Zapytaj jeża i inne historie

Okładka książki Zapytaj jeża i inne historie
Tomasz Słomczyński Wydawnictwo: Area literatura piękna
184 str. 3 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Area
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
184
Czas czytania
3 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788392849421
Tagi:
literatura polska reportaż
Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Polaków portret własny



2020 52 51

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
29 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
501
382

Na półkach:

Zbiór bardzo interesujących reportaży, skłaniających do myślenia. Audiatur et altera pars: niechaj druga strona też zostanie wysłuchana - motto przed jednym z reportaży w zasadzie dobrze oddaje zamysł całego zbioru. Autor daje głos tym, którzy często są pomijani, pozwala się wypowiedzieć wszystkim stronom, a przy tym nie ocenia. Podaje fakty i pozostawia czytelnikowi możliwość opowiedzenia się, po której stronie stoi prawda. Ciekawe historie, czytelnik ma ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o bohaterach.

Zapytaj jeża - opowieść o chłopaku, który poznał drugą stronę medalu, interesował się grypserą i wkrótce miał się przekonać na własnej skórze jak wygląda więzienie.

Więzienna gra czy boska porada - kolejny reportaż o więziennictwie, tym razem poruszający kwestie samookaleczania.

Na widzenie makijaż - głos zabiera kobieta, która musi się odnaleźć w nowej sytuacji, jej konkubent zostaje skazany, ona uczy się co wolno a czego nie wolno robić podczas widzeń.

Prokuratorowi togę i kodeks - "Piotr Zaleski, właściciel sieci kantorów" i jego wersja historii zatrzymania i osadzenia w więzieniu.

Nie zabijaj - cztery podtytuły, wszystkie traktują o morderstwach: Zabójstwo w formie uprzywilejowanej - mąż zabił żonę, Dorotę, którą trudno nazwać przykładną, zdradzała, troje dzieci, każde z innym, alkohol był normą; Wsobek, Kosowem się nie chwalił - kolega zabija kolegę, powody nieznane; Czterdzieści tożsamości Bronka - bezsensowna śmierć młodego chłopaka, męża i ojca, powody znowu niejasne; Nie stwierdza się psychozy - kolejna bezsensowna śmierć i próba uniknięcia odpowiedzialności.

Ześwinieni. Thriller polityczny - w moim odczuciu najnudniejszy reportaż, być może dlatego, że zahacza o politykę, mafię paliwową, fałszywe pomówienia wobec jednej z posłanek SLD.

Z życia mrówek - szara rzeczywistość drobnych przemytników.

Ciężka robota - sytuacja studentów prawa Uniwersytetu Gdańskiego, ciekawa historia, zainteresuje na pewno studentów. Prawdopodobnie wielu ma problem ze zdaniem jakiegoś egzaminu, pytanie kiedy problemem jest nie niewiedza uczniów, a podejście profesora. Jeśli na ponad 200 osób zdaje garstka, to trudno uwierzyć, że wina leży wyłącznie po stronie studenta.

Tylko łosoś nie bierze - dwa możliwe rozwiązania - wina po stronie właściciela przetwórni ryb albo kradnące pracownice - kto ma rację?

Myśli pan, że ktoś zrozumie? - bardzo interesujące historie mężczyzn, którzy zrobili coś, o czym wiele się nie mówi - sterylizacja, aborcja, oddanie nasienia. Dwa pierwsze zawsze niemal są przedstawiane z punktu widzenia kobiet, tutaj głos zabierają mężczyźni. Daje do myślenia.

Nie płacić haraczu - historia Pawła, który wpłynął za Michałem i Arkiem do kanału, chciał nieść pomoc, ostatni akapit sugeruje, że są tacy, którzy jemu przypisują śmierć kolegów bo miał ich asekurować.

Na Baluba mówią:Żydzi - kolejna ciekawa historia, mężczyzny, który ożenił się z Afrykanką, a która porzuciła go po wyjeździe do Irlandii.

Łowcy piękna - mniej interesujący reportaż, taki trochę na doczepkę. Natalia Partyka w roli głównej.

Zbiór bardzo interesujących reportaży, skłaniających do myślenia. Audiatur et altera pars: niechaj druga strona też zostanie wysłuchana - motto przed jednym z reportaży w zasadzie dobrze oddaje zamysł całego zbioru. Autor daje głos tym, którzy często są pomijani, pozwala się wypowiedzieć wszystkim stronom, a przy tym nie ocenia. Podaje fakty i pozostawia czytelnikowi...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    53
  • Przeczytane
    34
  • Posiadam
    14
  • Reportaż
    4
  • 2012
    2
  • Trójka: Z najwyższej półki
    1
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe
    1
  • 1. Wydawnictwo Czarne / reportaże
    1
  • Fakty & Reportaże
    1
  • 2018
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zapytaj jeża i inne historie


Podobne książki

Przeczytaj także