Wiara i wina. Do i od komunizmu

Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza
Spurs

Jest to autobiograficzna książka znanego i cenionego opozycjonisty, polityka i publicysty Jacka Kuronia. Traktuje ona o życiu tego nietuzinkowego człowieka, m.in. o jego pobycie w wojsku oraz w więzieniu. Autor przytacza wiele anegdot i opowieści, a także dokonuje analizy psychologicznej otaczającej go rzeczywistości.

źródło opisu: http://audioteka.pl/wiara-i-wina-do-i-od-komunizmu,produkt.html

źródło okładki: zdjęcie własne

kawon1960 | 2014-01-18
Przeczytana: 15 listopada 2013

Nie ma Cię już Jacku z nami - przeszedłeś do gabinetu cieni. Dobrze że pozostawiłeś po sobie pamiętniki. Książka dedykowana dla czytelników w wieku 50+ - czyli osób które żyły w czasach gdy trwała walka z komunizmem. Młodszy czytelnik musiałby szczegółowo zgłębić historię aby zrozumieć co działo się tych latach. Gmatwanina nazwisk osób , które w wspominasz w pamiętnikach sprawia iż czasami czytelnik gubi wątek. Jesteś jednak Jacku usprawiedliwiony - bowiem nie urodziłeś się pisarzem - urodziłeś się opozycjonistą i człowiekiem walczącym o demokrację. Po przeczytaniu książki jestem pełen podziwu iż wytrwałeś na drodze, która zaprowadziła nasz kraj do wolności.

Katarzyna | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Wielbicielom Jacka nie trzeba tej książki polecać. Autor świetnie opisuje niejednoznaczność tamtych czasów, że nic nie było czarne lub białe tylko szare. Najbardziej podobał mi się opis przemiany człowieka głęboko wierzącego w komunizm w gorącego przeciwnika tego systemu. Dlatego książkę powinni przeczytać wszyscy przeciwnicy Jacka.

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Ponieważ Kuroń to dla mnie dość odległa ideologicznie postać więc i ocena książki nie jest przesadnie wysoka, choć przyznam, że czytałem ją z zainteresowaniem.

gr8sk8 | 2015-02-21
Przeczytana: styczeń 2015

Kuroń ma ciekawy styl, jego wspomnienia czyta się dość lekko, jednak muszę przyznać, że dobrze by było interesować się opisywanym przez niego okresem.
Przez kartki jego historii przewija się dużo nazwisk i organizacji, które warto skojarzyć nawet i z czasami współczesnymi. Sięgnę po "Gwiezdny czas" czyli kontynuację jego pamiętnika nie mniej jednak muszę być "w humorze".

MichuAgu | 2016-11-30
Anna | 2016-11-04