Dług honorowy

Wydawnictwo: Buchmann
Debt of Honor
9788376702001

Inne wydania

Kolejna powieść Clancy'ego, której bohaterem jest agent CIA Jack Ryan. Oto Japonia wchodzi w posiadanie broni atomowej i dokonuje inwazji na Wyspy Mariańskie, Indie mają zamiar zrobić to samo w stosunku do Sri Lanki, giełda nowojorska otrzymuje najcięższy cios od Wielkiego Krachu z 1929 roku.Te pozornie niezwiązane ze sobą zdarzenia są jednak częścią ataku wymierzonego w pokój światowy...

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

elmejor | 2012-06-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wydana w oryginale w 1994 roku.
Po jej przeczytaniu nasuwa się tylko jeden wniosek - to gotowy scenariusz na wydarzenia z 11 września 2001 roku.
Jeden z samolotów nawet rozbił się 15 km od Waszyngtonu, mijając swój cel.
Sama książka - bomba. Natychmiast trzeba sięgnąć po "Dekret".

Jarek Kaszuba | 2016-06-21
Przeczytana: 2014 rok

Książka posiada standardowe cechy powieści vel T. Clancy: sporą objętość, długo rozkręcającą się akcję, mnóstwo pozornie niezwiązanych ze sobą wątków, z których potem każdy z osobna okazuje się być ogromnie istotny dla finału, a także mnóstwo szczegółowych, fachowych opisów najróżniejszych zjawisk i technologii. ,,Dług honorowy" ma tych opisów chyba nawet więcej niże to zwykle u Clancy'ego występuje: opis całego krachu nowojorskiej giełdy jest tak przesycony specjalistycznymi pojęciami z dziedziny ekonomii i ciągnie się niemiłosiernie przez kolejne strony, że prawie przy nim wymiękłem.

Arcasto | 2014-05-22
Przeczytana: 22 maja 2014

"Dług honorowy" stanowił dla mnie pierwszy kontakt z twórczością Toma Clancy'ego i muszę przyznać, że z początku byłem mocno skonsternowany bardzo wolnym kreśleniem fabuły i prowadzeniem akcji. Ku mojej wielkiej radości akcja jednak w pewnym momencie przyspieszyła i już do końca pędziła z prędkością nie pozwalającą na chwilę wytchnienia i każącą powracać do lektury w każdej wolnej chwili. Z mojego punktu widzenia świetny sposób na spędzenie wolnego czasu - polecam każdemu.

Tomek G | 2015-06-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Książka trzymająca poziom serii. Wciąga, nie nudzi, poszerza horyzonty. Mimo sporej objętości czyta się sprawnie i przyjemnie. Cóż więcej można dodać, jeśli ktoś po nią sięga wie czego się spodziewać i na pewno się nie zawiedzie. Plus zakończenie jak wisienka na torcie.

mlubinski | 2012-11-11
Przeczytana: 01 października 2012

Swietny thriller sensacyjny. Jak zwykle Clancy na medal.

Łukasz Barciak | 2015-07-15

Jak dla mnie jedna z lepszych książek Clancyego. Razem z następnymi w kolejności Dekretem i Tęczą Sześć pokazują alternatywną wizję historii przełomu XX i XXI wieku. I przerażająco bliską temu co obserwujemy dookoła. Z całego uniwersum jedna z najciekawszych pozycji.

Tomek74 | 2014-03-11

Szukam tego wydania w miękkiej oprawie

NonReal | 2016-12-03
Miazga82 | 2016-11-18