Opozycja. Pisma polityczne 1969-1989

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
978-83-61006-52-7
polityka, opozycja, Kuroń
MsSurrealist

Od początku lat 70. do wyborów w czerwcu 1989 roku Polska zmieniła się nie do poznania. Zmieniały się też polityczne strategie Kuronia, wyznaczane przez niego linie podziału i zawierane sojusze. Niezmienne pozostawały za to wartości i ideały: pracy środowiskowej, samoorganizacji, działania poza systemem i przeciw niemu. Wybór najważniejszych tekstów Jacka Kuronia z całego okresu jego jawnej...

Wybór najważniejszych tekstów Jacka Kuronia z całego okresu jego jawnej działalności antysystemowej. Między etyką a polityką, organizacją małych grup a masową walką związkową, powstańczym radykalizmem a trzeźwą Realpolitik – poglądy Jacka Kuronia ewoluowały wraz z jego rozumieniem Polski i polityki, inspirując myślenie całej opozycji.

Zebrane w tym tomie teksty to świadectwo epoki i świadectwo oporu. Szkoła politycznego myślenia, w której wierność wartościom i skuteczność nie są ze sobą sprzeczne.

Katarzyna | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Ten tom ukazuje opozycyjny okres Jacka Kuronia. Możemy się przyjrzeć działaniom w tamtym okresie wielu ciekawych ludzi związanych z opozycją. Wciągająca lektura.

Rafał | 2015-08-01
Jagoda0911 | 2017-10-20