Zgłosuj na książki roku 2017

Nie...chcę żyć!

Wydawnictwo: Można Inaczej
poradniki

Wspaniała książka Andrzeja Setmana. Człowieka, którego podejście i łagodna prowokacja zmienia sposób patrzenia na wiele aspektów życia. Po tej książce możesz się spodziewać wszystkiego. I nawet nie wiesz w którym momencie wciągnie Cię do tego stopnia, że uśmiechając się lub mając wypieki na twarzy lub łzy w oczach, nie spostrzeżesz jak bardzo można inaczej, a to już się stało. Andrzej zabiera...

Andrzej zabiera Cię na Maltę, na wyspę Santorini, na Kilimandżaro. Malując przed oczami najpiękniejsze widoki, snuje opowieść o człowieku, któremu świat chwilowo zawalił się na głowę, a mimo to pełen jest ciepła, dobra i chęci pomagania innym.

I książka ta to oczywiście tylko pretekst, by dać Ci możliwość popatrzenia głębiej na to co kryje się w ludzkich głowach...

Wspaniałej lektury jednych tchem. To się czyta lepiej niż największą sensację. I przy okazji uczy NLP!

źródło opisu: Wydawnictwo NLP.NET.PL, 2008

źródło okładki: http://www.nlp.net.pl/

O ile "Bella", pierwsza przeczytana przeze mnie książka autora, mnie totalnie zachwyciła, o tyle z tą już tak nie było.
Szczerze? Gdzieś do połowy lektury było jak dla mnie tylko tak sobie. Czytało się fajnie i całkiem przyjemnie, ale mimo to zalatywało mi nieco swego rodzaju przemądrzalstwem głównego bohatera /narratora, choć jest mi nawet trudno tu podać jakieś konkrety. Ot, takie po prostu było moje całkiem subiektywne odczucie.
Są jeszcze inne minusy. Jak najbardziej doceniam poczucie humoru autora, ale niektóre porównania, które w zamiarze miały być pewnie śmieszne, śmiesznymi jak dla mnie wcale nie były. Zwyczajnie nie lubię porównań, które sugerują z góry wartościowanie, zwłaszcza wobec innych. Nieważne czy ci inni są spotkanymi ludźmi na naszej życiowej drodze, czy jedynie jakimiś tam drugoplanowymi bohaterami w książce. Dla mnie świat nie jest jedynie bialy i czarny, ma tysiące barw. I tak samo ludzie nie są nigdy jedynie źli czy podli, albo jedynie super idealni. Nikt nie...

Mirko1981 | 2017-07-22
Przeczytana: 01 lipca 2017

Imponująca historia, luźna, ale zarazem nietuzinkowa. Fajna pozytywna, emocjonująca, nawołująca do prawdy, do mówienia nie tylko o tym co przyjemne ale i o pochodzeniu, o tym co trudne, ale jakże ważne dla następnego pokolenia. Książka daje pozytywnego kopa!

Magda Hepner | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Właśnie skończyłam czytać książke "Nie.. chce żyć" Andrzeja Setmana. Jest to moja druga pozycja tego autora i na pewno nie ostatnia. Nie muszę chyba dodawać, że język jakiego używa Andrzej w swoich książkach aż "sam" się czyta ;) Dopiero po odłożeniu jej na półkę zauważyłam ile rogów kartek mam zagiętych, zagiętych na fragmentach do których wiem, że będę wracać. Obudziła we mnie wiele wspomnień i sytuacji z mojego życia. Dzięki niej zrozumiałam mechanizmy, które mną kierowały przynosząc za sobą odwrotne skutki. Zrozumiałam słowa, które usłyszałam kiedyś od bliskiej mi osoby "Zmieniłaś się". Wtedy zaprzeczałam, a dopiero teraz, dzięki kilku zdaniom z tej książki zrozumiałam, że to była prawda. Polecam ją każdemu. Słowami nie da się opisać tego co za sobą niesie i tego jak wiele dobrego może zrobić dla człowieka ukryty w tych czarnych literkach wylanych na papier przekaz.

zynamon | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Książka, która mnie oczarowała. Czytałam z zapartym tchem i... notatnikiem "pod ręką". Piękne życiowe prawdy... A rozmowa nt. postępowania z mężczyznami dosłownie URATOWAŁA MÓJ ZWIĄZEK
Autorowi podziękowałam osobiście (genialny pomysł z podaniem e-maila kontaktowego), książkę natomiast będę polecać wszystkim bliskim mi osobom.

Warto.

Besia | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Początek - bardzo intrygujący. Potem jest niestety coraz gorzej. Ani to powieść, ani filozoficzne rozważania. Dość dobre są tytuły rozdziałów, a cała reszta to cieniutkie i sztuczne dywagacje.
Po połowie dałam sobie spokój, tylko przekartkowałam do końca.
Odradzam.

Margherita | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

"Nie... chce żyć" Andrzeja Setmana - pierwszy egzemplarz tej książki nabyłam 5 lat temu i do wczoraj książka znajdowała się na półce książek dla mnie ważnych (z dużą ilością zaznaczonych fragmentów do których wracałam). Od dziś książka znajduje się na półce książek bardzo ważnych. Wczoraj otrzymałam w prezencie nowy egzemplarz "Nie... chce żyć" i przeczytałam ponownie. Dziś nowy egzemplarz jest bardziej pokreślony od starego i jeszcze bardziej cenny...
Książka w kilku historyjkach przedstawia m.in wskazówki jak zdrowo myśleć, być szczęśliwym z samym sobą i w związku. Zawiera coś wyjątkowego - wiedzę o życiu, niby temat podstawowy, a niestety nigdy nie znalazłam go w żadnym podręczniku.
Książka jest WSPANIAŁA i po ponownym przeczytaniu podoba mi się jeszcze bardziej.
"Każdego dnia można zebrać bodaj okruszek szczęścia".
Andrzeju Setmanie dziękuję Ci za ten okruszek :-)

Karolina | 2016-03-02
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2016
Przeczytana: 02 marca 2016

Początek - bardzo intrygujący. Potem jest niestety coraz gorzej. Ani to powieść, ani filozoficzne rozważania. Dość dobre są tytuły rozdziałów, a cała reszta to dość oklepane frazesy.
Niezwykle interesująca rozmowa o postępowaniu z mężczyznami.
"Gdyby nie łakomstwo, to śmietniki pękały by w szwach, a nie spodnie"

"[...] co facetowi jest najbardziej potrzebne do szczęścia. Podziw i sukcesy!"

"Najcenniejsze chwile rodzą się w lęku"
"Życie zacznie się następnego dnia"
"Pierwszy krok jest początkiem podróży"
"Pocztówka należy się przyjacielowi jak psu zupa"

Adrian Stec | 2017-04-21
Przeczytana: 20 marca 2017

Cudowna książka. To druga książka Andrzeja Setmana, którą przeczytałem i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Książka przenosi nas w zupełnie inne miejsce, można się łatwo w nią czuć i wyobrazić sobie wszystko to co opisuje autor, wiele nauki można wyciągnąć z tej książki, a przy okazji jest dobrym oderwaniem od rzeczywistości i 'odetchnięciem' od cięższych książek (dużo psychologi i samorozwoju ostatnio czytałem i dlatego ta książka jest dla mnie czymś tak bardzo cudownym) :) Wszystko napisane bardzo prostym i zrozumiałym językiem, więc życzę miłej lektury i polecam gorąco, z pewnością jeszcze do niej kiedyś wrócę.. :)

Przygoda | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Finał książki rozłożył mnie na łopatki!!! Autor w paru zdaniach opisuje odtrącenie, jaką najcięższą karę, która skazanego może doprowadzić do jedynego honorowego rozwiązania w tej sytuacji czyli samobójstwa. Słowa te wypowiada człowiek, który wyjeżdżając na wakacje, przeszedł niezwykłą duchową podróż i zmienił całkowicie swoje życie...
Bardzo mnie poruszyła ta pozycja, szczególnie w kontekście przemiany głównego bohatera a także sam Autor, który tak odważnie "nazywa rzeczy po imieniu".
Polecam każdemu kto chce zmienić swoje życie lub spojrzeć na nie z innej perspektywy!

fewon | 2012-10-15

książka, która głośno przemawia