Naznaczona

2 013
1 761
1 386
Marked

Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch. Akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich nastolatków naznaczonych wampiryzmem, uczęszczających do specjalnej szkoły, pozwalającej im zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Pomimo początkowych...

Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/naznaczona-dom-nocy-1-b-iext4832625.jpg

Nyx | 2010-03-06

"Naznaczona" to powieść napisana przez matkę i córkę. Tym bardziej powinna trzymać poziom. Jednak wcale tego nie robi.

-Zoey, jak Boga kocham, Heath wcale się tak znowu nie uchlał po meczu. Nie bądź dla niego taka okrutna.
- Aha, no pewnie (...)
Gdybym umarła, przynajmniej ominąłby mnie sprawdzian z geometrii.

Takie rzeczy czytamy na pierwszej stronie, praktycznie na samym początku. Słowo daję, gdybym - zamiast kierować się pochlebnymi recenzjami, ładną okładką i dość intrygującym opisem z tyłu - przeczytała chociaż pierwszą stronę, odłożyłabym ją na miejsce i szukała kogoś, kto mi ją po prostu pożyczy. Bo ja za punkt honoru zdecydowałam się przeczytać wszystkie możliwe powieści o wampirach (niestety).

Książka po prostu od początku śmierdzi (że tak to ujmę) głupim, młodzieżowym językiem (którego to obecność jest tak wychwalana w podziękowaniach przez matkę Cast, sic(!) ). I chociaż sama do młodzieży w dalszym ciągu się zaliczam, to mnie to wcale nie bawi. Jak odkrywam na...

nadzieja1925 | 2015-04-12
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Hm... możecie nazywać mnie nowym Wróżbitą Maciejem! Po przeczytaniu okładki, zaznajomieniu się z imieniem Erik i sprzeczce matki z córką o to, która którą namówiła do napisania tego badziewia, jestem zbulwersowana, że zmarnowałam kilka godzin mojego życia, aby to przeczytać, gdyż tą samą fabułę przerabiałam już tak wiele razy. I Krisin – to definitywnie nie jest język nastolatków.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam treść, bo ta książka nie jest na moim poziomie (zapewne Twoim też nie), ale w lekturze poruszane są typowe problemy nastolatki: kłopoty domowe, wpadnięcie w złe towarzystwo wampirów, w końcu nowa szkoła, nowi przyjaciele, nowy chłopak, na którego od razu rzucamy się z wywieszonym jęzorem, oczywiście nie zapominajmy o obrzędach wapirskich, gdzie w końcu wygrywa dobro ze złem. Wszystko naturalnie napisane przystępnym językiem dla tępaków... czego chcieć więcej?

creatures | 2013-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Książka udana.Niestety tematyka wampirów jest za bardzo oklepana.Lecz oczywiście jestem taką osobą,która może poznawać nawet z milion pozycji o tych samych "stworzeniach"ale i tak każdą nową historię przeczytam z zapartym tchem.Taka już jestem ,uwielbiam takie historie:)Dlatego dla Naznaczonej wystarczyło mi tylko parę godzinek.
Polecam tą książkę wszystkim fanom wampirów.

PS.Wesolych świąt i szczęśliwego nowego roku!

Hm... Dom Nocy to dość długi, interesujący i mocno irytujący cykl.

Postanowiłam kupić tę książkę, bo zainteresował mnie świat wampirów przedstawiony inaczej niż dotychczas. To na pewno na plus.

Pierwszy tom jest jednak dość nudny, coś ciekawego zaczyna dziać się dopiero na koniec. A co do języka.

Infantylny język, na siłę stylizowany na młodzieżowy. Na początku ignorowałam, ale długo się nie dało.

Nie polubiłam też głównej bohaterki- może w tej części sobie na to nie zasłużyła, ale w następnych owszem.

Ach, co do przedstawiania charakterów bohaterów autorki zrobiły to w dość nieudolny sposób. Wkurzające też jest ciągłe gadanie: Zoey to, Zo tamto... ;/

Cały cykl słaby. "Naznaczona" jeszcze bardziej.

exaleksandras | 2013-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Ja bym się z tymi podziękowaniami dla córki za słownictwo lekko wstrzymała.

Ravenna | 2011-03-27
Przeczytana: październik 2010

Tą książkę kupiłam mojej przyjaciółce na urodziny. Szczerze nie mogłam się zabrać do tej powieści. Siedziała na mojej półce od sierpnia i czekała na swoją kolej. W końcu oddałam ją przyjaciółce z przeczytanym tylko jednym rozdziałem. Parę tygodni później moja siostra poprosiła mnie, żebym przyniosła jej coś do czytania. Od razu pomyślałam sobie o tej książce i przy okazji przeczytałam ją również ja. Nie tyle przeczytałam, co po prostu ją wchłonęłam. Jeden wieczór i już, a na następny dzień biegiem do biblioteki po następną część. Muszę przyznać, że wampiry to moja ulubiona tematyka, ale do czasu przeczytania tej książki miałam styczność tylko ze 'Zmierzchem' więc naprawdę pozytywnie zaskoczyła mnie zmiana dosłownie o 180 stopni. Tutaj wampiry mają własny świat, własną szkołę i wypasione tatuaże które odróżniają ich od zwykłych śmiertelników. Przemiana następuje stopniowo,może również ona zostać odrzucona, adepci mają mnóstwo fajnych zajęć w szkole, o wiele lepszych niż my. Autorki...

Dominika | 2010-11-17
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 08 stycznia 2010

[kochamy-ksiazki.blogspot.com]

Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch.

Mogę śmiało stwierdzić iż "Naznaczona" to najgorsza książka jaką przeczytałam w swoim życiu! Ostatnio tak dobrze podczas czytania bawiłam się przy "Stary człowiek i morze". Książkę tą kupiłam bez większego namysłu, zachęciło mnie grono znajomych i dość ładna okładka. W domu przeczytałam recenzję z tyłu książki. Poraziło mnie jedno zdanie, a mianowicie "Powieść utrzymana w stylu sagi zmierzch". No litości, ile jeszcze powstanie książek których autorzy będą chcieli podczepić się pod "sukces" pani Meyer?
Po przeczytaniu pierwszej strony również doznałam pewnego 'porażenia' i to...

WszystkoWeKrwi | 2013-06-08

Oczekiwałam: WOW, a było: Łeee...
No tak, powieść marnie napisana, często bardzo dziecina. Pomysł na fabułę mi się podobał, a także przedstawione wampiry, ale nic po za tym.
Mimo to wzięłam się za resztę serii, gdyż mam zasadę, aby zaczęte serie doczytać do końca.

szaraczek | 2015-05-27

MountainTobacco | 2014-04-09

Mam potworny problem z tą opowieścią. Z jednej strony wykreowany przez autorkę świat jest interesujący, a fabuła naprawdę wciąga. Znajdujemy się bowiem w osobliwej dość szkole z internatem. Postacie są bardzo charakterystyczne... Język, który został użyty do napisania tej historii jest stylizowany na młodzieżowy, co może czasem przeszkadzać. Jedyne, co mnie troszkę ubodło to opis sceny, która pomimo najlepszych chęci budzi potworny niesmak. Pomimo tego uważam, że warto jest sięgnąć po tę historię, będącą początkiem cyklu "Domu Nocy". Trzeba jednak pamiętać, że powieść jest przeznaczona dla młodzieży i wytrawny wielbiciel fantastyki raczej się w niej nie odnajdzie. Muszę jednak uczciwie przyznać, że "Naznaczona" zainteresowała mnie na tyle, że chętnie pomimo wszystko poznam jej dalsze losy:) Nie oceniam tej powieści, ponieważ do tej pory przeczytałam jedynie pierwszą część cyklu...