gdy w niewiadomych okolicznościach znika jego...

czytamcałyczas | 2013-11-30

Najpierw zwróciłem uwagę na autora, o Grisham pomyślałem to na pewno coś dobrego będzie.Przynajmniej do tej pory najlepszy pisarz wśród prawników i najlepszy prawnik wśród pisarzy mnie nie zawodził.
Ale do rzeczy,bohaterem książki jest Theodore Boone,dla kumpli Theo.To rezolutny,mądry 13 latek.
Chłopak pochodzi z prawniczej rodziny, mama i tata do zdolni przedstawiciele palestry.
Nawet pies Theo wabi się ...Sędzia ":-), nic dziwnego, że i znajomi młodego Boone obracają się wśród sędziów i innych prawników.
Fabuła tej powieści zaczyna się od naprawdę mocnego wejścia.
April Finnemore została uprowadzona,a że Theo był jej kumplem postawia odnaleźć dziewczynę.
Kiedy policja zatrzymuję podejrzanego o nazwisku Jack Leeper, sam Boone nabiera przekonań,że stało się coś złego bardzo złego.
Książkę czyta się szybko, co pomaga nie tylko szybka akcja, lecz i duże litery.I mimo,że Grisham ma w swym dorobku lepsze, bardziej ambitne powieści ta też jest dobra i warto po nią sięgnąć.By, przeżyć...

Kinia | 2012-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2012

Książka nie powala według mnie. Historia była nudna i nie było w niej kompletnie żadnych zaskakujących momentów. Nie wywołała ona u mnie większych emocji, co więcej nawet nie byłam zaciekawiona co stanie się na samym końcu. Momentami odczuwałam ogromne nużenie, ale starałam się dotrwać do ostatniej strony. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam. Nie oczekiwałam jakiegoś wielkiego dzieła literackiego, ale ta książka nie spełniła nawet moich najniższych oczekiwań.

Kurebayashi | 2013-09-11
Na półkach: Przeczytane, John Grisham

Minimalnie lepsze niż pierwsza książka o Theo, ale i to nie starczyło...

Scythe Stoirm | 2015-12-13
Przeczytana: 2014 rok

Pisałem już o tym, że każde środowisko tworzy swoją własną siatkę. W przypadku prawników jest to aż nagminne, tutaj władza przechodzi z ojca na syna i tak dalej. Bohater tej serii Grishama, Theodore Boone, doskonale zna ten zaklęty krąg, w końcu sam chce być jego częścią. (Miałem nadzieję, że będzie inaczej, ale cóż, nie można mieć wszystkiego).

Wyobraźcie sobie, że znika Wasza przyjaciółka, a Wasi rodzice nie pochwalają przypadkowych wypadów z podejrzanym wujkiem. Co robicie? Oczywiście to, czego się Wam zabrania - wyruszacie na poszukiwanie dziewczyny w towarzystwie szemranego wujka, mając nadzieję, że Wasi pomocnicy jakoś ukryją to przed rodzicami.

Wychodzę z założenia, że Grisham potrafi napisać niemal wszystko. I w rzeczywistości tak jest. Biorąc do ręki przygody "Młodego prawnika" miejmy na uwadze, że fabuła toczy się swoim tempem. Jest nutka niepewności, ale nie musimy się niczego bać. W rzeczywistości podróżujemy z młodym bohaterem i sami stajemy się młodsi, przypominamy...

Judyta | 2013-07-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Najsłabsza z książek Grishama jaką miałam okazję czytać. Nie zainteresowało mnie kompletnie nic. Fabuły brak, od początku było wiadomo jak się to skończy. Kolejny minus to brak wyjaśnień pewnych wątków. Przez całą książkę przewija się wujek Theo, który nie pracuje z jego rodzicami, a autor nie kłopotał się udzielić czytelnikom odpowiedzi co takiego złego zrobił wujek.
Według mnie nawet młodzieży szkolnej ta książka nie zainteresuje. Jak ktoś pierwszy raz trafił na Grishama poprzez tą książkę może się łatwo zniechęcić i nie sięgnąć po inne, znacznie lepsze pozycje.