Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być

Okładka książki Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być Paul Arden
Okładka książki Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być
Paul Arden Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
It's Not How Good You Are, It's How Good You Want To Be
Insignis
2013-11-06
2013-11-06
Michał Strąkow
kreatywność talent potencjał sukces

Słabiutka. Nie ma co tracić czasu.

Słabiutka. Nie ma co tracić czasu.

Książeczka, bo tak trzeba ją nazwać, jest wydana sposobem kieszonkowym, czyta się niezwykle szybko z racji dużej ilości ilustracji. Podejście do konkretnych ilustracji zależy od nas, czy chcemy bardziej zrozumieć co autor chce do nas powiedzieć, czy też po prostu przejść na kolejną stronę.

Książka ma na celu motywacji czytelnika, na znalezieniu odpowiedzi na jakieś swoje wątpliwości i pytania które mamy w głowie.

Rozbieżność opinii owej książki jest zrozumiała, zależy od tego jak podejdziemy do tytułu, co chcemy z niej wyjąć, możemy równie dobrze przeczytać ją dosłownie w godzinę, ale też możemy postawiać sobie pytania.
Dodatkową trudnością jest fakt, że jest autor użył przykładów głównie z marketingu, dlatego też czasami ciężko jest przenieść sposób myślenia autora to naszej sytuacji,
przedstawione rozwiązania są przykładowe, które skłaniają nas do często odwrotnego myślenia, robienia wszelakich błędów, dzięki którym dążymy do bycia "Człowiekiem sukcesu", to gdzie będziemy zależy w głównej mierze od nas.

"Wszystko co umysł może wymyślić, może również osiągnąć.".
Czy cytat ma sens? Kwestia indywidualna, dla niektórych trywialny, lecz dla niektórych niebagatelny.

Daje dawkę motywacji - bycie najlepszym nie jest domeną sukcesu , sukces bierze się z kreatywności .

#199 - Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być - Paul Arden

#60/52/2019

"Energia to 75 % sukcesu. Jeśli jej nie posiadasz, bądź sympatyczny."

"Pomysły unoszą się na falach eteru.. By je odebrać, musisz jedynie osiągnąć odpowiedni stan umysłu."

Książka ma 128 stron, ale jest to wydanie kieszonkowe, więc czyta się ją w maksymalnie 2 godziny.

Trafnie podsumowuje wiele życiowych rozważań. Moje ulubione są następujące:

"Wszystko, co umysł może wymyślić, może również osiągnąć."

"Nie widzimy rzeczy takimi, jakimi są. Widzimy je takimi, jakimi sami jesteśmy."

#199 - Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być - Paul Arden

#60/52/2019

"Energia to 75 % sukcesu. Jeśli jej nie posiadasz, bądź sympatyczny."

Trafnie...

Styl, przekaz i wszystko czego możesz oczekiwać od takiej książki.

W zupełności zastąpi Ci wiele "magicznych warsztatów" motywacyjnych.

Styl, przekaz i wszystko czego możesz oczekiwać od takiej książki.

W zupełności zastąpi Ci wiele "magicznych warsztatów" motywacyjnych.

Więcej obrazków, niż treści. Ani słowa sensacji. Ma cel motywujący, ale strasznie mi to przypominało jakieś nie do końca trafne opisy zdjęć ludzi sukcesu w mediach społecznościowych.

Książka przeczytana w jeden wieczór. Niepozorna, ale kryje w sobie napęd do działania. Zdecydowanie podobała mi się pochwała błędów, dzięki którym paradoksalnie możemy zrobić coś inaczej, a może i dużo lepiej niż dotychczas, bo jak dowodzi cytat z książki: "jeśli się nie zgubimy, nigdy nie znajdziemy nowej drogi". Mylenie się jest szybkim krokiem do kreatywności, bowiem poszerza nasze horyzonty. Dzięki temu poznajemy nowe rzeczy a nie kroczymy utartymi ścieżkami.

Ta mała pozycja ma jasny cel - motywować, inspirować I nieco couchować. Potrzebujesz czegoś co Cię zainspiruje do zmian? Dostaniesz jasny przekaz: możesz, stać cię na to, nie poddawaj się, nie jesteś gorszy, nie rób wymówek tylko bierz się do roboty. (Wywieś sobie na ścianie to co na Ciebie dziala).

Nie rozumiem krytyk, że brak w tej książeczce treści. Oczywiście, że brak- to nie jest poradnik, nie ma tam akapitów, opisów, wstępów i study cases. Te cytaty to esencja - ma inspirować, nie tłumaczyć. Ona ma skłonić Cię do zastanowienia się nad sobą, to zbior tzw. promptów do pracy nad sobą. Ty zadaj sobie pytanie - co ja robię, czemu, czy ja znam swoje cele, czy ta rada wogóle mnie dotyczy, co o niej sądzę, czy stać mnie by podjąć ryzyko, co mogę zmienić u siebie, czy ja tego potrzebuje? Sam się zastanów.

Możnaby oczywiście powiedzieć, że to zbiór cytatów przygotowany w ciekawy typograficznie sposób. Można też powiedzieć, że to te kilka zdań, których potrzebujesz usłyszeć we właściwym momencie swojego życia, aby coś zmienić I których nie ma Ci kto powiedzieć. Czy to trafi, czy nie, zależy od twojej sytuacji życiowej, od doświadczenia i czy jakakolwiek inspiracja, jest Ci aktualnie potrzebna.

Minimalizm tej książeczki to wg mnie zaleta, pozwala się skupić na esencji przekazu.Przestrzeń do przemyśleń jest. A jeśli nie potrzebujesz inspiracji do zastanawiania sie nad sobą, jeśli wszystko w twoim życiu zawodowym Ci odpowiada to daj sobie spokój, albo sięgaj po poradniki, które prowadzą cię krok po kroku.

Podsumowując, ciekawe, osobiście wolę pierwszą część. Warto sobie zajrzeć, jeśli potrzebujesz wyjść out of the box ze swoim problemem.

Nie rozumiem krytyk, że brak w tej książeczce treści. Oczywiście, że brak-...

Zastanawiam sie... Dlaczego ta ksiazka uznawana, jest za swiatowy bestseller..

Zastanawiam sie... Dlaczego ta ksiazka uznawana, jest za swiatowy bestseller..

Co prawda bardzo krótka ta książka, jednakże zawartość atrakcyjna.
Polecam ludziom, gdzie nie ma dużo czasu a potrzeba - zastrzyku energii i kreatywności.

Co prawda bardzo krótka ta książka, jednakże zawartość atrakcyjna.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być