Naznaczona

Kristin CastPhyllis Christine Cast Cykl: Dom Nocy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 328 str.
Marked

fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Okładka książki Loved Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
0,0
Loved Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Wyzwolona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
7,3
Wyzwolona Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Upadek Kalony Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
6,7
Upadek Kalony Kristin Cast, Phyll...

Opinie [1 145]

Pełna recenzja na: oczytanapanna.blogspot.com/2020/01/ciemnosc-nie-zawsze-oznacza-zo-swiato.html

Szkolne dramy + wampiry. Po takim wstępie można by spodziewać się kolejnej książki dla nastolatków, która powiela te same schematy i scenariusze. Czytając pierwsze rozdziały, rzeczywiście możemy odnieść takie wrażenie, ale z każdą kolejną stroną akcja nabiera tempa.

Główną...

Książka bardzo młodzieżowa natomiast akcja mega wciągająca

Dostałam na urodziny. Przebrnęłam przez pierwszą część totalnie zniesmaczona i rozczarowana. Zdecydowanie mi się nie podobało. Nigdy bym do niej nie wróciła.

Na samym początku nie byłam przekonana co do tej książki, sama nie wiem w sumie dlaczego, nie chce powiedzieć, że byłam uprzedzona, bo tak nie było :) tylko, że temat wydawał mi sie już ,,oklepany'' - nastolatka ,,zagubiona'' w swoim pozornie zwykłym życiu z normalnymi problemami, wampiry, czy to nie brzmi znajomo? ;) Jednak mimo sprawianych pozorów była inna niż się...

Książka przeczytana ponownie

Przyjemna ksiazka, dobrze sie czyta. To taka powiesc na 1 wieczor. ;) Ani sie nie obejrzymy a docieramy juz do konca. Mozna by zakonczyc na tomie 1 bo nie pozostawia w czytelniku uczucia nienasyczenia historia... ale i tak zaczelam tom drugi bo polubilam glowna bohaterke. :)
Polecam jezeli szukacie lekkiej powiesci fantasy, ciekawej i niemeczacej na leniwe popoludnie. ;)

Pierwsza część cyklu "Dom nocy" opowiada o nastolatce Zoey, która czuje się w domu osamotniona i nierozumiana. Zostaje naznaczona wampiryzmem i trafia do Domu nocy, czyli szkoły dla wampirów. Szybko okazuje się, że nie jest zwykłym nowicjuszem.

Rzadko się zdarza, że przeczytam jaka książkę dwa razy, ale tak właśnie było z tą pozycją. Może nie z powodu, że podobała mi się aż tak bardzo, więc sięgnęłam po nią po raz drugi. Cały świat przedstawiony jest w dość przystępny sposób przedstawiony, mimo że nie rozumiem niektórych aspektów takich jak wybór osób, które dostają znak, czy ilości wiar i bogów, która się...

Zaintrygowana okładką, swojego czasu przeczytałam tę część, a potem kolejne, chodź przyznam, że nie za bardzo trafiło w moje gusta.
Lubię wątki wampiryczne, ale niestety bardzo niewielki procent literatury jest w stanie sprostać zadaniu przedstawienia ich w dobry lub znośny sposób. Nie każde świeże spojrzenie na ten temat zdaje egzamin. W "Naznaczonej" autorki chyba nie...

Na początku trochę zbyt dziecinna, później zaczyna się rozkręcać i pokazywać ukryte intrygi.

Dyskusje

15 785