Tatuaż z motylem

Wydawnictwo: Albatros

Chris Marshall ma siedemnaście lat i ambitne plany na przyszłość. Kiedy po raz pierwszy, na balu w Oksfordzie, widzi Jenny, ubraną w białą suknię, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Piękna i tajemnicza, prześladuje go we snach. Przeznaczenie sprawi, że ich romans potoczy się drogą naznaczoną niebezpieczeństwem. Szef Chrisa to człowiek o podejrzanej przeszłości. A jego bezwzględni wrogowie bez wahania wykorzystaj tę dwójkę niewinnych nastolatków, by się na nim okrutnie zemścić....

jamczyk | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Młodzieżowa książka sensacyjna, z pierwszym zauroczeniem, pogmatwanymi losami bohaterów i niespodziewanym zakończeniem.

JaneS | 2013-08-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Książka rewelacyjna. Mieszanka romansu z kryminałem... lubię to. Lubię różne gatunki zawarte w jednej książce. Podziwiam Jenny - dziewczynę, która zawalczyła o lepsze życie. Wiele przeżyła, a mimo to nie poddała się.

Wow! - myślę, że to dobre określenie wyrażające moje odczucia po przeczytaniu tej książki. Z początku byłam do niej sceptyczna. Przeczytałam na jej temat sporo krytykujących opinii i tak troszeczkę się zraziłam do niej. Lecz gdy wzięłam ją do rąk, zachwycała mnie już od pierwszego rozdziału, pierwszej części. Cudownie mi się ją czytało. Byłam zachwycona postacią Jenny - dziewczyny, która w wieku 16lat uciekła z domu, od złych doświadczeń, wspomnień. Zaimponowała mi swoją odwagą, siłą i tą nutką tajemnicy, którą w sobie nosiła. Natomiast Chris, siedemnastoletni chłopak, który zakochał się w Jenny był usposobieniem chłopaka, który mnie się osobiście podoba. Akcja sama w sobie jest prosta do zrozumienia. Język przejrzysty i łatwo się czytało. Czasami nie warto wierzyć w to co piszą inni czytelnicy, ponieważ wszyscy bardzo się różnimy i podobają nam się różne książki, dlatego ja na pewno jeszcze nie raz sięgnę po tę książkę w niedalekiej przyszłości.
Szczerze polecam!

talka | 2012-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 maja 2012

Główną zaletą tej książki jest to że a mało stron i można ją potraktować jak dłuższe opowiadanie;) Jakoś nieporwana mnie ta opowieść... mimo wszystko jeśli znów znajdę książkę Philipa Pullmana pewni znów wypożyczę:)

Agata | 2011-02-18

Polecam ją, ponieważ to nie jest kolejna głupiutka książka dla nastolatek. Piękna opowieść ze wstrząsającym zakończeniem

Katarzyna | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015

Fajna, intensywna jak to u Pullmana. Literatura środka dla młodzieży. Daję maks gwiazdek bo w swojej klasie (dla młodzieży) te powieści Pullmana to arcydzieła;)
Pierwsza miłość siedemnastolatka i dywagacje o zdradzie i poczuciu odpowiedzialności, które niewłaściwie rozpoznane stają się przyczyną tragedii. Rzecz napisana z dobrym tempem i chyba te powieści są także dla dorosłych, przy okazji.

Eila | 2014-06-29
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Ciekawa, choć smutna książka o zakochanych nastolatkach, którym nie było dane być razem. Chris od razu zakochujr się w Jenny, dziewczynie, której pomógł nad jeziorem. Od tego dnia nie może przestać o niej myśleć i stara się ją znaleźć w mieście.
Chris pracuje dla Barryego- mężczyzny o podejrzanej przeszłości. Okazuje się, że szefa ściga brat ludzi, którzy zostali złapani przez niego.
Wstrząsające zakończenie.

Nelka | 2011-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2011

Uwielbiam książki, które nie kończą się zgodnie z moimi przewidywaniami. Dlatego właśnie tą przeczytałam w ciągu jednego dnia. Jej koniec jest zaskakujący i wzruszający.

Kiedy Chris poznaje Jenny, nie idzie się domyśleć, że ich historia będzie miała tak drastyczny skutek. Nawet oni sami nie są świadomi niebezpieczeństwa, które im grozi przez szefa Chrisa.

Marcin | 2010-08-27

Czytałem dawno temu jako jeszcze prawdziwy nastolatek i pamiętam że ta krótka powieść mną wstrząsnęła... z historii o młodzieńczym zauroczeniu pod koniec robi się krwawa rzeźnia, ale nie taka bezmyślna tylko smutna i bolesna... bez happy endu :(

alessandrea | 2011-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2011

Książka - rewelacja. Na samym końcu popłakałam się.