Ręka, noga, mózg na ścianie : orzeł, reszka

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Agacha | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

"Terapeutyczna" książka pana Andrzeja Zaorskiego. Ciekawa, momentami zabawna, a przede wszystkim z mnóstwem zdjęć i rysunków. Podziwiam doskonałą pamięć autora i lekki styl. Czyta się świetnie, polecam.

Wojciech Gołębiewski | 2014-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobrze by było, gdyby książka ta stała się obowiązkową szkolną lekturą w nauczaniu historii okresu PRL-u, bo w formie „lekkiej, łatwej i przyjemnej”, poprzez liczne anegdoty, autor przedstawia realia życia w tym „najweselszym baraku” w obozie Krajów Demokracji Ludowej. O prawdziwości jego przekazu świadczę, jako równy wiekiem warszawiak, systematycznie chodzący na wagary do kin „Przyjażń” i „Młoda Gwardia”, mieszczących się w Pałacu Kultury, jak i uczęszczający na rózne zajęcia w mieszczącym się tam Pałacu Młodzieży. Zaorski - do kółka dramatycznego, a ja na szkolenie drużynowych harcerskich, próby orkiestry dętej i oczywiście, na, jedyny z prawdziwego zdarzenia, basen. /dwa pozostałe – na AWF-ie i przy Konopnickiej nie mogły z nim konkurować/. Podobnie jak jego zachwycił mnie tam przycisk do spuszczania wody, czemu daje wyraz na str.17 „Reszki”:
„Moją ...

Bożena1 | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Książka wzrusza i bawi. Pan Janusz Zaorski nie rozczula się nad sobą w ciężkiej chorobie, która go dotknęła, ale w tylko sobie znany sposób snuje na kartach książki wspomnienia przesycone ogromną dawką dobrego humoru. Polecam.

paralos | 2017-02-24

Bardzo zabawne wspomnienia popularnego aktora. Pełne miłości do życia, chociaż autor pisał książkę podobno po udarze, kiedy nie miał zbyt wielu powodów do uśmiechu.

Lilith | 2013-07-05

ciekawy sposób na zmagania z chorobą, podziwiam samo-zaparcie.

mariola | 2016-10-02
pbielawski | 2016-03-21
apolinary | 2015-09-11
cezar89 | 2015-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2015
Joanna Wiśniewska | 2015-05-29
    60 minut na godzinę
    Marcin Wolski, Jacek Fedorowicz, Andrzej Waligórski, Jan Kaczmarek, Maria...