Co chatka to zagadka

Okładka książki Co chatka to zagadka Andrzej Setman
Okładka książki Co chatka to zagadka
Andrzej Setman Wydawnictwo: Andrzej Setman MOŻNA INACZEJ inne
inne
Andrzej Setman MOŻNA INACZEJ
2015-09-03
2015-09-03
rozwój osobisty setman miłość

W moim przekonaniu bardzo trudno jednoznacznie ocenić "Co chatka to zagadka". Podjęta przez autora tematyka, w której jestem przekonany, wielu czytelników może się odnaleźć osobiście, choć wcale nie chcą się do tego przyznawać , jest bardzo życiowa. Historie opowiedziane są zabawnie, w sposób który jednoznacznie zdradzają opinie i przekonania autora. W tym wymiarze lektura Co chatka sprawiła mi przyjemność.

Niestety jest drugi wymiar tej lektury. Szkoda, że (w moim odbiorze) autorowi brakuje kunsztu. Bardzo fajny pomysł i bardzo dobry temat niestety nie znalazł literackiego przekazu. Nie chcę powiedzieć, że pan Setman jest grafomanem, ale z pewnością swoje pióro dobierał w sklepie, gdzie inni powieściopisarze się nie zaopatrują.

Mam podobne zdanie co mihau. Nie ma co się zwieść oceną.

Mam podobne zdanie co mihau. Nie ma co się zwieść oceną.

Czytając opinie na "lubimy czytać" nie ukrywam, że szalenie zechciałem dorwać "chatkę" - ocena robiła wrażenie.
Wpadłem jak głupi skuszony marketingiem. Niestety rzeczywistość bardzo szybko sprowadziła mnie na ziemię

Spodziewałem się głębokiej (lub jakiejkolwiek) analizy psychologicznej, czegoś co pozwoliło by mi lepiej zrozumieć ludzką naturę, poznać drugą osobę, lub choćby dowiedzieć się czegoś czego o życiu nie wiedziałem.
Można by się spodziewać, że takim właśnie typem utworu będzie ta książka - poradnikiem, lekcją, nauką..
Niestety. Książka ta nie daje ani przyjemności z czytania, ani przyjemności z odkrywania. Nie jest to utwór godny polecenia pod żadnym względem. Wszechobecna pochwała dla rozwiązłości małżeńskiej przeplata się ze zbyt nachalnym ośmieszaniem katolików i księży wraz z ich podejściem do wierności i małżeństwa - nie jest to potrawa ani łatwa ani przyjemna. Raczej ciężkostrawna.

Największą przeszkodą w czytaniu książki są przeokropne przerywniki - listy od wielbicielek i muz Pana Setmana, w których wszystkie z nich rozpływają się nad książką wpadając wręcz w fanatyczne uwielbienie dla autora.
Wszystkie te "pochwały" okraszone są niewyobrażalną ilością wykrzykników i emotów ":(" co sprawia wrażenie, że głównym odbiorcą są głupiutkie i niepoważne panie zagubione w świecie miłości i szukające usprawiedliwienia swoich licznych sexualnych wyskoków pozamałżeńskich. Ilość słów "buuuuuuuuuuuu" pojawiająca się w tej książce woła o pomstę do nieba.
Podejrzewam że czytelniczki "Co chatka tu zagadka" po skończeniu tejże lektury wracają do rozczytywania się w kolejnych tomach romansideł rodem z kioskowego Harlequina.

Dialogi bywają naprawdę sztuczne, aczkolwiek starałem się usprawiedliwić tą sztuczność potrzebą przekazania jak największej ilości tekstu bogatego w treść. Nic z tego - skończyło się na tekście. Bez treści.
Oczywiście nie wszystkie dialogi są kiepskie. Ale takowych jest dość.

Pan Andrzej Setman ujął mnie zaufaniem do czytelnika. Za książkę płaci się dopiero gdy masz już ją w rękach - po dostarczeniu.
Również kontakt mailowy jest na najwyższym poziomie.
Niestety sama książka bardzo rozczarowuje.

Czekam na opinię od mojej piękniejszej połowy, być może okaże się, że faktycznie jest tu gdzieś głęboko zaszyta druga warstwa, ale niestety bardzo w to wątpię.

Nie mogę powstrzymać się od myśli, że wszystkie te pozytywne opinie i wyśrubowana ocena to jest jakaś niepisana umowa z czytelniczkami Pana Setmana - dam Ci książkę, a Ty mi walniesz opinię na Lubimyczytać.

Znakomita i genialna książka, ukryta dla niepoznaki pod okładką, korektą i wydaniem chyba własnym sumptem :) Zapewne celowo, ponieważ nie jest to pozycja dla każdego czytelnika. Trzeba być nie tylko odważnym, aby móc się zastanowić nad treścią ale również bardzo dobrze czytać pomiędzy wierszami aby odkryć najwartościowszy przekaz.
Książka naszpikowana jest "łamaczami fałszywych przekonań" dlatego polecam parokrotną lekturę aby odkryć wszystkie te skarby.
Polecam!!!

Książka naszpikowana jest "łamaczami...

"Co chatka to zagadka" to znakomita, wzruszająca, czasem bulwersująca czasem rozśmieszająca do łez książka. Mnóstwo w niej drobnych opowieści, z których można wyciągnąć wiele wniosków dla siebie, a puenta niejednokrotnie wzbudzi wielkie zdziwienie i zaskoczenia. Jednak najlepszy wg mnie jest przekaz zawarty pomiędzy słowami, który był dla mnie momentami tak silny, że zaczynałam się zastanawiać czy nie spotkałam się z Autorem w innym wcieleniu opowiadając moje koleje losu...
Polecam!!!

Książka "Co chatka to zagadka" to terapia psychologiczna w najlepszym wydaniu, ukryta pod postacią snującej się rozmowy między wujkiem a bratanicą. Autor w niezwykle inteligentny i skuteczny sposób prowokuje i motywuje do myślenia oraz zastanowienia i przeglądu własnych przekonań.
Książka bardzo wciąga i naprawdę trudno się od niej oderwać, bo przewróciwszy kolejną stronę okazuje się, że wszystko ze wszystkim się łączy a opowieści wywołują całą lawinę emocji, która nie pozwala przejść obojętnie podświadomości w stan odpoczynku od lektury.
Bardzo polecam!!!

Po książkę Co chatka to zagadka sięgnęłam z pewnym dystansem do bardzo pozytywnych opinii, niewzruszenie twierdząc, że to niemożliwe, żeby była aż tak dobra... Teraz zaś po parokrotnym przeczytaniu z pełną świadomością chylę czoło i biję się w pierś za niedowierzanie!!!
Książka stała się najprawdziwszym zaczątkiem wielkiej rewolucji poglądowej w mojej głowie!!! To najprawdziwszy zbiór wielkich lekcji o życiu, które rozbijają w drobny pył od najmłodszych lat wpajane mi fałszywe i obłudne przekonania!!! Owszem na początku trochę bolało ale teraz po przerobieniu tej cennej lekcji w postaci lektury, czuję się wolna jak ptak!!!!
Szczerze polecam jako przewodnik po meandrach życia :)

Jestem zachwycona!!!! Nie godzę się na tak otwarte nazywanie spraw po imieniu!!!! Setman jesteś coraz lepszy!!! Pisz!!!!

Znakomita i niezwykle nieprzeciętna!!! Doskonała, zdejmująca moherowy beret zgnuśniałych poglądów, odkrywająca najdalsze zakamarki duszy.
Brak mi stosownych słów aby wyrazić chociaż po części mój zachwyt!!!
Serdecznie polecam!!!

Brak mi stosownych słów aby wyrazić chociaż po części mój zachwyt!!!
Serdecznie polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zachwycająca, wzruszająca, błyskotliwa, genialnie odkrywcza książka o tym co w życiu jest najważniejsze.... czyli niezwykły podręcznik, atlas i mapa o tym jak nauczyć się podróżować swoją przygodą nawet jeśli mamy wielki zapas błędnych drogowskazów najczęściej z dzieciństwa oraz nawigację moherowego beretu i fałszywych przekonań wyniesioną z otoczenia, w którym wyrośliśmy z ubiegłego wieku.
Polecam!

• Poszukuję
  • Polska
  • Chcę na własność!
  • Ze studiów

Dodaj cytat z książki Co chatka to zagadka