Profesjonalny zwierzołak

Профессиональный оборотень
978-83-7574-118-6
Bielanin, Zwierzołak
zbr

Bo na tabuny bestii, wampirów i upiorów potrzeba fachowców. Ona to rekin-ludojad w oceanie męskiego szowinizmu. Z aparycją rozpalającą nawet zombiaki i wdziękiem, od którego iskrzą cyborgi. Tylko, że po kolokwium z kulturoznawstwa dziabnął ją wilkołak i się popaprało. Na szczęście jest On - superheros, który działa na niewiasty z siłą bomby atomowej. Niestety beznadziejnie zakompleksiony z...

Bo na tabuny bestii, wampirów i upiorów potrzeba fachowców.

Ona to rekin-ludojad w oceanie męskiego szowinizmu. Z aparycją rozpalającą nawet zombiaki i wdziękiem, od którego iskrzą cyborgi. Tylko, że po kolokwium z kulturoznawstwa dziabnął ją wilkołak i się popaprało. Na szczęście jest On - superheros, który działa na niewiasty z siłą bomby atomowej. Niestety beznadziejnie zakompleksiony z powodu imienia i mało komunikatywny - rozprawiać z nim o miłości to jak całować się z parowozem. Zatem cała nadzieja w Agencie 013, kocie ze słabością do intelektualnej dominacji, który chodzenie w butach uważa za pretensjonalne.
Możesz spodziewać się wszystkiego. Krwiożerczy rabin, niema gejsza, eskimos-spacerowicz - grunt to profesjonalny kamuflaż.

Ta historia nie wywoła mrówek na plecach - one też zemdlały z wrażenia.

Ettelea | 2010-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2010

Niesamowicie ciekawa historia studentki zarażonej wirusem przez potwora, który miał czelność ją zaatakować. Aby zahamować proces mutacji dołącza do zespołu dwóch agentów zajmujących się unicestwianiem różnego typu ciemnych stworów, z których pobiera krew aby wytworzyć potrzebną surowicę. W tym celu trzej nieustraszeni bohaterowie przemierzają odległe krainy i różne epoki. Jak dla mnie bomba!

Jednak wykonanie nie za bardzo do mnie trafiło . Po pierwsze humor - z początku dobry, później nieco męczący. Po drugie kreacja głównych bohaterów - dość płytkie. Każdy jest zapatrzonym w siebie narcyzem, uważającym się za pępek świata. I po trzecie, nie do końca rozumiem bezsensowne jak dla mnie wątki romantyczne. Po co to? Dla przedłużenia książki? Nonsens.

Reasumując. Plus za fabułę oraz oryginalność niektórych potworów występujących w opowiadaniach. Ogromny plus za hobbity z syndromem mordorskim :) [ubaw po pachy]. Oraz kilka maleńkich drażniących mnie szczegółów (wymienionych powyżej)...

Hub | 2010-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

Niedobra, napisana stylizowanym na luzacki, młodzieżowy język powiastka. Coś na kształt Harrego Pottera, tylko znacznie gorzej. W Rosji ponoć pokazały się trzy części tych historii. Kto to czyta? I po co?

Alina, studentka kulturoznawstwa, którą po oblanym kolokwium ugryzł wilkołak, przenosi się do tajemniczej Bazy i w pięciu rozdziałach walczy z pięcioma różnymi monstrami w pięciu częściach świata. Jej towarzysze, człowiek i kot, nieustannie od niej obrywają ręką, nogą, słowem i miną, absolutnie niewinnie. Sama narratorka jest niebosiężnie antypatyczna, nie sposób jej polubić, w kość daje się jej bezczelność, dyletanctwo i trzpiotowatość, niespodziewana u studentki. Z winy autorów nastroje skaczą w Alinie jak equalizer w "piosenkach" Scooter'a, przez co już po kilku (sic!) stronach orientujemy się, że bohaterka, nawet w świecie tak dziwnym, jak ten proponowany w powieści, jest kompletnie niewiarygodna.

Pojawia się, owszem, kilka bardziej interesujacych postaci drugiego i...

Marcin Romanik | 2014-07-07

Już od pierwszych chwil książka mocno mnie wciągnęła, głównie za sprawą niejakiej Aliny Safiny, która podczas powrotu z uczelni zostaje zaatakowana przez wilkołaka.

Od tego zdarzenia Alina poznaje dwóch agentów: Aleksa i agenta 013, który jest niczym innym, jak tylko przerośniętym mówiącym kotem. Razem z nimi musi zacząć współpracę, by zdobyć antidotum przeciwko przemienieniu jej w potwora.

Cała książka okraszona jest dużą ilością humoru, głównie przez samą bohaterkę - Alinę. Jej myśli kręcą się wokół kwestii własnej wygody, bezpieczeństwa, Aleksa, swojej dumy i wyglądu. Komentarze, jakimi Alina opisuje wydarzenia, mogą śmieszyć w zestawieniu z tym, co tak naprawdę się dzieje, a co dla dziewczyny wydaje się niemożliwe do ogarnięcia.

Najbardziej zawiódł mnie sam koniec, gdyż spodziewałem się czegoś ciekawszego. Jednak koniec końców o książce myślę zdecydowanie pozytywnie :)

Hendoslaw | 2014-04-16
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Dawno się tak nie uśmiałem. Tą książkę można potraktować jako podręcznik dla facetów "Czego chcą kobiety i jak je zrozumieć". Wszystko przez główną bohaterkę Alinę, która przez całą książkę jest typową kobietą, niczym pies Baskervillów. Do tego dodajmy gadającego kota o stu, albo i więcej, imionach - Agent 013 i szef Alex, który zawsze zachowuje zimną krew i ma dość humorów Aliny. Książka dzieli się na pięć rozdziałów dość długich, gdzie w każdym dzieje się osobna historia ściśle powiązana z główną linią fabularną. Od książki nie da się od tak odczepić. Próbowałem. Musiałem skończyć dany rozdział (a czasem i iść dalej). Niektórych może książka razić, ale to chyba tylko tych co szukają tu akcji niczym u JCV. Narracja jest lekka i przyjemna. Przez co czyta się szybko. Idealna między ciężkimi pozycjami książkowymi.

Rosja. Studentka Alina wraca ze studiów i atakuje ją jakiś dziwny stwór. Jak to kobieta w panice próbuje się bronić. Używa do tego gazu, którym atakuje również swojego...

Ruda_iron | 2011-03-23
Przeczytana: 23 marca 2011

Wystarczyło zaledwie kilkanaście stron żeby stwierdzić, że książka mnie wciągnie. Rzeczywiście była dowcipna, ciekawa i zabawnie absurdalna. Oceniłabym ją jednak dużo wyżej gdyby nie infantylność i głupota głównej bohaterki, która niestety w książce jest narratorem. Irracjonalność zachowań i egoizm Aliny były momentami bardzo denerwujące. Jednak w książce są również bohaterowie, którzy uratowali jej ogólną ocenę, choćby i agent 013 alias Niezwyciężony Wojownik, Niszczyciel Potworów, Mroczny Fantom, Stalowy Pazur itd. Również i agent Aleks Orłow przypadł mi do gustu. Fabuła opowieści również jest wyjątkowo ciekawa. Kończąc czytanie żałowałam więc, że nie ma opisanej kolejnej akcji, na którą wybiorą się bohaterowie.

Dawiro | 2011-02-14
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2011

Alina Safina jedna z głównych bohaterów (była) studentka drugiego roku kulturoznawstwa. Po dziabnięciu przez zwierzołaka zostaje włączona do specgrupy profesjonalnych zwierzołaków. Zakochana w dowódcy oddziału, co okazuje w bardzo specyficzny sposób. Momentami jest bardzo irytująca i dziecinna.

Aleks Orłow – Profesjonalny zwierzołak. Obiekt westchnień Aliny jak również wielu innych przedstawicielek płci pięknej. Mało rozmowny, skupiony głownie na swych zadaniach. „Rozmawiać z nim o miłości to jak całować się z parowozem” jak mawia Alina.

Agent 013 – błękitny perski kot, profesor dwóch fakultetów, posiada liczne imiona takie jak: Stalowy Pazur Żelazny Nerw, Niezwyciężony Wojownik, Niszczyciel Potworów oraz wiele innych. Przez Alinę nazywany Kiciusiem, Mruczusiem. Agent bardzo lubi okazywać swoją wyższość intelektualną nad innymi zwłaszcza Aliną.

Alina w czasie drogi powrotnej z nieudanego egzaminu zostaje zaatakowana przez dziwnego tyranozauro podobnego stwora. Z opresji ratuje...

Orjanne | 2010-10-05
Przeczytana: wrzesień 2010

Powieść ta świetnie poprawiała mi humor swoją absurdalną akcją i dialogami. Styl narratorki - wystarczająco naturalny, wydarzenia - wyjątkowo niedorzeczne, bohaterowie - różnorodni i dobrze rozplanowani.
Nie zawiodłam się.

ryszpak | 2014-07-31
Przeczytana: 20 lipca 2011

Nie podeszło. Nie wiem właściwie dlaczego, pewnie zbyt wiele od tej książki oczekiwałem, czytając te wszystkie recenzje. Albo po prostu - nie mój typ literatury.

Miranda | 2010-07-09
Na półkach: Przeczytane, Moje!, 2010
Przeczytana: 09 lipca 2010

Wampiry, wilkołaki, demony, umarlaki… Niby wszystko to już było. Zatrzęsienie książek dla młodzieży w tejże tematyce potrafi zniechęcić do czytania czegokolwiek. A jednak, to wszystko podane w rosyjskim sosie smakuje zupełnie inaczej.
Książkę czytało się bardzo przyjemnie. Piorunem, bo i akcja jest żywa. Z uśmiechem na pysku, bo trudno było się nie śmiać z rozmów Aliny z Kotem. Profesjonalny zwierzołak to świetna lektura na dzień plażowania – na pewno uchroni was przed zaśnięciem (:

To tylko fragment recenzji, po całość zapraszam tutaj: http://kawazcynamonem.wordpress.com/2010/07/12/profesjonalny-zwierzolak/

Fenris | 2015-06-09

Książeczka na jeden dzień.
Sam przebiłem się przez nią w kilka godzin. Przyznam, że szczerze mnie wciągnęła. Nie jest to nic ambitnego, aczkolwiek kreacja pomysłu i same postacie bardzo umilają nam czas (Szczególnie w pociągu).
Jak na kilka opowiadań, uśmiałem się tak, jak śmieję się raz na kilkanaście różnych książek.
Ocieka czarnym humorem, a niekiedy razi wręcz zachowaniami postaci.
Kocur, żyd i marudna studentka na samym początku.. nadają ciekawego podejścia do kolejnych kart.
A z każdą kolejną jest więcej głupoty przemieszanej z chichotem i wnioskami w stylu - Profesjonalny wyciskacz rozbawienia.