Sobibór – zapomniane powstanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Zeszytów Muzealnych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego
Sobibór, powstanie, holocaust, historia
CompleteUnknown

Kolejna książka Thomasa Blatta - byłego więźnia hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze, który wbrew swej woli został wrzucony w świat zbrodni i własnym życiem doświadczył jego nieszczęsnej logiki. Jako jeden z nielicznych, cudem ocalałych opowiada światu całą historię Sobiboru. Książka łączy osobiste wspomnienia autora i fragmenty dziennika z oficjalnymi dokumentami. To historia będąca wyjątkowym przykładem zdolności człowieka do znoszenia cierpienia i zdolności do pokonywania go.

źródło opisu: http://www.muzeum.wlodawa.metronet.pl/m_wydawnictwa.htm

źródło okładki: http://www.muzeum.wlodawa.metronet.pl/m_wydawnictwa.htm