9788310120472

Gdy świat wydaje się kompletnie pozbawiony sensu, a codzienność karmi cię jedynie rozczarowaniami, kiedy nie umiesz znaleźć celu i tłumisz w sobie pragnienie szczęścia, być może w najczarniejszej godzinie odnajdziesz swoją ścieżkę. Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A...

Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A wszystko za sprawą pewnego snu.

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pokazuje trudne meandry dojrzewania do przyjaźni, poszukiwanie szczęścia oraz nie zawsze różową codzienność nastolatek.

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

• Wstyd
  • Twoim śladem
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Ojciec '44
  • Przekonaj mnie, że to ty
Koniec warty
Stephen King

7,06 (437 ocen i opinii)
Droga do domu
Yaa Gyasi

7,97 (67 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,45 (524 ocen i opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

7 (4 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
| 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, ***9

Na początku- zaskakuje.
Potem- zdumiewa.
Gdzieś pomiędzy- rozśmiesza.
Na końcu- uświadamiasz sobie, że jest fajna.

Trzy dziewczyny z Anina + jeszcze jedna...
Pierwsza- Zośka, kujonka, to ta brązowa z okładki.
Druga- Agata, mroczna, to ta czarna z okładki.
Trzecia- Klaudia, flirciara, to ta blondyna z okładki.
No i jeszcze jedna: Magda, tajemnicza dziewczyna w śpiączce.

Co je wszystkie łączy, albo połączy? Co się jeszcze wydarzy w książce? Kim jest Dawid, Marcin, nowy nauczyciel i Patryk? Który chłopak pasuje charakterem do której dziewczyny?
Masa pytań, na które poznacie odpowiedzi tylko po przeczytaniu „13. Poprzecznej”!!!

_bez_endu_ | 2015-02-02
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Ogólnie to wypożyczyłam te książkę od cioci... Wolno się czytało, ale treść nie najgorsza. Mało tego- z przyjemnością czytałam!
Najlepsza była Agata, która miała wszystkich w głębokim poważaniu.
Zosia była za dziecinna i to, że nie miała własnego zdania było mocno wkurzające!
Klaudia to masakra! Jak można być tak puszczalską i nieodpowiedzialną!
Nie wiem czy innym tez się spodoba, ale ja polecam

książek: 2017
wiejskifilozof | 2014-12-20

Moje po latach kolejne i bardzo udane spotkanie z twórczością autorki.
Tym razem to świat nastolatek.Może i to tylko fikcja literacka,ale jak najbardziej prawdziwa.
Przecież te dziewczyny i ci chłopcy,to kalka naszego społeczeństwa.
Są oni tacy,jak w realnym świecie.Czyli różni :-).
Choćby Zosia pobożna katoliczka,albo Franek-normalny,lub głupia Klaudia.
Ogólna lekka,ale i bardzo mądra książka.
I ta książka powinna być lekturą w szkole.Bo czyta się wybornie.

Karolina | 2013-09-18

Dla mnie książka jest arcydziełem! Świetna historia. Trzy różne dziewczyny, trzy różne światy, nie lubią się wzajemnie jednak to się stopniowo zmienia, po wycieczce szkolnej... Dziewczyny sa zobowiazane czytać nieznajomej w śpiączce, nie są zachwyone, ale to też się zmienia. Ostatecznie dziewczyna sie wybudzi, a trzy światy się zderzą...

Super książka!
Bardzo życiowa! Dziewczyny z życia wzięte. Nie są idealne, mają swoje za uszami. Jedna typowa kujonka, druga to czarny charakter, a trzecia imprezowiczka i dziewczyna lekkich obyczajów. Porusza problemy nastolatek. Nie ukazuje ona dziewczyn, które są idealne, lecz dziewczyny, które mają pod górkę i na końcu się zaprzyjaźniają.
Jedna z moich ulubionych książek!
Jak najbardziej polecam!

kamyk576 | 2014-01-29

Jedna z ulubionych książek! Jak najbardziej polecam! :-)

Przeczytana: 22 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest świetna. :) Na początku trochę mnie przerażała, jednakże potem mnie zaciekawiła. Opowiada o trzech koleżankach z klasy (potem przyjaciółkach), które mają bardzo różne przeżycia. Klaudię zostawia chłopak dla innej dziewczyny. Zosię zaniedbują rodzice, ciągle są pochłonięci pracą, bo są lekarzami. Agata pokochała swojego przyrodniego brata Maćka. Wszystkie 3 pomagają Magdzie, dziewczynie, która zapadła w śpiączkę, wyzdrowieć. W książce jest mnóstwo wydarzeń, bardzo interesujących. To dzieło jest bardzo pouczające i pokazuje całą prawdę o dzisiejszej młodzieży. W utworze jest wiele dramatycznych przeżyć, ale również i dużo szczęśliwych. Są w niej wzloty i upadki. Polecam! :3

Jolantino | 2011-02-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: styczeń 2011

Ciekawa książka, pokazująca prawdziwe oblicze nastolatków, podpowiadająca jak można sobie poradzić z ich problemami i z nimi samymi. Niewiarygodne, ile w życiu może zmienić kilka słuchających cię osób i pokazanie, że życie to też przyjemność... ale jest takie wspaniałe tylko dzięki uczuciom, którymi możemy kogoś darzyć...

witcherrie | 2014-03-01

Czytałam ją z zapartym tchem i gdy przewróciłam ostatnią stronę byłam odrobinkę zawiedziona, że już muszę ją odłożyć. Kto by pomyślał, że tak trzy różne dziewczyny, różne światy, rózne marzenia, różne plany na przyszłość może połączyć jedna jedyna dziewczyna. Uwielbiam tę książkę :)

Magda | 2015-03-15
Przeczytana: marzec 2015

Znakomita pozycja ukazująca różnorodne problemy współczesnych nastolatek: brak akceptacji w grupie, przerośnięte ambicje rodziców, pogoń dorosłych za pieniędzmi i związany z tym brak zainteresowania dzieckiem, a także sponsoring. Trzy główne bohaterki chodzą do jednej klasy, ale nie znają się i nie lubią. Zbliża je wyjazd klasowy i opieka nad chorą rówieśnicą. Książka pięknie pokazuje siłę przyjaźni.