Nie mów nikomu

Can you keep a secret?
83-7470-015-7
nastolatki, tajemnica, sekret
DafNe

I pomyśleć, że jeszcze rok temu nie było żadnej Zoe. To znaczy, gdzieś tam oczywiście była. Była Zoe i była Karen. Jedna nie wiedziała kompletnie nic o istnieniu drugiej... Teraz Karen przeniosła się z rodzicami do miasta, w którym mieszkała Zoe - do jej szkoły, do jej klasy. I choć jeszcze niedawno to Tracy była przyjaciółką na śmierć i życie dla Zoe, nagle wszystko się odwróciło. Teraz Karen...

Teraz Karen przeniosła się z rodzicami do miasta, w którym mieszkała Zoe - do jej szkoły, do jej klasy. I choć jeszcze niedawno to Tracy była przyjaciółką na śmierć i życie dla Zoe, nagle wszystko się odwróciło. Teraz Karen będzie wysłuchiwać największych tajemnic dziwnie zachowującej się koleżanki. I głowić się, czy te poważnie brzmiące rewelacje są prawdziwe. Karen bardzo by tego nie chciała...

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Crimelpoint | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Sam opis z tyłu nic mi nie powiedział, ale myślałam, że będzie to książka z zaskakującą tajemnicą, która jednocześnie porusza poważne tematy.

Zamiast tego otrzymałam bardzo króciutka powieść, która właśnie ze względu na liczbę stron bardzo pobieżnie porusza motyw główny. Na pewno jest to książka dość przewidywalna. Choć muszę przyznać, autorka umie zbudować napięcie. Jednak to co otrzymujemy na końcu jest po prostu nijakie i przewidywalne.

Sama fabuła choć porusza poważne tematy, to jednak nie skłania do refleksji, nie zmusza do myślenia. Możliwe, że gdyby powieść była dłuższa i autorka mogłaby bardziej zagłębić się w te tematy, to wtedy książka by mi się spodobała. Jednak teraz jest ona nudnawa i trochę nieudolnie napisana. Denerwowało mnie to, że autorka bez przerwy chciała zbudować napięcie, jednak po pewnym czasie nic szokującego tak naprawdę nie otrzymujemy.

julka | 2015-11-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 listopada 2015

Karen to dziewczynka,błąd-nastolatka:-),która zaprzyjaźniła się z nieprzyzwoitą Zoe.Książka to jedna wielka retrospekcja potrzebna do tego ,aby zrozumieć, dlaczego Karen martwi się o los małego, znalezionego pod przychodnią chłopca.Długo nęka Zoe,aby dowiedzieć się całej prawdy,aby pomóc sama musi zdrdzić swój sekret,niestety,do Zoe nie trafiły słowa ,,NIE MÓW NIKOMU'',dla pieniędzy zdradziła koleżankę.Jednak dzięki temu poznajemy dokładniejszą historię życia Michelle-Karen. Polecam,mimo iż kolejna Julie okazuje się człowiekiem z marginesu :-)

Liwia | 2010-04-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mówiąc to mi się podobała. Tylko dziwi mnie fakt, że Zoe była w ciąży i nikt tego nie zauważył, a to raczej nie możliwe ... I normalnie bez żadnych emocji urodziła to dziecko ?! Coś tu jest chyba nie tak ... Jednak, że w książkach wszystko jest możliwe, z tym faktem niższa jest moja opinia.

DafNe | 2010-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 22 marca 2010

Pierwsza połowa książki może irytować. Powodem tego jest sytuacja dość niejasna. Główni bohaterowie mają tajemnicę, ale nie zostaje ona wyjawiona, przez co czytelnik nie może się utożsamić z żadnym z bohaterów, nie jest w stanie zrozumieć, o czym jest dokładnie książka. Jednakże gdy się "przebrnie" na drugą połowę lektury, jest inaczej: poznajemy tajemnicę i obserwujemy jak dwie piętnastolatki próbują podjąć odpowiednią decyzję, zważywszy na konsekwencje.
Moim zdaniem książka ta jest idealna dla dziewczyn do lat 18 oraz dla początkujących czytelników, ktorzy nie są wybredni co do treści.

oneo2008 | 2014-02-07
Przeczytana: luty 2014

To właściwie opowiadanie, nie książka. Temat mimo, że oklepany, to jednak zawsze chętnie czytany, ale tutaj w sumie niczym nie urzeka. Trochę pikanterii dodaje tajemnica Karen, która wyjaśnia jej bardzo emocjonalne podejście do całej sprawy. Cała historia napisana zwięźle i na szybko, zaledwie 113 stron książeczki czyta sie błyskawicznie i nie pozwala na utożsamienie się z bohaterami, ani na głębsze zaangażowanie w lekturę.

elizjusz | 2012-11-25
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

O matko, co za nudna książka. Dobrze, że jest tak krótka, bo gdyby nie, to nie mam pojęcia, czy dotrwałabym do końca. Może i ma jakieś przesłanie oraz CHWIALMI czymś zainteresuje, ale trzeba tyle czekać, żeby cokolwiek się wyjaśniło! Akcja kompletnie nieciekawa. Żaden bohater nie zyskał mojej sympatii. Karen wydawała mi się bez przerwy czymś przestraszona, a o tej Zoe to już nie wspomnę. Cała fabuła kręci się chyba wokół jednego wątku.
A okładka? Litości...

Podsumowując: nie polecam. Do tej pory przeczytałam, włącznie z tą, tylko dwie książki o podobnej tematyce (niechciana ciąża i te sprawy). Mimo to jeśli ktoś lubi tego typu historie, to nie wątpię, że można znaleźć o wiele ciekawsze pozycje.

natka | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

bardzo mi się podobała. wciąga na maxa:) szybko się czyta, ogólnie fajna. dużo zagadek, tajemnic, które potem zostały wyjaśnione, trzyma w napięciu. jestem ciekawa czy Karen spotkała się z Sally:)

Other | 2013-01-04

hm Trudno jest mi opisać tą książkę ... książka opowiada o dziewczynie która zachodzi w ciążę i porzuca dziecko Jest to książka o odpowiedzialnośći i konsekwencjach swoich czynów

Katarzyna | 2012-01-31
Na półkach: Przeczytane, Opinie
Przeczytana: sierpień 2011

niczym specjalnym niestety mnie nie zaciekawiła , nie ciekawa fabuła , bardzo przewidywalna książka :).

Majorka | 2011-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2011

Sięgnęłam po tę książkę dlatego, bo stała na półce „Dla młodzieży” i dlatego, że jest względnie cienka. Potraktowałam ją jako lekką lekturę „na raz”, ale z każdą przeczytaną stroną otwierałam oczy coraz szerzej. I to bynajmniej przez to, że na okładce widnieje znak „nasze ważne sprawy”, choć tak naprawdę nie zauważyłam go od razu.
Poznałam młodą dziewczynę o imieniu Karen oraz osoby z jej najbliższego otoczenia: rodziców, szkolne przyjaciółki. No i Zoe, jedna z tych dziewczyn, które w szkole uchodzą za najbardziej „niegrzeczne”, gdy w wieku piętnastu lat piją, palą papierosy i uprawiają seks. Jej najlepsza przyjaciółka Tracy wyjeżdża i Zoe zostaje całkiem sama. Nie na długo... Kiedy „sprzedaje” Karen najnowszą rewelację z jej życia, z pozoru nudna egzystencja tej drugiej zaczyna obracać się o sto osiemdziesiąt stopni. Wracają bolesne wspomnienia i żal do osoby, o której słyszała niemal codziennie w radio i telewizji, lub o której czytała w gazetach.
Pani Glover wciągnęła mnie w...