Okładka książki 13. Poprzeczna

9788310120472
typ
papier
Książkowo
6,74 (595 ocen i 84 opinie)

Opis książki

Gdy świat wydaje się kompletnie pozbawiony sensu, a codzienność karmi cię jedynie rozczarowaniami, kiedy nie umiesz znaleźć celu i tłumisz w sobie pragnienie szczęścia, być może w najczarniejszej godzinie odnajdziesz swoją ścieżkę. Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A...

Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A wszystko za sprawą pewnego snu.

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pokazuje trudne meandry dojrzewania do przyjaźni, poszukiwanie szczęścia oraz nie zawsze różową codzienność nastolatek.

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Tajemnica | 2013-09-18

Dla mnie książka jest arcydziełem! Świetna historia. Trzy różne dziewczyny, trzy różne światy, nie lubią się wzajemnie jednak to się stopniowo zmienia, po wycieczce szkolnej... Dziewczyny sa zobowiazane czytać nieznajomej w śpiączce, nie są zachwyone, ale to też się zmienia. Ostatecznie dziewczyna sie wybudzi, a trzy światy się zderzą...

My_books | 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, ***9

Na początku- zaskakuje.
Potem- zdumiewa.
Gdzieś pomiędzy- rozśmiesza.
Na końcu- uświadamiasz sobie, że jest fajna.

Trzy dziewczyny z Anina + jeszcze jedna...
Pierwsza- Zośka, kujonka, to ta brązowa z okładki.
Druga- Agata, mroczna, to ta czarna z okładki.
Trzecia- Klaudia, flirciara, to ta blondyna z okładki.
No i jeszcze jedna: Magda, tajemnicza dziewczyna w śpiączce.

Co je wszystkie łączy, albo połączy? Co się jeszcze wydarzy w książce? Kim jest Dawid, Marcin, nowy nauczyciel i Patryk? Który chłopak pasuje charakterem do której dziewczyny?
Masa pytań, na które poznacie odpowiedzi tylko po przeczytaniu „13. Poprzecznej”!!!

detektywmonk | 2014-12-20

Moje po latach kolejne i bardzo udane spotkanie z twórczością autorki.
Tym razem to świat nastolatek.Może i to tylko fikcja literacka,ale jak najbardziej prawdziwa.
Przecież te dziewczyny i ci chłopcy,to kalka naszego społeczeństwa.
Są oni tacy,jak w realnym świecie.Czyli różni :-).
Choćby Zosia pobożna katoliczka,albo Franek-normalny,lub głupia Klaudia.
Ogólna lekka,ale i bardzo mądra książka.
I ta książka powinna być lekturą w szkole.Bo czyta się wybornie.

Super książka!
Bardzo życiowa! Dziewczyny z życia wzięte. Nie są idealne, mają swoje za uszami. Jedna typowa kujonka, druga to czarny charakter, a trzecia imprezowiczka i dziewczyna lekkich obyczajów. Porusza problemy nastolatek. Nie ukazuje ona dziewczyn, które są idealne, lecz dziewczyny, które mają pod górkę i na końcu się zaprzyjaźniają.
Jedna z moich ulubionych książek!
Jak najbardziej polecam!

Romansomaniak | 2011-02-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: styczeń 2011

Ciekawa książka, pokazująca prawdziwe oblicze nastolatków, podpowiadająca jak można sobie poradzić z ich problemami i z nimi samymi. Niewiarygodne, ile w życiu może zmienić kilka słuchających cię osób i pokazanie, że życie to też przyjemność... ale jest takie wspaniałe tylko dzięki uczuciom, którymi możemy kogoś darzyć...

kamyk576 | 2014-01-29

Jedna z ulubionych książek! Jak najbardziej polecam! :-)

Chmurka | 2012-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymiana
Przeczytana: 07 lipca 2012

"13 poprzeczna" to książka opowiadająca o trzech nastolatkach, które pewnego dnia połączył los. Zosia to przewodnicząca klasy i zarazem kujonica, która na każdą lekcję jest przygotowana. Właśnie przez jej ambicje oraz dobre stopnie nie ma przyjaciół. Rodzice lekarze oczekują od niej wzorowego zachowania oraz w przyszłości podjęcia się ich rodzinnego zawodu. Nieśmiała i mało odważna Zosia boi się powiedzieć rodzicom prawdy i robi wszystko to co jej każą. Drugą bohaterką jest Agata, która czuje się niezwykle pokrzywdzona przez los. W wypadku zginął jej ojciec. Matka obiecała jej, że nigdy nie zamieni go na kogoś innego. Los chciał inaczej i po dłuższym czasie mama Agaty znalazła drugiego mężczyznę swojego życia. Bogaty Gibon jest dla niej nie do zniesienia, tak samo jak ich syn, a jej brat Maciek. Dziewczyna nienawidzi matki za to, że wymieniła ojca na lepszy model. Swój ból stara się chować pod grubą warstwą czarnego ubioru i agresją wobec rówieśników. Natomiast życie Klaudii...

tudas87 | 2014-03-01

Czytałam ją z zapartym tchem i gdy przewróciłam ostatnią stronę byłam odrobinkę zawiedziona, że już muszę ją odłożyć. Kto by pomyślał, że tak trzy różne dziewczyny, różne światy, rózne marzenia, różne plany na przyszłość może połączyć jedna jedyna dziewczyna. Uwielbiam tę książkę :)

Inka | 2011-08-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Czytając tą książkę zastanawiałam się skąd Małgorzata Gutowska-Adamczyk tak dobrze zna świat młodzieży i bez przeszkód potrafi się po nim poruszać. Dopiero mając wgląd w jej życiorys, który odczytałam na słynnek wikipedii, zrozumiałam, że przecież ta kobieta, która jest równocześnie pisarką, ma dwoje dzieci, męża i pewnie ogromną rodzinę, a na dodatek uczyła - przez jakiś czas - w szkole. Cóż więc dziwnego w tym, że autorka "13. poprzecznej" tak dobrze zna współczesną młodzież.

Jak wiadomo często popadamy w kłopoty, których wolelibyśmy uniknąć. A gdy jesteś skołowanym nastolatkiem, pełnym kompleksów i spraw na głowie, zdarza ci się to dosyć często. Chcesz zacząć od nowa, ale nie zawsze wychodzi... Po prostu nie możesz cofnąć tego, co zrobiłeś. Czas także biegnie do przodu. Nigdy nie zwalnia. Nigdy się nie cofa.

"13. poprzeczna" to mądra opowieść o nastolatkach i skierowana w szczególności do nich. W książce poruszane są codzienne sprawy i problemy, z którymi także i my się...

eMeLka | 2014-04-19
Przeczytana: 27 listopada 2013

Świetna książka o prawdziwym życiu nastolatek. Każda z tych trzech dziewczyn jest inna, a jednak coś je w końcu połączy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku