Pamięć. Trening interaktywny

Wydawnictwo: Ravi
poradniki

Chciałbym, żebyś dzięki tej książce nie tylko szedł, ale i biegł, a nawet fruwał. Żebyś stał się artystą uczenia się. Żebyś błyszczał, święcił rewelacyjne sukcesy, nie kując i nie ryjąc po nocach, tylko mając więcej czasu na wiele innych wartościowych rzeczy w życiu. I żeby tylko twoją tajemnicą zostało, jak niewiele wysiłku w to włożyłeś... W książce tej namawiam do uczenia się inaczej. Chciałbym

paulinkalinka | 2013-12-03
Przeczytana: 2012 rok

Książka jest genialna! Napisana w sposób prosty, ciekawy, okraszona mnóstwem technik zapamiętywania, które naprawdę działają, barwnych przykładów, anegdot... Po prostu cudo! Jest tylko jeden problem: zmienić swoje myślenie i nawyki. Mimo, że przeczytałam tę książkę, zrobiłam wszystkie zadania, nauczyłam się zakładek pamięciowych to i tak, gdy przychodzi do nauki nie potrafię ich efektywnie wykorzystać. I to mnie strasznie irytuje i podcina skrzydła. Takich metod powinni uczyć w szkole, w podstawówce najlepiej, bo im człowiek starszy tym trudniej mu zmienić złe nawyki w uczeniu się. A dzieciom spodoba się nauka.

Wojciech | 2013-04-23
Przeczytana: kwiecień 2013

Totalna rewolucja w podejściu do pamięci.Dlaczego nie uczą tego w szkole?Nauka może być bowiem również zabawą. Czytaj i rośnij!

Tragicomique | 2013-09-10

Wspaniała książka. Nie tylko bogata treść, ale też niezwykła atmosfera, którą tworzy autor

Goldie | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Świetnie napisana - przystępnie i z wieloma przykładami, co ułatwia zrozumienie mechanizmów pamięci i nowych metod nauczania. Dużo ciekawych i nowych rzeczy, ale nie wszystko wykorzystam. Niektóre metody zupełnie mi nie pasują np. zapamiętywanie krótkich wyrazów dla określenia dwucyfrowej liczby, żeby potem robić z tego historyjkę itd. Ale może komuś się to przyda? W każdym razie na pewno skorzystam z kilku metod, ale też dzięki tej książce wiem, że nie ma czegoś takiego jak lepsza czy gorsza pamięć - jest po prostu pamięć lepiej lub gorzej ćwiczona ;).

mago | 2015-05-26
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Nauka zapamiętywania prowadzona krok po kroku. Wszystko wytłumaczone w prosty sposób.

Doniu | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Książka opisuje ciekawe tematy, w sposób przystępny dla "zwykłego" człowieka. Ukazuje nam sposób działania pamięci, metody zapamiętywania, przykładowe zadania/ćwiczenia/wyzwania. Motywuje nas oraz podnosi na duchu, ukazuje nam bariery które istnieją, lecz tylko w naszym umyśle.
Książka zawiera wiele anegdot, oraz ciekawych cytatów i opisów różnych historycznych postaci.
Książka pomogła mi w przyswajaniu nowej wiedzy.

Justa | 2016-11-12
winged_yeti | 2016-09-21