Anthony Hopkins. Biografia

Wydawnictwo: M
Anthony Hopkins. The Biography
Biografia, Anthony Hopkins

Po kilkudziesięciu latach swojej aktorskiej kariery zdążył już niemal pogodzić się z myślą, że przypadła mu rola - wedle jego własnych słów - "ogólnie szanowanego aktora, który przez resztę życia będzie obijał się po West Endzie i wykonywał ogólnie szanowaną pracę dla BBC". No, może jeszcze jakiś film od czasu do czasu. Aż nagle wszystko się zmieniło: - Miał 55 lat, gdy za swoją pierwszą próbę...

Aż nagle wszystko się zmieniło:
- Miał 55 lat, gdy za swoją pierwszą próbę sił w hollywoodzkiej produkcji zdobył pierwszego Oskara, a rok później odebrał tytuł szlachecki z rąk królowej Elżbiety II.
- W dwóch niezależnych ankietach przeprowadzonych na początku nowego tysiąclecia po obu stronach Atlantyku zwyciężył w kategorii "najczarniejszy charakter ekranu".
- Przyznano mu siódme miejsce na liści Stu Największych Gwiazd Filmu (był pierwszym spośród Brytyjczyków, wyprzedzając Seana Connery'ego oraz Ewana McGregora).
Obecnie sir Anthony Hopkins to jeden z najwspanialszych aktorów świata. Może poszczycić się nie tylko obywatelstwem amerykańskim, domem w Malibu i trzecią żoną, ale także faktem, że jego kariera zawodowa oraz życie prywatne nabrały całkowicie nowej jakości. Ta książka, oparta w wielkiej mierze na wielogodzinnych rozmowach z wielkim aktorem, ukazuje jak do tego doszło, jak wyglądało kiedyś i jak wygląda obecnie jego życie.

źródło opisu: Wydawnictwo M, Kraków 2006

źródło okładki: google