Wyszła z domu...

Okładka książki Wyszła z domu... Rosie Rushton
Okładka książki Wyszła z domu...
Rosie Rushton Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Nasze Ważne Sprawy literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasze Ważne Sprawy
C&T Crime & Thriller
2006-01-01
2006-01-01

Biorąc ją z półki w bibliotece nie spodziewałam się takiej historii. Znalazłam tę książkę przypadkowo, spodobał mi się opis, więc decyzja o wypożyczeniu wyszła sama z siebie.
Nie żałuję.
Historia opisana w tej książce poruszyła jakąś cząstkę mnie. Nie mogłam się oderwać, a gdy już musiałam, to myślałam o powieści dość dużo. Oczywiście domyśliłam się zakończenia - bo jakżeby inaczej - ale i tak mnie to zdziwiło. W końcu taka historia mogłaby być - na pewno jest - prawdziwa. Jesli nie konkretnie ta opisana miała miejsce, to gdzieś w świecie działa - bądź dzieje - się tak samo. To jest przykre, ale jako jednostka nie mogę nic zrobić.
Polecam tę lekturę wszystkim, niezależnie od wieku i płci.

Nie żałuję.

Kiedy w Twoim życiu brakuje miłości, tej domowej, matczynej, zaczynasz szukać jej w innych niekoniecznie dobrych dla ciebie ludziach, bądź miejscach.
Katie jest właśnie w takiej sytuacji i oparcie znajduje w swym chłopaku. Ufa mu bezgranicznie i nie chce słyszeć o tym, że chłopak nie do końca musi, być taki za jakiego go uważa. Dla niej jest po prostu ideałem. Za namową Joego ucieka z domu i wyrusza w nieznane.
Historia z morałem, bo nie wszystko zawsze jest takim jakim się wydaje. Tak jak jabłko idealne na wierzchu może być robaczywe. Uważam, że książka skłania do refleksji i jest idealną lekturą dla młodzieży, która nie widzi ile zła ją otacza.

W tej książce nie podoba mi się wszystko, począwszy od okładki.
Po prostu - przedstawione skrajności, mocna przesada. Ciąg zdarzeń niesmacznie nieprawdopodobny.
Lubię książki przygodowo-detektywistyczne, ale ta... jestem na nie.

W tej książce nie podoba mi się wszystko, począwszy od okładki.
Lubię książki przygodowo-detektywistyczne, ale ta... jestem na nie.

Praktycznie wciśnięta w rękę przez przyjaciółkę, całkiem dobra. Nie lubię krótkich książek, bo zanim się w nie wczujesz, od razu się kończą. Nie powiem, że żałuję przeczytania jej. Jednak nie wniosła do mojego życia niczego nadzwyczajnego. I kiedy nawet wciągnęła mnie w pewnym momencie akcja to popsuła ten efekt końcówka, którą się zawiodłam. Czuję się jakby ta książka nie była skończona (choć oczywiście wiem, że jest).

Książka,bardzo zaskakuje ciągiem wydarzeń,a zarazem dobrze się ją czyta.
Jednak moja słaba ocena,wynika z tego iż jest ukazany stereotyp nastolatki,a w konkrecie to o czym myśli i tym podobne.
Schemat bohaterów jest ściągnięty trochę z tanich programów/seriali telewizyjnych.

Książka,bardzo zaskakuje ciągiem wydarzeń,a zarazem dobrze się ją czyta.

Mi się ta książka bardzo podobała. Z początku była trochę nudna, ale potem rozkręciła się tak, ze nie sposób było się od niej oderwać. Nie wiem dlaczego, ale najlepiej czytało mi się opisy Grace ;D

Książka bardzo ciekawa. Szybko się ją czyta. Główną bohaterkę polubiłam już na samym początku książki. Sytuacje które są opisane w "Wyszła z domu..." są bardzo realistyczne. Polecam.

Mnóstwo zagadek, przygód, ciekawostek.. Książka bardzo ciekawa, polecam ją każdemu! Czyta się ją jednym tchem!

Ku przestrodze..
Polecam nastolatkom.

Ku przestrodze..
Polecam nastolatkom.

Fajna książka, zaskakująca, choć rozkręcająca się powoli.

Fajna książka, zaskakująca, choć rozkręcająca się powoli.

• Dzieciństwo

Rosie Rushton Wyszła z domu... Zobacz więcej